Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » úte 02. říj 2018 18:48:51

Potřebuji poradit s výběrem bezdrátů pro zpěv. Zvučíme si sami, takže mix je na pódiu. Máme čtyři zpěvy. Uvažoval jsem i o duálních sadách. Máte někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od mkarr » stř 03. říj 2018 1:02:33

S duálními sadami? nějaké jo. Pokud se duální sada kupuje proto, aby se ušetřilo, tak se sklouzne k AKG WMS40, případně ještě o dost hůř Omnitronic a podobně. A to je cesta do míst která nemají slušné jméno a pro nápovědu, nesvítí tam sluníčko.
Pokud vyberete kvalitní bezdráty, které se dělají i v duální sadě, která vyjde obvykle o nějakou tu kačku levněji než dvě sady samostatné, múže to mít smysl. Nezkoušel bych se ale prvoplánově orientovat na duální sady a vybíral bych bezdrátové sety podle kvality a vhodnosti pro vaše použítí a pak teprve sklouzával ke speklulování, jak takovou sadu co nejvýhodněji pořídit, třeba právě jako duální.
Za důležitější bych ale považoval kromě vhodné mikrofonní kapsle vysílače, třeba aby byl přijímač diverzitní, nebo aby měl dostatečně širokou přeladitelnost, abyste nebyli namyslední, když přijedete někam kde bude trochu víc zarušeno. Zvlášť u čtyř mikrofonů už se to musí brát v potaz. Možná by nebylo špatné, mít vždycky dva a dva v jiném rozsahu frekvencí.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od CharlesBass » stř 03. říj 2018 8:39:48

Přesně jak píše mkarr. Dále si tedy přečti poměrně čerstvá témata o nákupu mikrofonů - vše je naprosto platné i pro duální sady a jejich případný přínos ti již byl předestřen. Zhodnoť jejich informace v těchto vláknech, vyber případné favority a případně se ptej dál.

Docela by mě zajímalo, co vás ve vašem případě nutí mít bezdráty, pokud si představím klasickou dechovku, navíc, se samozvukem a mixem na podiu. Nevíme co používáte teď, ale i když máte kvalitní mikrofony, počítejte, že jejich bezdrátové alternativy s vysokou mírou spolehlivosti přenosu vás mohou vyjít i na osminásobek jejich ceny (a tak pětinásobek minimálně).....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 801
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od PeBe » stř 03. říj 2018 8:49:42

Jaké výhody se od bezdrátů očekávají? Chápu třeba u bigbítu, že zpěvák může lítat po pódiu, nesvázaný drátem. Ale u "dechny"? I když, časy se mění a možná se už i poguje :-) V použití bezdrátu vidím spíše problémy navíc. Další kufr s přijímači a napájecími adaptéry, kabel k mixu je potřeba stále, jen je kratší,... A kdo bude řešit případný výpadek během produkce? Drát je drát... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od relaxmusik » stř 03. říj 2018 10:13:05

Takto, bezdrátové mikrofony u dechovky plně chápu, zpěvačky v krojích kde se jim občas kabel zachytí do sukní či dalších ozdob.
Také během skladby odchází, přichází další, mění své postavení dle momentálně zpívaného hlasu, to je u dechovek běžná praxe.
Byť nejsem uplný příznivce bezdrátů, v dechovce vcelku opodstatněný požadavek.
Duální sada myšleno jako dva přístroje v jednom a nebo máte na mysli diverzitu?

Uživatelský avatar
exxxi-neprihlasen

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od exxxi-neprihlasen » stř 03. říj 2018 15:57:46

Dá se očekávat, že přijímače budou v racku s mixem natrvalo prodratovane. AKG 40 ani 45 nebrat, jsou náchylné na rušení, pokud jsou schované v racku. Až ty dražší řady jsou vhodné, mají i použitelný mikrofon.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » stř 03. říj 2018 19:05:07

Přesně tak, jak píše relax. Zpěváci přichází a odchází během skladby. Myslel jsem tím duálním třeba toto https://www.thomann.de/cz/sennheiser_xs ... _vocal.htm
https://www.thomann.de/cz/the_t.bone_fr ... 60_mhz.htm
nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od blaha » stř 03. říj 2018 22:56:16

Jako nejnižší smysluplné sety v duálu bych viděl Mipro
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-vocal-set-dual

Několik sad mi už rukama na prodeji prošlo, umím na nich i trochu lepší cenu, případně i navrhnout komplet, vč. vybaveného racku, akorát to pak trochu narůstá.

Handky chodí velice pěkně, dobrá odolnost vůči vazbě, kondenzátorové kapsle, slušná možnost přeladění, atd.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od exxxi » čtv 04. říj 2018 0:14:07

Ten t-bone funguje vyborne ma moderatora, nevim jak zpev. Jen pozor, mam zkusenost v praze, ze i na 520MHz muze byt ruseni od spinanych zdroju (vytah).
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od relaxmusik » čtv 04. říj 2018 7:02:02

Já používám několik let naprosto bez problémů Shure BLX288/ SM58, doporučil bych vyzkoušet i verzi s Beta 58,
do několika dechovek jsem je i dodával. Ano některé dechovky používají i zmíněné sety od Mipra, Mipro má výborné
nástrojové sety, u těch mikrofonů si nejsem uplně jistý, vždy když na ně zvučím, tak bojuji s určitými věcmi, které se mi ve zvuku nelíbí. Problém nebívá ani tak s mužskými vokály jako spíše se ženskými. :-) U Shure za mě bez problémů. Ale berte to prosím jako můj subjektivní názor, jak to slyším já! :-)

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » sob 06. říj 2018 9:26:15

A pro jakou frekvenci je ideálně koupit tyto bezdráty. Třeba Schure jich má několik typů. Senheiser taktéž.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » sob 06. říj 2018 9:29:36

blaha píše:Jako nejnižší smysluplné sety v duálu bych viděl Mipro
https://imusicdata.cz/mipro-act-3-vocal-set-dual

Několik sad mi už rukama na prodeji prošlo, umím na nich i trochu lepší cenu, případně i navrhnout komplet, vč. vybaveného racku, akorát to pak trochu narůstá.

Handky chodí velice pěkně, dobrá odolnost vůči vazbě, kondenzátorové kapsle, slušná možnost přeladění, atd.
Na jaké frekvenci pracují a za kolik by byly k máni.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od blaha » sob 06. říj 2018 12:55:38

620-644MHz, ceny do SZ, nebo na e-mail.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » čtv 18. říj 2018 16:17:16

relaxmusik píše:
čtv 04. říj 2018 7:02:02
Já používám několik let naprosto bez problémů Shure BLX288/ SM58, doporučil bych vyzkoušet i verzi s Beta 58,
do několika dechovek jsem je i dodával. Ano některé dechovky používají i zmíněné sety od Mipra, Mipro má výborné
nástrojové sety, u těch mikrofonů si nejsem uplně jistý, vždy když na ně zvučím, tak bojuji s určitými věcmi, které se mi ve zvuku nelíbí. Problém nebívá ani tak s mužskými vokály jako spíše se ženskými. :-) U Shure za mě bez problémů. Ale berte to prosím jako můj subjektivní názor, jak to slyším já! :-)
Zvažuji nad tou Shurkou ale na frekvenci 863-865 co vy na to.

libor14
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: pon 11. črc 2016 16:06:33

Re: Bezdrátový mikrofon pro vocal dechovky?

Příspěvek od libor14 » sob 20. říj 2018 19:16:14

Takže nakonec jsem vybral toto. Nízká frekvence, docela velký rozsah. Snad to bude dobré.
Shure BLX288E/SM58-H8E

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“