Jaký mikrofon ke kameře na zvuky přírody i něco hlučnějšího?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Luboš H.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. úno 2020 7:11:52

Jaký mikrofon ke kameře na zvuky přírody i něco hlučnějšího?

Příspěvek od Luboš H. » sob 01. úno 2020 7:36:54

Dobrý den.
Rád bych si ke kameře (v současnosti mám Panasonic HC-V750, ale chci přejít na něco lepšího) pořídil nějaký mikrofon který lze připojit přes 3.5 mm Jack a pak na sáňky pro příslušenství. Mám v plánu natáčet přírodu, takže nahrávat zvuky šustění listí, zpěv ptáků, deště, ale také natáčím dopravu - především projíždějící vlaky, takže bych rád aby mikrofon zvládl nahrávat v rozumné kvalitě obojí. Rozpočet se mi nějak vymkl z kontroly - z původních dvou tisíc se vyšplhal na cenu mikrofonu RODE VideoMic Rycote za 5 tisíc, který jsem si zatím předběžně vybral. Takže jistě chápete že už nechci jíž výš. Je tedy tento mikrofon pro mně vhodný, nebo který jiný byste mi doporučili? Pokud bych se o to později začal zajímat víc, určitě bych si třeba dokoupil nějaký rekordér, ale teď vybírám něco do startu, kdo ví jak mi to dlouho vydrží.
Budu tedy rád za veškeré odpovědi, rady a tipy.
Zdraví, Luboš H.

Luboš H.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 01. úno 2020 7:11:52

Re: Jaký mikrofon ke kameře na zvuky přírody i něco hlučnějšího?

Příspěvek od Luboš H. » sob 01. úno 2020 8:42:49

Teď koukám že jsem napsal špatný název toho mikrofonu. Měl jsem na mysli RODE VideoMic PRO Rycote. :-)

Uživatelský avatar
jejda

Re: Jaký mikrofon ke kameře na zvuky přírody i něco hlučnějšího?

Příspěvek od jejda » ned 02. úno 2020 22:43:06

Ahoj,
na zvuky používám nahrávadlo TASCAM DR-40X, má fantom na další dva mikrofony, třebas pušky, nezávislé nahrávání, malé zpoždění, dá se našroubovat na stativ, nevím jak na sáňky

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Jaký mikrofon ke kameře na zvuky přírody i něco hlučnějšího?

Příspěvek od mkarr » úte 04. úno 2020 11:25:54

Pokud nebude potřeba oddělovat mikrofon od kamery, takže by tam ten záznam byl vlastně zbytečný, dá se za podobné peníze asi pořídit kvalitnější mikrofon samotný, než i se záznamem. Výhoda by mohla být, že tyhle nahrávada mívají poměrně slušně udělaný automatický gain, takže se dá bez dalších zásahů nahrávat tichéí zvuky stejně jako hlasité. Bohužel při těh tichých mívají dost vysoký manipulační hluk. Bez nadsázky se tam dá slyšet i revma v zápěstí. Odpružený držák by pro nahrávání tichých věcí prokázal výrazně lepší službu. Ten RODE VideoMic PRO Rycote má poměrně velký maximální akustický tlak (134dB) Takže vlak v pohodě. Zvon přímo ve věži asi už ne :-) RODE obecně má docela dobrý poměr cena/kvalita, takže jestli se tento mikrofon nějak nevymyká, nebude to špatná koupě. Jen provoz na devítivoltovku možná nebude to nejlepší, ale třeba tam zase dost dlouho vydrží. Zvlášť když to člověk nezapomene vypnout než to strčí do brašny. (Chce to mívat jednu novou vždycky sebou)

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“