Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Toni

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Toni » sob 29. srp 2020 21:01:37

Hello everybody!

I have been made aware of this thread and I am sorry to see so much prejudice over here on this great forum. I respect opinions as they make us better but I want to take some time to write to you all, and feel free to just skip in the case your mind has been made up already 😉 I am proud to work for sE and proud of what we have achieved so far. As some of you may know, we run our own factory, located in Shanghai, in which we build our microphones by hand and manufacture all of our condenser capsules ourselves. We have a great team of passionate people that work very hard to build great instruments for our customers and to keep them happy. We have an outstanding QC department and in the case something should happen to our mics (and yes, things do happen during transportation, during storage and sometimes even in the factory), we offer great customer support to ensure the best customer experience possible.

I have great respect for our fellow manufacturers in the industry and some of them have developed truly legendary products that are being used by many out there, in studios and stages around the world. We only recently launched a new series of dynamic microphones, developed by my good friend Tom who I worked with at AKG for many years. Tom was the Product Manager for Studio Microphones and Headphones at AKG whereas I was mainly in sales since the early 2000's, from 2008 - 2010 as VP Global Sales. We know the market and we really love these microphones and they are finding their place in the pro audio industry luckily. We also know that they can't possibly meet everybody's taste, but nevertheless we are very proud to see a growing amount of top-engineers - normally out touring with the likes of Billie Eilish, Chris Stapleton, Justin Timberlake, Gojira, In Flames to name a few, that are loving them too, and that is what we do it for. The same goes for our drum mics, but like I said: although ideally we want to make everybody happy, we are aware that we can't win 'em all. There are so many microphones out there, and when you are fortunate enough to be able to try many of these mics out, you may find the perfect microphone to capture the sound that you are currently working on. Sometimes it's an sE, and other times it's not...

I am grateful to all the people in the Czech Republic that were open to give our microphones a try. Yes, they are made in China, but so are iPhones, iPads and Macbooks and probably half of the clothes that you are wearing. We design and produce microphones with lots of love for this industry, in our own factory, with only the best interest of our customers in mind.

Have a great weekend and stay safe!

Toni

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Martin » ned 30. srp 2020 12:26:21

Hi Toni,

thank you for taking the time to contribute to this thread and for sharing useful information from the production background and point of view.

Martin
administrator
administrátor, moderátor

saty_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: stř 03. srp 2011 10:26:43

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od saty_cz » pát 11. pro 2020 20:52:35

Damton píše:
ned 23. srp 2020 19:54:14
Hele ? kde bereš tu jistotu o hodně používaném mikrofonu ?
Koukni kolem sebe, nebo na televizi, zajdi si na festival (tam teď vlastně asi ne no ...)

KV2 Audio ES | ALLEN&HEATH GL2400 | Sennheiser | Audix | Beyerdynamic | Rode

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od mifune » sob 12. pro 2020 14:16:47

Damton je fakt odborník, že mu nesedl tento mikrák...no a co...já su propagátor RODE,je Vás tady mraky, co je poplivou...... hodil bych to téma Do řiti.,.

Quicktor
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: úte 07. čer 2016 22:00:31

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Quicktor » sob 12. bře 2022 10:15:46

Dobrý den
Dovolím si oživit toto téma . Trochu ze zvědavosti jsem si pořídil SE V 7 Billy Gibbons
https://www.thomann.de/cz/se_electronic ... Position=4
Včera na jedný soukromý akci tvrdýho bigbítu v přímé konkurenci s Sen E 945 obstál V 7 se ctí .
Mikrofon má příjemný kulatý zvuk i bez zásahů do EQ a kompresoru , Sennheiser je mnohem ostřejší ve vyšších středech,
takže se víc prosadí v hlasitějších stylech . V klidnějších pasážích byl V 7 hezky otevřený a čitelný .
Dnes ho otestuji na kapele , která má zpěváka s fakt luxusním dynamickým hlasem , tak uvidím .
Tímto jsem chtěl jen přidat zkušenost s mikrofonem s kterým měl kolega Damton asi trochu smůlu .

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 13. bře 2022 9:56:22

Nějak tady zapadlo osvědčené doporučení, možná pravidlo - typ mikrofonu volíme podle podle toho, jak je pro dané použití vhodný, jak sedí interpretovi a čeho chceme dosáhnout.
Podle diskuze to ale vypadá, že se na něj díváme jako na kouzelný fader na mixu, kterým když najedeme, stane se zázrak...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od relaxmusik » stř 23. bře 2022 6:52:53

Takže také jsem si na zkoušku jeden kousek objednal tak uvidíme. :-)
Také řeším problém s kamarádem který používá Sen E945. Je to výborný mikrofon ovšem pro výborné zpěváky. To on samozřejmně není.
Na SM58 mu udělám opavdu dobrý výsledek ale ten z nějakého důvodu nechce.
Pak poreferuji.:-)

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od relaxmusik » pát 10. čer 2022 8:17:25

Takže mohu konečně poreferovat, na pár akcích jsem SE V7 použil a v celku spokojenost. Bohužel včera při koncertě v Besedním domě v Brně jsem ho musel vyměnit za osvědčený Shure Beta 58.
Mohl jsem kroutit jak jsem chtěl, ale nic kloudného jsem z něj pro dané zpěvačky nevykroutil, po nasazení Shure Beta 58 vše okamžitě v pořádku a zpěv se perfektně prosadil v jazzovém tělese.
V žádném případě tento mikrofon nezatracuji, pro řadu zpěváků je to opravdu dobrá volba, ale je nutné ho brát jako alternativu.
Ne každému sedí a ne do každé aplikace je vhodný.
Ale jinak jsem rád, že ho mám. :-)

Uživatelský avatar
Eňo Mišley

Re: Nedoporučuji mikrofon sE Electronics V7

Příspěvek od Eňo Mišley » ned 20. srp 2023 18:35:42

https://fb.watch/mx_9QZ4J24/?startTimeMs=161511 aj ja už mám dva a veľká spokojnosť

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“