MIkrofony pro Husle, Flautu

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
zvukarmiso
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26. úno 2013 11:23:50

MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od zvukarmiso » stř 11. dub 2018 10:09:22

Ahojte
V poslednej dobe sa snazim vyriesiť problem s ozvucenim husli a cimbalu. Vela muzikantov sa chce pohybovat troska a nie len stát pod mik.
Pozeral som sa na tento set https://www.thomann.de/intl/sk/dpa_dvot ... kit_10.htm ale ta cena ma nejak odradza. Mal som moznost to testnut, ale na dedinské folklorne slavnosti (cca 4 krat do roka ) je to dost.
Hladam nieco v dobrej kvalite a aj rozumnej cene.
Pozeral som po niecom ako:
Shure PGA98H
AKG C 519
Sennheiser E 908
K tomu nejake držiaky https://www.thomann.de/intl/sk/mikrofonni_drzaky.html

Popripade ak viete o nejakej dobrej volbe mik + drziak budem rad ked poradite
Ide mi hlavne o husle, a flautu, popripade basa.
Ďakujem

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od Wendys » stř 11. dub 2018 12:38:29

Občas se to leckde řeší,je to tak nějak pořád dokola,třeba hledat pokec.

viewtopic.php?t=166

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od CharlesBass » stř 11. dub 2018 15:44:23

No sadička deseti mikrofonů po 500€ za ks je opravdu docela drahá :-D Ten AKG se už asi více blíží úměrnej ceně.

Teď dělám kapelu, co má vlastní t.bone https://www.thomann.de/cz/the_tbone_ovi ... arch_prv_6 na husle, banjo a mandolínu. Pří vědomí, že je to 10x levnější než ty DPA-čka tomu nemám co vytknout. Zvuk je použitelný, dostatečně čitelný - i výšky, důležité u těchto nástrojů kvůli barvě zvuku, to bere dobře. Stradivárky muzikanti nemají a jen tak mít nebudou, takže to je dostatečné. Za 50€ za kus to doporučuji na vyzkoušení a třeba porovnání s DPAčky. Držáky se mi zdají trošku dražší ... ale jsou celkem robusní a účelné. Jediné co bxch snad vytknul je kablik, trošku tenčí a plastovější, než by se slušelo .. ale žádná tragédie..... a samozřejmě hledat, hledat a hledat .. rozumy :-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
Marián

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od Marián » stř 11. dub 2018 18:14:15

Veľmi dobre sa dá pracovať aj z mikrofónmi Electrovoice RE920, Audio-Technica PRO35, aj z lacnejšími Audix ADX 20 i-p či Beyerdynamic TG I57c, TGL57C, len to chce trocha viac polaborovať s uchytením, snímajú slušne okrem dychových aj sláčikové nástroje aj akordeón, dokonca aj na bicie na tomy som ich videl použiť. Cena je cca tretinova oproti DPA. Samozrejme ako písal kolega, Ovid za 50€ vôbec nie je zlý, za dané peniaze celkom slušné výsledky ak napr. ak porovnám v podobnej cene s JTS-kom. Ako d:vote je asi topka na trhu ak neberieme v úvahu nejaké na mieru spravené kusy so špeciálne upraveným predzosilňovačom resp. DSP a pod. Všetko záleží aj od aparátu cez ktorý to pôjde von, ak to budú nejaké dva kompaktné aktivky cenovo porovnateľné s tým d:vote tak asi to nemá zmysel riešiť tak drahými mikrofónmi. Ja by som možno skúsil aj lacný Soundking ED 014, od tej značky aspoň iné modely kondenzátorových za svoju cenu boli veľmi dobre použiteľné, len mechanicky boli čosi slabšie odolné.

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od KarlosSou » ned 15. dub 2018 10:39:19

Teď mě mile překvapil RODE NT5, v hlučným prostředí, na malém podiu, vše na hranici vazby, krásnej zvuk houslí s rezervou hlasitosti. Vždy jsem na housle atp, šoupl PG81, C1000 nebo jinej standartní konďar, ale tenhle je jiný. Mám i Beyerdynamic TG I52, ale tam mě to nebavilo vždy nějak řešit uchycení. Od včera budu používat už jen to rodečko ...
Edit: jo, pardon, teď jsem si všiml, že potřebujete mikrofon přidělaný na housle ...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od exxxi » ned 15. dub 2018 20:17:04

Pokud budes housle poustet jen ven, tak si z toho Thomanna nejaky prijatelny zvuk nakroutis. Jakmile to budes posilat do odposlechu, budes vyrezavat, az nic nezbyde. Na bici (treba bodhran, i rytmucak) je v pohode.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: MIkrofony pro Husle, Flautu

Příspěvek od Bassman » úte 26. čer 2018 13:20:32

Mam neblahe skusenosti s tymi thomanovymi srandami. Su to mikrofony, ktore sa chovaju dost nepredvidatelne, hlavne pokial su v blyzkosti odposluchov. A dost daju zabrat pokial sa muzikant zrazu otoci ku stene. Odkedy som presiel na DPA, nemam ziadny problem ktory by stal za zmienku a je uplne jedno v akych akustickych podmienkach ich pouzivam. To sa proste oklamat neda. Popravde ine znacky som nemal moznost vyskusat, iba trochu beyer, ale po DPA ani nemam dovod. U tyhc vselijakych lacakov by som sa bal najma toho co pisal exxxi. Oni mozu zniet celkom slusne, ale ked ich budes musiet kvoli odposluchom zacat orezavat, tak sa mozes dostat k vysledku ktory ta nepotesi.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“