Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
okolo

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od okolo » pon 12. zář 2011 18:07:09

Je tu někdo s reálnými zkušenostmi s PA od Yamahy? Jakékoliv - malé, velké, aktivní i pasivní?
KVALITA - ZVUK - PLUS A MÍNUS.
Děkuji

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od TomasVv » úte 13. zář 2011 12:55:07

Mě v jednom PA od Yamahy bouch kondík, proletěl zkrz membránu.
Ale je to deset let zpátky a vůbec nevím, co to bylo za řadu :-)

Znám aktivy MS-400, ty nejsou špatný.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od blaha » úte 13. zář 2011 13:40:24

OT: Nemám rád Yamaha :lol: .

Nějaký aktivky jsem slyšel a nic moc. V podstatě zatím co jsem od Yamahy potkal, tak mě nijak zvlášť nenadchlo.

Co chtít od firmy, která dělá krom nástrojů a aparatur i motorky. :)
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od exxxi » úte 13. zář 2011 14:38:21

Jestli dělaj bedny stejně poctive jako motorky, proč ne :D
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od J.J. » úte 13. zář 2011 15:54:47

Nejlepší bedny od Yamahy jsou ty vyráběné ve francii se značkou NEXO :D
Zvukař bez www stránek

kolmen
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 9
Registrován: ned 14. lis 2010 11:07:51

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od kolmen » čtv 15. zář 2011 20:31:28

Děkuji Vám 4řem za příspěvěk, ale překvapivě jsem očekával více odpovědí nebo názorů na toto téma vždyť je tu hodně odborníku z tohoto oboru- proč je tedy Yamaha tak málo používaná pro PA? Nebo je to v něčem úplně jiném? Děkuji

utkva
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: ned 21. bře 2010 8:34:20
Bydliště: Brno, Blansko

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od utkva » čtv 15. zář 2011 21:06:25

Mám zkušenost s mixem YAMAHA MG 206-C.
A maká dobře.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od Návštěvník » pát 16. zář 2011 23:47:17

Podla mna je problem yamahy v tom, ze ziadne poriadne PA nerobi. Stretol som sa zatial so seriou S a chyba je v tom, ze najvykonnejsi kompakt 15 + 1 S115V ma pri citlivosti 97 dB vykon 250W, co je naozaj dost malo a nic vacsie sa s tym zvucit neda. S inymi seriami som sa nestretol nikdy a nikde, takze posudit neviem.

Co sa tyka zvuku, tak to nie je take zle - monitory SM12V obcas pouzivam a su ok. Mix MG tusim 206 ma na mna prilis hrackarske spracovanie a v porovnani s konkurenciou od AH alebo SC v tejto kategorii prehrava ci uz spracovanim aj vybavou, zvukovo ma tiez neocaril, aj ked zvuk je umerny cene.

V hudobnych nastrojoch vynika Ya,aha, myslim, o nieco viac, niektore elektroakusticke gitary a klavesy (klavirny zvuk) sa mi dokonca aj pacia.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od vitek_cz » ned 18. zář 2011 10:44:27

Myslim, ze se Yamaha ani nesnazi delat vetsi PA. Neni to jeji priorita. Proto s tim nema nikdo moc zkusenosti.

Proc kupovat aktivku od Yamaha, kdyz za podobnou cenu muzu mit RCF..

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od striska » čtv 03. lis 2011 21:27:33

Pasivky v kombinaci s powermixem od Yamahy jsem měl možnost nějakou dobu obsluhovat. Jsem rád, že ta doba byla tak krátká :-)

Zákazníci si chválí aktivku MSR 400. O zbytku jsem ani neslyšel.

Jediné, po čem bych teď rád zapátral a slyšel v akci, je nová řada DSR 112 a 115. Technické parametry vypadají v kombinaci cenou velice slibně.

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od Fyla » pát 04. lis 2011 0:06:37

Jirka to napsal spravne. Na dobre bedny ma Yamaha koupene Nexo...

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od gavo » ned 06. lis 2011 10:58:58

Yamahy NE!

Mal som od Yamahy SW218v 4x S115v Zosiky P radu

mam O1V96 mix dokonca aj Stageline ci stageboxy si cjak sa to vola take maleo aktivky od yamahy.

Cele zle boh zehnaj JBL a peniazom ktore som na ne minul.

JE tu zbyotcne pisat o tom aky to je zvuk. Ak chces zvuk vyhni sa znacke yamaha. A keby ma peniaze na novy mix (13k€) tak aj tu 01V96 vymenim.
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
Návštěvník

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od Návštěvník » stř 14. pro 2011 17:37:12

Tak mě ty bedny nepříjdou tak strašný na tu cenu, do malého klubíku kde se na ně nebudou klást velké naroky je to cajk, ale fakt je, že i já bych radši koupil něco jiného. Příjde mi že mají všechny malý výkon i citlivost, na stranu druhou vcelku příjemný přednes - za ty prachy.....

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od Dudel » stř 14. pro 2011 20:18:52

Gavo, všade si bol, všetko vieš... [-X nehádž ich všetky do jedného vreca.

Porovnaj si napríklad Yamahu SM112V a JBL JRX112M za rovnakú cenu.
JBL-ko v tomto smere ani neprdne. Áno, porovnával som ich priamym testom.

Ja s úspechom používam odposluchy hádam najlacnejšie aké kedy vyprodukovali, 2x AX15M a 2x SM112V, k nim dva Lexony a DS34A a za tú cenu by sa dalo očakávať ďaleko menej. Funguje to, hrá to, zvuk sa na pódiu dá počúvať, hlasitosť aj pri metale/grinde na menšom pódiu postačuje a pri správnom zaobchádzaní je to celkom spoľahlivé... Fungujem s nimi 3 roky a doposiaľ som nezaznamenal žiadnu sťažnosť zo strany hudobníkov na odposluchy, jedine tak maximálne na hlavné PA od Dan Acousticu (aj keď eminence jak eminence) ktoré nahradili Electrovoicy.

Zastávam názor, že technika od Yamahy je aj po rokoch spoľahlivá, vhodná ale skôr na lepšie hobby/poloprofi použitie, resp. na nenáročné aplikácie ako spomínané odposluchy.

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Reálné zkušenosti s PA od Yamahy?

Příspěvek od gavo » stř 14. pro 2011 21:02:43

:) Odkial vies ze som vsade bol a vsetko videl :P

Je to nahanacka za carodejnicami. Ano s yamahou som vydrazal dlhe roky (nemal som prachy), ale od prveho (mozno druheho) momentu som vedel ze cestou yamaha uz nechcem ist.

(bolo to ako nutne zlo): Kupa O1V96. Naozaj yamaha ako firma dava za malo penazi relativne dost muziky.

Ak ide o zmenu z RH sound na yamahu a vyhliadky na kupu noveho aparatu su v nedohladne, mozno by som sa nechal ukecat. Ale dnes uz by som proste nasetril.

Uvedomujem si ze kazdy zacinajuci zvukar je v stadiu ked si nejaky svoj aparat kupit musi. Ale napr dnes cenovo konkurecna ART rada od RCF hraje nespocetne lepsie ako S112 S115 (c112 ma mierne iny zvuk koli uprave dreva ale je to to iste).

Je pravda ze uz si obycajny zvuk yamahy nepamatam. Kedze som ho tlacil cez dbx260 a musim povedat ze filtrov mi tam bolo malo.

Skutocne ak investovat tak inde ako do yamahy. Ale to je moj osobny nazor (nazor zvukara ktory jazdil s PA od yamahy dlhe roky.) A preco tak radim? Lebo z vlastnej skusenosti viem ze bednu nekupujes na tyzden, mesiac, rok. Ale skusenosti a ucho sa cvici rychlejsie, a za pol roka bude lutovat ze za ne vyhodil peniaze.

K mixom nemozem povedat vela lebo poznam len LS9 a O1V96. Avsak mozem poveda ze na LS9 odisli fadre asi po roku. A O1V96 mi dvakrat vazne zamrzla (nepomohol jej ani restart ani pametovy reset) Bola v servise kde dvakrat prepalil software. Teraz uz ide bezpecne.

A to su len technicke veci. Este by som mohol spomenut, ze mne sa jednoducho ten zvuk co lezie z yamahy sa mi nepaci. Ich portfolio ma proste neoslovilo. Mimo ine pocul som hromadu svadobnych DJs ich chvalit. Na par znich som sa bol aj pozriet a som rad ze tie bedne uz nemam.

PS: Podla mna su dnes omnoho lepsie alternativy k yamahe. (ci uz repro, alebo konzoly, zosiky ani nehovorim)
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“