Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Dynamické, kondenzátorové, zpěvové, nástrojové, bezdrátové...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
I don't know

Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pát 02. úno 2024 14:42:31

Zdravím,

mám tuto audio sestavu: looper Boss RC-1 a další kytarové pedály (efekty echo, distortion atd.), DI Box LDSystems LDI 02 Active, PA audio systém.
Potřebuji před "pedalboard" připojit dynamický mikrofon Phillips SBC MD 195 a celou tuto sestavu využívat pouze pro beatbox. Předpokládám, že musím asi vyřešit impedanční přizpůsobení a úroveň signálu mezi mikrofonem a (guitar effect) pedalboardem. Je to možné udělat pomocí kombinace stabilizátoru napětí 7805 ( z 9V baterie dostanu stabilizované napětí 5V) a jím napájet LM 386N (audio nízkonapěťový zvukový operační zesilovač)? Defakto vyrobit si předzesilovač pro "majk" nebo musím jít jinou cestou? Je možné; pokud tato mnou navržená varianta (veškeré součástky ke konstrukci mám) je blbost; vyřešit to pomocí např. pasive DIBoxu mezi "majk" a pedalboard? Nebo musím koupit nějaký origo "audio pasive transformer" mezikus? Jde mi momentálně hlavně o finanční stránku věci. Součástky a čas mám.

Děkuji za veškeré Vaše případné odpovědi.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od CharlesBass » pát 02. úno 2024 15:09:08

Pokud sou omezující peníze a máš čas, co tak zkusit to zapojit napřimo? Kabel od mikrofonu z XLR na monojack existuje někdy i jako příloha k mikrofonu 🙂
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pát 02. úno 2024 15:16:24

Majk má výstup Jack 3.5 mono a redukce do kytarového efektu, ať už je jakákoliv mi neřeší nijak signál jako takový. Pripojím majk do systému a je ticho. Musím řešit to co bylo avizováno výše.

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1456
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od exxxi » pát 02. úno 2024 21:13:35

Stačí jakýkoliv mikrofonní předzesilovač, klidně tubegain od Behringera.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od CharlesBass » pon 05. úno 2024 0:41:03

3.5mm mono ? Redukce na 6,3mm Mono ? V tom může bejt problém. U mě byl vždycky. Jediný co kdy fungovalo, sou šroubovací pozlacené stereo na sluchátka, do stereo zdířky. Jinak je vždy spolehlivější kus kabelu s kvalitními koncovkami.

Jinak mikrofon, podíval jsem se co to je. Karaoke pro děti ke kazetáku je ve spojení s redukcí strčenou do monozdířky na profi efektovej krabičkce, téměř jistá kalamita. Je opravdu možné, že ani profi mikrofon to nevybudí, ale běžné vokální mikrofony (SM58 třeba) s citlivostí o 30dB jinde, by už mohli bejt poněkud funkčnější. A to i v případě předzesilovače.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Rastika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 15. čer 2006 20:30:59

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od Rastika » pon 05. úno 2024 12:36:43

potrebujes Shure A85F alebo ako pise exxxi.

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pon 05. úno 2024 13:56:40

Řeším hlavně finanční stránku věci, protože majk nebo spíše preamp za tři litry momentálně takt nedám. Apropo, jestli mám k relativně profi efektu/pedálu připojený majk za pár stovek nebo za trojku neřeším, protože ať už se jedná o renomovanou značku nebo lowend produkt nerozlišuji. Princip dynamického majku je pořád stejný, jsou rozdílné pouze akustické vlastnosti/zpracování daného produktu a potažmo značky. To, že mám kvalitní "krabičky" a před ně nacpu lowend majk mi nevyřeší to, že dynamický majk nedokáže už z principu své funkce prostě patřičně vybudit kytarový pedál. Kytarový snímač má úroveň signálu řádově v jednotkách stovek milivoltů až po cca možná 2V (humbucker). O impedanci "guitar coil", která se pohybuje od jednotek kiloohm až po hodnotu slušně přesahující 10kilo ani nemluvě. U dynamického majku jsem s hodnotami úrovně signálu i impedance aspoň o řád až dva dolů. Vše měreno na vlastní base i majku.

Přeji všem hezký den.

Rastika
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 15. čer 2006 20:30:59

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od Rastika » pon 05. úno 2024 15:09:06

vsak Shure A85F alebo Audix T-50 K nestoja 3000 Kc alebo zadaj do googlu: low to high impedance microphone transformer
mozno najdes co ti bude vyhovovat.

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pon 05. úno 2024 15:22:00

Ten Shure A85F vypadá jako to co by mi mohlo pomoci. A cena taky celkem ujde. Akorát mezi majk a trafo bych musel návrat ještě redukci Jack/XLR, což určitě nepřidá na kvalitě signálu, ale bych zkousnul.

Dikec.

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pon 05. úno 2024 15:26:19

I don't know píše:
pon 05. úno 2024 15:22:00
Ten Shure A85F vypadá jako to co by mi mohlo pomoci. A cena taky celkem ujde. Akorát mezi majk a trafo bych musel narvat ještě redukci Jack/XLR, což určitě nepřidá na kvalitě signálu, ale to bych ještě zkousnul.

Dikec.

Uživatelský avatar
PeBe
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 807
Registrován: úte 08. čer 2010 7:08:42

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od PeBe » úte 06. úno 2024 7:17:23

což určitě nepřidá na kvalitě signálu
Tak toho se opravdu bát nemusíš... :-D Nicméně bych se na tvém místě praštil přes kapsu a koupil ještě XLR samce, ucvaknul jacka a nahradil ho tím samcem. XLR se dají koupit od nějakých třiceti korun, což se dá přežít... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou...

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pát 09. úno 2024 14:31:39

Zdravim,

nakonec jsem zvolil variantu vlastniho bastlu preampu/zdroje pro majk. Vse spajeno samonosne bez tistaku, odzkouseno, natlaceno do rulicky od izolepy a zalito komplet tavnou pistoli.

P.S.: Netusim, jak tu nacpat obrazky z vlastniho PC.

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » pát 09. úno 2024 15:19:59

Projel jsem "manuál" a obrázky z PC tu přidávat nelze. Ale pokud by chtěl někdo zbastlit něco podobného, tak stačí mrknout do datasheetu od stabilizátoru 7805 a audio zesilovače LM386.

Na stabilizaci 9V/5V jsem použil 7805 plus dva elektrolyty 0.47uF. A pro předzesilovač: pouze LM386 a jeden kond 10nf na výstupu.
Plus samozřejmě Jacky pro vstup a výstup, konektor pro 9V baterie, páčkový vypínač u baterie. Toť vše. Hodinka práce, náklady do kila.

Přeju fajn víkend.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od mmmartin » pát 09. úno 2024 18:40:08

příl.png

Uživatelský avatar
I don't know

Re: Dynamický mikrofon a kytarové pedály

Příspěvek od I don't know » sob 10. úno 2024 9:37:22

Zdravim,

ze zalozek, ktere jsou videt na Vasem screenshotu mam pouze tu oznacenou "moznosti".
Zalozku "prilohy" nemam. Je to predpoladam z toho duvodu, ze dosud nejsem registrovanym uzivatelem.

Odpovědět

Zpět na „Mikrofony“