Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
kubik88
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. dub 2018 11:39:30

Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Příspěvek od kubik88 » stř 25. dub 2018 8:34:07

Dobrý den, ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem bezdrátového mikrofonu.
Aktuálně jsem zvyklý zpívat na drátový Senn 945.

V nabídce je tolik variant, že se v tom vůbec neorientuji. Jde mi hlavně o to, abych správně zvolil typ vysílače a přijímače.
Prosím o vaše zkušenosti z praxe, který typ spojení je nejméně problémový.

UHF ? Které pásmo? G3-G? G3-1G8? nebo jiné?
nebo wireles? 2.4Ghz?

Nebo případně mi prosím doporučtě zařízení od jiné značky. Byl mi doporučován Bayerdynamic T550 s hlavou TG V50, ale nikdy jsem na to nezpíval, nevím zda se to dá srovnat. Ale prý systém připojení je daleko spolehlivější než u Sennheiseru.

Ještě asi dodám, že to chci pro vystupování s kapelou. Na podiu je celkem rušno, bicí a dost dechů, tuba, 2x sax, trubka, el. kytara. Přijímač bude na podiu, tzn. dosah a procházení zdí není důležité. Hraní v menších klubech a sálech, v létě festivaly. Občas vyrazíme i za hranice.

Děkuji moc za rady.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Příspěvek od Otas » čtv 26. dub 2018 17:15:25

Nějak se k odpovědi nikdo nemá. Pokud bych to měl řešit pro sebe, pak zvolím to, na co jsem zvyklý (Handku S945) a příslušný přijímač.
Zbytek je pak o finančních možnostech, začíná to někde tady:
http://www.prodance.cz/ew100-945-b-g3.html
A top přenosu je pak někde takto:
http://www.prodance.cz/skm500-945-b-g3.html
http://www.prodance.cz/em500-b-g3.html
To top pak nabízí řadu dalších vymožeností, tuším že například i příjem wifi atd.
Předpokládám s klidem, že nabízená pásma odpovídají povoleným kmitočtům v EU.
Prodance je nějak už nenabízí, v ČR je prodává firma Panter:
http://www.sennheiser.cz/index.php?a=&f ... &parent=72

Uživatelský avatar
P.S.

Re: Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Příspěvek od P.S. » pát 27. dub 2018 8:10:43

Jestli vyhovuje drátový 945, pak by měl vyhovět i v bezdrátové verzi.
Ohledně frekvencí - hledej zde a na stránkách Panther.
Osobně se mi líbí filosofie 1G8.
Pro malé produkce bezproblémové.

Uživatelský avatar
Tondo

Re: Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Příspěvek od Tondo » ned 29. dub 2018 13:45:56

kubik88 píše:Dobrý den, ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem bezdrátového mikrofonu.
Aktuálně jsem zvyklý zpívat na drátový Senn 945.

V nabídce je tolik variant, že se v tom vůbec neorientuji. Jde mi hlavně o to, abych správně zvolil typ vysílače a přijímače.
Prosím o vaše zkušenosti z praxe, který typ spojení je nejméně problémový.

UHF ? Které pásmo? G3-G? G3-1G8? nebo jiné?
nebo wireles? 2.4Ghz?

Nebo případně mi prosím doporučtě zařízení od jiné značky. Byl mi doporučován Bayerdynamic T550 s hlavou TG V50, ale nikdy jsem na to nezpíval, nevím zda se to dá srovnat. Ale prý systém připojení je daleko spolehlivější než u Sennheiseru.

Ještě asi dodám, že to chci pro vystupování s kapelou. Na podiu je celkem rušno, bicí a dost dechů, tuba, 2x sax, trubka, el. kytara. Přijímač bude na podiu, tzn. dosah a procházení zdí není důležité. Hraní v menších klubech a sálech, v létě festivaly. Občas vyrazíme i za hranice.

Děkuji moc za rady.

S tym ze je "daleko spolehlivější než u Sennheiseru" musim nesuhlasit. Senn ma jeden z najlepsich bezdrotovych systemov vo svojej kategorii. Ako uz bolo vyssie spominane, ked si zvyknuty spievat na dratovu 945, tak by som volil bezdratovu 945.

Dalsia vec a to dost dolezita, pokial viem tak 945 je superkardioda, avsak TG V50 je len kardioda, co by mohlo robit problemy v tych mensich kluboch a salach keby bolo na podiu celkom rusno. Kto ti toto poradil?

V tvojom pripade by som siel urcite do Sennheiseru. Ci uz by si kupil rovno set kde by si mal hlavu 945, alebo by si kupil nejaky lacnejsi set a potom na danom mikrofone by si vymenil hlavu za 945, tak uz je myslim jedno. Ale kazdopadne ti radim aby si si radsej priplatil minimalne za radu Senn EW300, idealne rovno EW500 (z mojho uhla pohladu cim vyssia rada tak tym lepsie prenosove vlastnosti a lepsi signal medzi prijmacom a vysielacom), od tej rady 300 uz mozes pouzit program WSM (Wireless system manager) ktory ma velmi vela moznosti nastavenia a hlavne vyuzitelnosti ako vonku tak aj vnutri ktory sa v tejto dobe hodi. Sice toto riesenie od Senn vyjde drahsie, ale platis za kvalitu.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Jaký bezdrátový mikrofon (za drátový Senh. 945)?

Příspěvek od Otas » ned 29. dub 2018 17:34:36

Mám cca 12 let Sennheiser EW145 (s vložkou 845 a 835, které měním dle užití). Nikdy neselhal (a to spadl ze stolu na parket a dostal i jiné "rány osudu") a používám jej třebas na Čarodějnice, kde konferuji i z opačné delší strany fotbalového hřiště.
I u handky nového typu lze dokoupit jinou, snadno vyměnitelnou vložku (třeba kardiodu 935 nebo kondík 965), což rozšiřuje užití.
Ale je pravda, že je mnoho slušných bezdrátových mikrofonů. Ne každý se hodí ke každému hlasu, chce to mít vyzkoušeno před koupí. Není jednoznačně řečeno: tenhle bude znít určitě lépe.
Proti tomu Sennheiseru chválit vyšší spolehlivost je dosti smělé.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“