Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

  • Reklama
  • DEMO 15
Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od Dudel » stř 14. pro 2011 22:53:31

No tak som rád, že si neprotirečíme :)
Fakt ale je, že dojmy sú subjektívne, ako z mojej strany tak z tvojej.

Na druhú stranu, zvuk plastu sa mi vyložene hnusí, mal som voľakedy starší RCF ART312-A ako odposluch pre bubeníka / DJa a komplimentu od poslucháča by som sa nedočkal - šumí to, hučí to a prvý krát do servisu putoval po druhej "tucke"... Taktiež pár akcií som zažil s vrchmi EV ZX4 a rozdiel oproti mojim terajším EV TX1152 (s podobnými črevami) je skutočne markantný.

Na Yamahe sa mi ale páči, že aj dnes dokážeš nájsť v bazároch plne funkčné bedne a mixy; zato RH-čka a *tecy a *tronicy môžeš po uplynutí záruky rovno hodiť do koša.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od gavo » stř 14. pro 2011 22:57:46

Iste, k vydrzi nepoviem nic, ked je o nu dobre postarane yamaha znesie vela. To nepopieram.
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
djmayo

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od djmayo » stř 14. pro 2011 23:11:34

Ja som sa stretol od Yamahy s

C115V, S115V - S prihliadnutim na vykon 250W a cenu tie bedne za dane peniaze odvedu dobru robotu, vyhybka dobre odladena, zvukovo si OK, vykonovo urcite tych 250W vydrzi, dokonca myslym ze akj s 500W zosilom by sa to dalo.
S215V - vykon ajj citlivost v porovnani s S115 vyssie, na basoch to aj naprielk 15" navyse cititelne viacej nezahra , no ked to porovnam napr s podobnymi JBL JRX215 je to zvukovo lepsie a aj tych basov je viac. Bedne su vyrobene s preglejky a su vystuzene. Na jednom kuse som si vsimol neobrusenu hranu na BR otvore - trcali tiriesky, asy niekto vo vyrobe zabudol...

SW115V nematne - neslane
SW118V cakal som ze zahra o dost viac nez SW115 no az taky dramaticky rozdiel tto nebol, celkovo tie subbasy od yamahy ma dost sklamali na tu cenu podavaju maly vykon...

Zosilnovac P7000S - Zvukovo neutralny, na danu cenu pomerne slusny zosil aspon podla mna, ma tam to aj celkom dobre osadene, dokaze hrat aj na 2 ohm resp 4 ohm v mostiku, ak reprobedne nemaju velmi nizku min. impedanciu. Hrial sa pomerne dost ale nestalo sa aby vypadol alebo obmedzil vykon, rozohrial sa na urcitu teplotu, cim bol teplejjsi tym viac tocili vetraky, a na urcitej teplote sa to ustalilo a uz sa viac nezohrieval. Ked su aj ostatne zo serie podobne z hladiska cena/vykon/kvalita to nemusi byt zla kupa.

Mixpult MG12 - Celkovo yamahacky divne korekcie a strmost faderov traba si na to zvyknut, ked sa vsetko drzi pod 0dB sum nie je vysoky. Je to lepsie od Behringera, soundkingu, no na Soundcraft, Mackie A&H to nema.

Digitalne mixpulty udajne maju slusne , mam na ne dobre referencie, no zo ziadnym som nerobil.

Hudobne nastroje od Yamahy su taka stredna a vysisa stredna trieda. Napr. osobne sa mi zvukovo dost pacia klavire C-serie napr. C-2M (pre obraz to stoji ako auto strednej triedy) podla man sa hrabu aj mna svetozname znacky...

Uživatelský avatar
thomas-neprihlaseny

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od thomas-neprihlaseny » stř 14. pro 2011 23:22:01

Tak napríklad spomínané porovnanie odposluchov SM12V a ART312 vyhráva podľa mňa práve Yamaha. Nezahrá viac, ale podľa mňa zahrá príjemnejšie, najmä v pokojnejších štýloch nepôsobí tak ,,uvrešťane" ako ART.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od gavo » čtv 15. pro 2011 0:44:46

thomas-neprihlaseny píše:Tak napríklad spomínané porovnanie odposluchov SM12V a ART312 vyhráva podľa mňa práve Yamaha. Nezahrá viac, ale podľa mňa zahrá príjemnejšie, najmä v pokojnejších štýloch nepôsobí tak ,,uvrešťane" ako ART.
Fu tak to je pre mna jaka novinka - Ja mam(art)/mal(sm) oboje a toto by som prave povedal naopak. ARTka ma omnoho jemnejsie vysky ako ta SM ta ich ma dost ostrejsie (ale hra ich aj menej) a tak isto mam aj 310 a ta ma este vacsi pomer vysky basy kedze je tam len 10palec a musim povedat ze to neni vobec zle.

Skorej by som tvrdil ze cim jemensjia muzika tym preciznejsie vysky su potrebne. A sm12 si myslim ze sa s preciznostou nestretlo (meral som ju s bielym/ruzovym sumom).

Tak ako hovori mayo, btw ja som teraz nedavno predal posledny kus SW218. Myslim si ze subbasom ho robi len to SW inak nic. Ta bedna hra do 2khz bell, tak neni o com. Ymh proste robi bedne len preto ze ich to vo firme bavi, nudia sa.

Inak zosik P rady som mal neviem myslim 7000s snim som nemal ziadne problemy ani vyhrady. Ale osobne si myslim ze rada RMX os qsc je lepsia minimalne v dump.
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
JHook

Re: Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od JHook » stř 02. srp 2017 9:13:15

Celkem spolehlivé držáky - ve zkušebně jsou powermix emx 66, 2x Br15, 2x Br 12 , 2x Laney cmx 115 ,2X CBR 12, jako odposlechy..+2X Dxs 15..jako suby.po mnoha pokusech a omylech jsem z toho dostal velmi slušnej zvuk.kupodivu díky mixáčku Behringer Xenyx 1832..chce to ale pohrát si s fázemi -ekvalizéry a pohlídat vstupy signálu .....venkovní zvučení bych s tím nezkoušel - menší klubíky a zkušebna v pohodě....podotýkám, že ke zvuku z L' acoustic se to ani nepřibližuje...

Uživatelský avatar
DjMaYo

Re: Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od DjMaYo » pát 04. srp 2017 13:03:53

Keďže niekto vykopal starú tému tak zareagujm. Medzi časom som vyskúšal nové aktívky od Yama, rozdelená sú v podstate do 3 rád DBR, DXR, DSR. Určite si nájdu ucho ktorému sadnú, majú pomerne dobre počúvateľný zvuk a celkom dobré podanie basového pásma, v rámci veľkosti aj triedy celkom statočne toho uhrajú aj bez subbasu. Snáď DSR215 mi príde príliš veľká na to koľko dokáže uhrať. Čo mi však chýba tak ani v rade DSR neosadzujú väčší driver - je tam driver s 2" membránou vďaka čomu ináč veľmi dodre vyladené bedne najmä v exteriéry neoslnia dostrelom, je to delené pomerne vysoko 1,7kHz a keď sa to tlačí na hranicu možností spev prestáva byť zrozumiteľný. Je nevidím problém ani tak vo zvuku ako v cene čím vyššia rada tým menej sa to podľa mňa oplatí. Ekonomická rada DBR hrá na dané peniaze celkom slušne, DXR môže byť, o DSR pri ten cene príliš asi v konkurencii neustojí aj keď uchu nejednému poslucháčovi isto ulahodí, pri nižšej hlasitosti tomu zvuku fakt nič nechýba ani tam nič neakcentuje. Najväčším mínusom sú podľa mňa ich subbasové boxi, napríklad mne k jednej DSR115 sa žiadali až 2-3ks DSR118, na drhej strane ma DXS12 celkom milo prekvapil na 12" to hrá celkom svižne, aj keď počuť že je to bandpas, že to hrá inač než BR trocha viac to "kope" a nie až tak sa to hodí pre kapelu, ale pre kompaktne prenosné aparáty pre mobilných DJ či onemanband je to v rámci ceny OK, dokonca sa mi zdalo že uhrá viac ako 15" dB Sub05.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“