Poradíte bezdrátový set?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
studioh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 09. bře 2018 22:35:32
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od studioh » úte 04. zář 2018 18:53:32

Dobrý den,
potřeboval bych si pořídit nový bezdrátový set, s klopovým mikrofonem. Mám ale jeden specifický požadavek, který nevím, jak prodejcům vysvětlit. Většina setů totiž při špatném signálu nešumí, nebo nepraská, ale zvuk se rovnou odpojí, já bych ale potřeboval takový set, kdy v případě, že budu stát mimo signál bude ve zvuku praskat, nebo šumět. Pro lepší pochopení, o co mi jde si můžete přehrát například reportáž z tv vysílání:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/104 ... deo/626131
nebo spíš:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/104 ... deo/626144
Víte někdo onějakém setu, který se ještě takto chová? Já měl AKG perception wms 45, tam bylo nastavení squelch, ale už při hodně slabším šumu než v reportážích mi to vypadlo.
S díky,
Pavel Vlček

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od miro » úte 04. zář 2018 21:39:55

Odkazy buď nejsou správné nebo jsem debil. Praskání při ztrátě RF signálu u FM modulace není. Šum při úplně otevřeném SQ ano. Ten se dá ale nasimulovat jinak, ne? Stále nechápu souvislosti.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od Palko » stř 05. zář 2018 0:09:47

Mě se to přehrát podařilo.
Nevím přesně o co Vám jde - Vám se jako líbí to šumění - chcete aby to bylo retro nebo co.
Já používám takové bezdráty, které naopak nešumí a ani bych si nepřál aby šuměly.
Určitě to ale nebude AKG řada 40 ani řada 400.
Palko.

studioh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 09. bře 2018 22:35:32
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od studioh » stř 05. zář 2018 11:43:44

Tak jako retro to mě nenapadlo, i když mám rád retro věci. Jde mi spíš o to, že vzhledem ke své zrakové vadě potřebuji vše kolem zvuku co nejvíc slyšet, takže se vyhýbám pokud možno digitálům a držím se analogu. Takže v podstatě se mi ten šum líbí, protože tak mohu ihned reagovat přiblížením se k přijímači, takhle když mi zvuk vypadne a já nevidím na displej, hůř se mi diagnostikuje, co se vlastně stalo, jestli je to baterií, nebo dosahem, tak se snažím nějak docílit toho otevřeného SQ, buď zařízením, které to ještě umí, nebo simulací. Momentálně bezdrát nemám, bo AKG dosloužil, takže investovat můžu do čehokoli.

Uživatelský avatar
Palko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: stř 04. úno 2009 0:21:07

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od Palko » stř 05. zář 2018 15:33:03

Už tomu rozumím. Připomíná mi to když jsme kdysi na televizi ladili němce. Už tam něco vidim, ještě, ještě, už to zrní mín, ještě lepší, to je moc - zpátky.....
Vy vlastně chcete slyšet tu nekvalitu a podle ní pobíhat z anténou (mikrofonem) a dolaďovat signál.
No nevím, jestli některý výrobce takhle přemýšlí a takto bezdrát navrhuje.
Jestli-že jste se zbavil AKG řady 40 - to je dobře, doporučil bych přejít na značku Sennheiser. Ty kvalitní bezdráty jsou okolo 20 000,- Kč.
Je tu ale ještě jedno řešení - snad mi čeští dealeři odpustí -doufám, že to není navádění k trestnému činu. Některá pásma by se dnes již neměla používat a přesto že to jsou špičkové mikrofony, mnohé zvukařské firmy je nahrazují těmi s novými pásmy a třeba na http://www.ebay.de se dá koupit např. kompletní sada Sennheiser G2 EW 100 nebo 300 na frekvenci D band 786-822 pod 200 euro.
Při použití tohoto bezdrátu myslím nebudete v běžných podmínkách potřebovat naslouchat šumění, aby jste se přiblížil zpět k přijímači.
Palko.

studioh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: pát 09. bře 2018 22:35:32
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od studioh » stř 05. zář 2018 16:04:26

Já se právě domnívám, že ty doby, kdy se ozýval šum a jakoby foukání aniž by někdo do mikrofonu foukal a další nežádoucí zvuky jsou pryč a mnoho výrobců přechází na digitál, což pro nevidomého zvukaře znamená čím dál obtížnější práci a druhá koukací osoba začíná být vzhledem k displejům a ovládání nutností. Nad Sennheiserem přemýšlím, dost mě tato značka láká, některé modely mají ještě manuální potenciometr na nastavení squelch a hlasitosti, což potřebuji. Asi zainvestuji už do něčeho opravdu kvalitního, jsem si jistý, že se mi to vyplatí.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Poradíte bezdrátový set?

Příspěvek od mkarr » čtv 06. zář 2018 1:00:33

wms 40 mají dost zjednodušený přenos a krom toho yslílajhí jen 10 mW. už jen posun k wms420 neřku-li k wms470 by měl být dost znát a v ideálním případě, tedy vhodně zvolené frekvenci a vhodně umístěné přijímací stanici (někde vysoko by signál nemusel prolézat skrz lidi) by se nemělo vůbec stát, že odejdete z dosahu. bohužel to všechno chce alespoň při nastavení vidět na display a nastavení je vhodné děělat na každém novém místě, právě kvůli volbě vhodného kanálu. To máte ale se všemi systémy co za něco stojí stejné.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“