Jaký mikrofon pro církevní účely?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
GmlD_F
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: sob 20. pro 2014 23:11:47

Jaký mikrofon pro církevní účely?

Příspěvek od GmlD_F » ned 27. kvě 2018 18:58:00

Zdravím Vás přátelé,
jaký vokálový mikrofon byste doporučili pro církevní účely, který:
a) by byl pro zpěváky, kteří zpívají pop, případně worship, gospel a nejsou školení na zacházení s mikrofony (neznají např. proximity effect)
b) by se cenově pohyboval od min. 4000,- do max. 8000,-
c) by byl používán pouze v apsidě (průměr 4m) přiléhající k sálu (8m x 10m) – tedy v prostředí menšího kostela
d) zněl poněkud lépe než starý dobrý Shure SM58

Je-li klíčový ještě nějaký parametr, rád dopíšu.

Díky za zkušenosti!

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jaký mikrofon pro církevní účely?

Příspěvek od CharlesBass » ned 27. kvě 2018 20:25:06

No pod názvem "církevní účely" jsem si představil zcela něco jiného, než poptávku po běžném zpěvovém mikrofonu :-)

Rozměry aspidy či sálu nehrají vliv u dynamického mikrofonu, určeného pro zpěv. A téměř nehrají roli ani pro použití mikrofonu určeného pro "nekontaktní" snímání zpěváků/sboru. Ty jsou téměř výhradně z kategorie nástrojové-kondenzátorové. Tam se v udané cenové hladině za kus dá vybírat - AKG, RODE, Sennheiser, atp.

Ovšem parametry mikrofonu hrají roli vždy a proto je třeba popisy detailně pročíst. A samozřejmě i tu na zvukařině najít pár témat, která se zabývají snímáním sborů. Dlužno podotknout, že tyto mikrofony potřebují phantomové napájení (něktetré typy mají ale možnost provozu na baterie) a také téměř jakýkoliv značkový kondík, bude lepší než ta Shurka SM58, pokud od ní předtím vokalisté stáli metr daleko.... ;-)
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mikrofon pro církevní účely?

Příspěvek od KarlosSou » pon 28. kvě 2018 8:19:54

nižší kategorie zpěvových mikrofonů (já používám Sennheisery e835 a AKG D5) by měla vyhovět také. Samozřejmě něco z vyšší řady Shure SM87, AKG D7, Sennheiser e945 bude vždy lepší (ale nemám zkušenost). No a na sbory klasika AKG C1000, lze do něj zpívat i zblízka. Teď jsem si zrovna v kostele, kde jsem nahrával mši a snímal z větší vzdálenosti Rode NT5-kama, všiml, že to celé snímají obyčejnými Audixama f-50kama a taky to ozvučili, ale měly tam celkem vyladěný systém sloupových reproduktorů ...

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký mikrofon pro církevní účely?

Příspěvek od mkarr » stř 30. kvě 2018 16:18:34

Ono to asi dopadně stejně, jako u mnoha jiných poptávek po mikrofonech, které se tady na fóru probíraly. Závěr bude několik doporučených mikrofonů co by mohly vyhovovat a dále doporučení popučovat si je a vyzkoušet, který odvádí nejlepší práci. Zaráží mě dolní hranice ceny. Čekal bych že některé použitelné mikrofony se budou pohybovat i pod ní. Zkuste se trošičku rozepsat odkud jste, respektive, kde by se to mělo používat a třeba někdo z okolí se ozve, vezme kufřík s mikrofony a půjde jednou do kostela o pár kilometrů dál než obvykle.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký mikrofon pro církevní účely?

Příspěvek od safa » pát 13. črc 2018 18:47:42

Kolega co zvučí církevní akce si nemůže vynachválit naše sE V7, takže doporučuju též zahrnout do výběru.

https://www.kreatek.cz/se-electronics-v7.html

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“