Mikrofon na monitor?

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Maru

Mikrofon na monitor?

Příspěvek od Maru » ned 05. pro 2021 23:50:40

Čau o/
Aktuálně používám mikrofon na headsetu HyperX Cloud Alpha a mám problémy s šumem, buď se mi osekává hlas a nebo je konstantně slyšet šum z mé strany. Využívám mikrofonu pouze pro hry a chatování na discordu/teamspeaku, stačí mi tedy abych byl srozumitelně slyšet, pokud možno bez šumu a okolních zvuků (hlavně klávesnice, chlazení PC).
Nemám místo pro boom arm a řešení mikrofonu na stole se mi nelíbí. Headset měnit jen kvůli mikrofonu je nesmysl a tak se chci zeptat, zda je realizovatelné řešení mikrofonu na monitoru. Co jsem hledal, moc takových modelů není, ale jako příklad jsem našel Samson Go Mic, který ale zaznamenává velké procento okolního hluku. Je vůbec možné docílit čistého zvuku z takové dálky za levno?
Napadlo mě řešení skrze kardioidní mikrofony pro kamery (v terminologii se úplně nevyznám a také nevím kterou konkrétní charakteristiku vybrat.). Bylo by takovéto řešení prviditelné, a jaký případně typ mikrofonu by jste mi doporučili? Děkuji a omlouvám se za nepřesnosti, vím pouze to co jsem si přečetl na internetu.

gnat
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: úte 01. říj 2019 13:49:11

Re: Mikrofon na monitor?

Příspěvek od gnat » pon 06. pro 2021 11:03:14

Vypnout automatický gain a nastavit ho správně ručně a zapnout gate.

Výměna mikrofonu to IMHO neřeší (tak mizerný asi nebude). Nahrazení náhlavního mikrofonu mikrofonem metr od řečníka odstup signálu od pozadí obvykle výrazně zhorší.

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Mikrofon na monitor?

Příspěvek od mkarr » úte 07. pro 2021 0:43:54

Pokud to čeho se chcete zbavit, je skutečně šum a né hluky z okolí, jako je popisovaý větráček chalzení, zvuk klávesnicea podobně, tak pomůže skutečně především správn nastavený gain a vypnutí automatické změny gain. No s pro zbavení se zvuků z okolí, naopak pomůže mít nikrofon co nejblíž k ústům, samozřejmě né tak abych soi do něj funěl a prskal.
Směrovost mikrofonu je sice zajímavá, ale proti mikrofonu těsně u úst, je to pořád víc komplikací než užitku.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“