Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od james29 » stř 21. říj 2020 11:44:44

Ahoj všem,

chtěl bych vás požadat o názory, zkušenosti a rady ohledně zpěvových mikrofonů pro live zvuk.
Ve svém vybavení mám mikrofony Sennhaiser E845 a jeden SE electronic V7. V muzice kterou převážně zvučím je zpěv dominantní nástroj a postupem času docházím k tomu že ty senhaisery mají své limity. Uměli byste mi poradit opravdu dobré mikrofony které se vám osvědčily třeba i cenové výš než je 3 000,- Nějaké AKG např.....?
Dále bych rád pořídil pro hlavní zpěv jeden mikrofon opravdu kvalitní a v bezdrátovém provedení. Přemýšlím i o kondezátorovém. Má někdo s tím zkušenost.

Moc díky za vaše rady a postřehy

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od exxxi » stř 21. říj 2020 20:28:49

Co konkrétně nevyhovuje? Jaký styl děláš? Nějaké vysoké ženské vlasy?
Já přešel na V7 a z většiny vyhovuje. Ovšem do velmi malých klubů mám ND96 od Electrovoice kvůli největší odolnosti proti vazbě.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od safa » stř 21. říj 2020 20:53:26

Cenové výš než je 3 000,-? DPA d:facto kupříkladu.

https://www.kreatek.cz/dpa-microphones-4018v-b-b01.html

Opravdu kvalitní kondenzátorový bezdrát třeba tady:

https://wisycom.com/products/product/mth410/

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od Kuchteleski » stř 21. říj 2020 21:48:20

james29 píše:
stř 21. říj 2020 11:44:44
Uměli byste mi poradit opravdu dobré mikrofony které se vám osvědčily třeba i cenové výš než je 3 000,- Nějaké AKG např.....?
Dále bych rád pořídil pro hlavní zpěv jeden mikrofon opravdu kvalitní a v bezdrátovém provedení.
Když děláme rozstřely, který mikrofon v kategorii "opravdu kvalitní" tak zpravidla dominují: Vím, že následující řádky, jsou nad rámec otázky, ale když už se dělá rozstřel mikrofonů, je kriticky důležité kromě samotného hlasu do testu zahrnout i přeslechy zezadu (jako kapela) a off-axis (jako odposlech).
Je motivační k testu zahrnout i stávající mikrofon jako referenci.
Aby test byl objektivní je potřeba operátor, který srovná úrovně a zprostředkuje slepý poslech.

Výsledek je zpravidla (s trochou nadsázky) dvojí:
  • vyhraje kolegou zmiňované d:facto a objedná se.
  • vyhraje kolegou zmiňované d:facto, ale je moc drahé a objedná se druhý nejlepší výsledek.
V nedávné době so objevil ve hře nový hráč a to 2028.
Ten jsem ještě v porovnávačce neměl, ale když jsme jej měřili, tak udělal dojem 90% d:facta (linear) za 50% ceny.
james29 píše:
stř 21. říj 2020 11:44:44
Přemýšlím i o kondezátorovém.
Není důvod o něm nepřemýšlet. :)
Nejčastěji se lidi bojí přeslechů, ale například 2028 má míň přeslechů než sm58.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od james29 » čtv 22. říj 2020 13:31:38

exxxi píše:
stř 21. říj 2020 20:28:49
Co konkrétně nevyhovuje? Jaký styl děláš? Nějaké vysoké ženské vlasy?
Já přešel na V7 a z většiny vyhovuje. Ovšem do velmi malých klubů mám ND96 od Electrovoice kvůli největší odolnosti proti vazbě.
Zvučím převážně folk, ten hlavni zpěv bude dívčí takový hezký nakřápnutý alt vyšší dynamické výkyvy při zpěvu.
Nikdy se mě nelíbil zvuk SM58, Sennhaisery jsem zvolil kvůli jejich čitelnosti v detailech oproti SM58 ale někdy se mi zdají... nevím jak to přesně vyjádřit..... ploché tenké. Ekvalizací se to moc nezlepšilo. Tak laboruji.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1328
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od Pavel Sedlák » čtv 22. říj 2020 21:02:25

Taky bych zkusil kondenzátor, klidně i v nižší cenové hladině, ale je fakt, že 4018 už v ní téměř je.
Ještě levnější pak například můj oblíbený MXL LSC-1 s kardiodní kapslí...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od mkarr » pát 23. říj 2020 0:02:45

Mám AKG C5 na bezdrátu a odpoti D5 na témže bezdrátu mi to nepřijde jako nějaký výrazně kondenzátorový projev. Byl jsem aj trošku zklamaný, že to není víc kondík. Zkusil bych třeba Audix VX5. Ten mi přišel na sólový ženský zpěv zajímavý. Musicdata ho nechají ochotně vyzkoušet na jejich aparátu, pokud zrovna nebudou mít zacoronováno.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od blaha » pon 26. říj 2020 10:38:30

Pro ženské zpěvy vůbec ve folku klidně AKG D5 (ale není pro silnější hlasy, tím myslím hodně silné, na folk OK). Pak zmíněná ND96 taky není špatná.

Ad bezdrát je tu hodně možností záleží na rozpočtu a není to jen o vložce, nebo obráceně o vysílači/příjmači.

Jako nejnižší možný bych asi volil Mipro ACT-3 jako příjmač a ACT-72H jako ručku, je to kondík a za ty peníze i poměrně slušnej na zpěv.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od james29 » pát 30. říj 2020 21:09:21

blaha píše:
pon 26. říj 2020 10:38:30
Pro ženské zpěvy vůbec ve folku klidně AKG D5 (ale není pro silnější hlasy, tím myslím hodně silné, na folk OK). Pak zmíněná ND96 taky není špatná.

Ad bezdrát je tu hodně možností záleží na rozpočtu a není to jen o vložce, nebo obráceně o vysílači/příjmači.

Jako nejnižší možný bych asi volil Mipro ACT-3 jako příjmač a ACT-72H jako ručku, je to kondík a za ty peníze i poměrně slušnej na zpěv.
Zpěvačka má právě hodně silný hlas a neumí si zatím úplně ohlídat dynamiku, takže při nějaké gradaci kdy se nehlídá a pustí to tam mám tam okamžitě peak. Zpívá zatím na Shure sm 58 na nějakým bezdrátu, kterej ale nepřenese úplně její barvu hlasu a feeling. Proto mě napad ten kondík. Doufám že až se otevřou obchody domluvím se s někým a budeme moct vyzkoušet více variant.

james29
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: úte 14. kvě 2019 13:41:43

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od james29 » pát 30. říj 2020 21:10:42

Zatím ještě nejsem rozhodnut, ale moc děkuju všem co přispěli svým názorem a zkušeností. Každopádně vás pak budu informovat jak jsme se nakonec rozhodli.
Držte se......

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od blaha » ned 01. lis 2020 8:00:25

To Mipro ACT-72H je na silný hlasy v pohodě, odjel mi na něm třeba Bohuš Matuš a ten má poměrně silnej hlas, bez jakýhokoliv zkreslení a limitace.
Pokud budeš řešit Mipro, klidně se obrať. Jestli jsi někde v dosahu, můžu i na vyzkoušení půjčit.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od Návštěvník » pon 02. lis 2020 15:30:45

Za mě pokud se jedná o Mipro, tak ty mají dobré vysílačky, ale vložky mě moc nenadchly.
Pokud není rozpočet na výběr mikrofonů od Kuchteleskiho (souhlasím a doporučuji také), šel bych do Shure B87A, za ještě míň peněz bych zkusil AKG D7.
Nicméně špatnou práci s mikrofonem sebekvalitnější mikrofon nenahradí.

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od Bassman » stř 04. lis 2020 12:39:24

Pripajam sa s nazorom na Mipro, robil som s nimy, dokonca ich aj predaval, skusali sme vsetky tie vlozky, fakt tie vlozky su dost o nicom. Na nejakeho moderatora OK, ale na spev asi nie.

V kuturaku mame Sennheiser G4 s hlavami 835, vela som robil aj v rentalke s QLXD (hlavy SM58), myslim ze v podobnych cenovych relaciach su uz tie mikrofony v zasade vsetky dobre, hlavne sa s tym da robit aj na pulte.

Co sa tyka kablovych mikracov, tam treba mat vacsi vyber. To co pasne jednemu, vobec nemusi vyhovovat druhemu. Mam AKG D5 (vyraznejsie vrchy, vacsinou pasnu skoro kazdemu), Beyer TGV90 (zmakcuje ostre hlasy), Beta58 (taky univerzal s trosku jasnejsimi vrskami), ... no proste kazdy mikrofon ma nejake zafarbenie, vzdy vyhovujuci univerzal podla mna neexistuje. A to este tie charakteristiky su velmi subjektiva zalezitost, urcite sa najdu nazory, ktore nebudu suhlasit s tou mojou charakteristikou.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od blaha » čtv 05. lis 2020 23:46:19

To Mipro bych rozporoval, ACT-32H je fakt dobrá pro moderátora, spíš nadstandard, 72H je pak slušná i na zpěvu, nemám s ním žádný problém. Teď mi tak dochází odjela mi na něj i Olga Lounová, včetně tý její akrobacie lezení po věžích a mávání mikrákem vedle pověšenejch beden, i včetně pobíhání po place mezi lidma. Za mě je fajn, vůbec za ty prachy.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
navstevnik

Re: Kvalitní zpěvové mikrofony na live?

Příspěvek od navstevnik » sob 07. lis 2020 16:32:23

Takovy "umelce", jak je Lounova a obecne ty lidi, co lezou k PAckum, to fakt vsem kolegum zavidim.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“