Klopový mikrofon pro nahrávání

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
egys
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. říj 2021 18:50:37

Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od egys » pát 22. říj 2021 18:59:32

Dobrý den,

Mám tento foťák Fujifilm X-T30 a budu nahrávat videa v místnosti jenž je ozvěna... Ozvěnu v rámci možností se budu snažit nějak redukovat (předěl velké místnosti akustickou záclonou atd...). Ten zvuk nebude muset být profesionální nějaká ozvěna tam stejně bude o to mi nejde, ale jestli byste mi nedoporučili nějaký klopový mikrofon (nebo i jiný) pro nahrávání v místnosti kde vím, že nějaká ta ozvěna bude...
Dále bych se chtěl zeptat jaký bude rozdíl pokud zvolím klopový mikrofon s kabelem, tak když ho zapojím např. do mobilu jenž budu mít v kapse a nahrávat to bude mobil a následně si to hodím do pc? (když to nepůjde foťák mikrofon, ale mobil mikrofon).

Předem moc děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od mmmartin » pát 22. říj 2021 19:42:21

Místo klopového mikrofonu určitě headset - mikrofon hlavový. Druhá otázka mi není jasná - nevím, že by mobil umožňoval připojení externího mikrofonu - a dodatek v závorce nejasnost ještě posílil.

egys
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 22. říj 2021 18:50:37

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od egys » pát 22. říj 2021 21:55:08

Radši bych preferoval ne hlavový... zaujali mě tyto: Rode Wireless GO a Saramonic UwMic9S Kit 1 (TX+RX).
Máte někdo s tím Saramonic zkušenosti? jestli se vyplatí do toho investovat?

thomas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 192
Registrován: čtv 22. dub 2010 11:03:26
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od thomas » ned 24. říj 2021 12:01:17

My bežne nahrávame v podobnej miestnosti na Rode Lavalier GO a to buď priamo do foťáku, alebo cez Wireless GO II. Wireless Go vieš použiť aj samostatne, ale ten vysielač je dosť veľký a teda vo videu je dosť nápadný. Navyše sa nedá umiestniť tak dobre, ako klopák.

Zvukovo je ten Lavalier GO celkom ok, ozvena miestnosti tam vždy je, ale ie je to nič tragické.

A k druej otázke - ak si zvuk nahráš separátne (do mobilu, rekordéra...), tak najväčší rozdiel bude v tom, že potom budeš musieť audio a video zosynchronizovať. Pri nahrávani do foťáka to máš syncnuté už z princípu.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od safa » čtv 18. lis 2021 11:13:06

mmmartin píše:
pát 22. říj 2021 19:42:21
nevím, že by mobil umožňoval připojení externího mikrofonu - a dodatek v závorce nejasnost ještě posílil.
Umoznuje... teda pokud je mikrofon DPAčko (do mizerný akustiky ideálně směrový klopák 4080-DC-D-B00) a pokud si člověk koupí tohle rozhraní:

https://www.dpamicrophones.com/accessor ... -interface

Uznávám ale, že to je ale spíš pro dospělé reportáže, ale zato je to definitivní řešení.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od blaha » sob 27. lis 2021 11:03:17

Co třeba něco z tohoto:
https://www.film-technika.com/klopove-m ... ica-audio/

někde v létě jsem dodával pro natáčení rozhovorů s fotbalisty po zápase přes mobil sadu se 2 klopáky (drátovými) a dokonce jsem vyráběl i redukci, kde se místo jednoho klopáku přes XLR dá zapojit jakákoliv dynamika (s D5 fungovalo perfektně) pro možnost rozhovoru s více hráči.
Buď to je tedy jeden na jednoho a 2 klopáky, nebo jeden na více klopák + klasický mikrofon.

https://www.film-technika.com/klopove-m ... silovacem/
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od mkarr » úte 30. lis 2021 23:49:29

Ten Rode wireless Go nemá špatný zvuk, ale několikrát jsem z něj slyšel přebuzený záznam. Nevím jestli je to vlastnost toho mikrofonu (byl používaný v módu s vestavěným mikrofonem) nebo to jen uživatel neuměl správně nastavit, ale bylo to minimálně u dvou lidí. I když žádného z nich nepodezírám, že by věděl co je to gain. Takže minimálně výchozí nastavení nebude moc použitelné.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Re: Klopový mikrofon pro nahrávání

Příspěvek od safa » čtv 09. pro 2021 14:29:15

mkarr píše:
úte 30. lis 2021 23:49:29
I když žádného z nich nepodezírám, že by věděl co je to gain.
:D to bych rek ze bude ten problem. U tehle levnejch veci je nejvetsim problem miziva erudice uzivatelu... ale co uz - ta nebyla v cene.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“