Yamaha DSR115

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od striska » čtv 24. led 2013 9:34:00

S ART 310 jsem kdysi pracoval a nikdy nebyl žádný problém. Malé, lehké, dobře hrající 10". To, že tam ty basy chybí je pochopitelné, jako 15" hrát nebudou. Ten sub jsem v ruce měl asi jednou, dvakrát, o spolehlivosti "se říká", že skutečně moc spolehlivý není.

Podle mého názoru ta varianta se SUB bude mít hutnější zvuk, bude to hrát lépe od nižších frekvencí. Otázka je transport, ty Yamahy jsou celkem těžké, ART 310 lehké, ale ten SUB je na transport o něco horší.

Já jsem takovéto malé akce jezdil s variantou od dB - 2x410D + SUB 15 a uhrálo to celkem slušně, takže bych se této kombinace vůbec nebál.

Spíš by mě zajímalo, proč to chcete vyměnit?

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » čtv 24. led 2013 10:22:55

Tak s transportom som sa zmieril ze to bude ocosi väcsie. S yamahami som spokojny no dostal som ponuku vymenit to nakolko tá RCF zostava sa mi zdala výkonnejsia.

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » čtv 24. led 2013 13:08:17

Nová varianta je 2ks ART 310 + 1 ks RCF 4 pro 8003 AS.
Dúfam že tie 8003AS sú menej poruchové .

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od relaxmusik » čtv 24. led 2013 14:39:41

Mial píše:Pane Zdenku, Vy jste temi RCF uplne postizeny. Kdyz na 3 akcich prestane hrat sub, tak jakakoli vymluva je uplne mimo. Uz i ty Yamahy jsou spolehlivejsi. A prave kvuli spolehlivosti uz bych si RCF nekoupil! Ani s dbt, coz jestli se nepletu je jedna a ta sama firma, nejsou takove problemy.
Ja jen bych podotkl moji vlastni zkusenost, RCF provozuji cca 3 roky, kolegove z vedlejsi kapely vice nez 5 let a dalsi kolega zvucici X let aktivni reproboxy od RCF no a ........ prakticky zadny problem!!!! Jo jeden byl, kdyz shodili satelit z rampy a napichl se na ocelovou tyc, ale za to RCF asi nemuze! :-) A ja jsem mel problem s 312 kdy jsem utavil reproduktor ale to byla moje blbost a musim rict, ze servis Prodance zafungoval naprosto spickove a do tydne byla bedna spatky opravena!
Netvrdim, ze je RCF 100% spolehlive, ale moje vlastni zkusenosti a zkusenosti mych kolegu ukazuji, ze spolehlive jsou, bohuzel ty 905 jsou asi trosku cerna ovce ale staci nehonit je na 100% ale souhlasim, ze reproduktor je tam nadimenzovany na hrane.
Samozrejmne uz je asi pryc doba, kdy byly davany do beden dostatecne naddimenzovane zesilovace s klasickymi zdroji ne se spinanymi a digitalni zesilovace, ale bohuzel takova je doba a u konkurence je to obdobne. :-(

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. led 2013 15:29:46

Proč postižený ? Snad by bylo lépe říci informovaný. Já totiž opravdu VÍM, kolik se čeho prodalo, kdy, kolik bylo závad a jakých. Navíc té technice docela dost rozumím, je to moje profese (nejsem zvukař ani muzikant nebo DJ) a mám v ní hromadu let praxe. A RCF prodáme každý rok mnoho set kusů jen těch aktivních beden. Postižení bych tomu fakt neříkal, to by se museli skutečně postižení ozvat :-)
Mimo naši firmu to v této zemi v podobné úrovni nemůže vědět nikdo a už vůbec ne nějaký koncový uživatel. I kdyby měl třeba dvacet beden RCF několik let, tak to prostě není porovnatelně velký vzorek. A i kdyby k tomu měl taky dvacet dB a dvacet Yamah, tak by furt věděl relativně málo. Já chápu, jak je nepříjemné, když se něco rozbije a jak je tuplem nepříjemné, když se zákazník dozví, že i v aktivní bedně jde spálit reproduktor a že na to není záruka. Ovšem to neznamená, že bych neměl argumenty nebo že by ty argumenty byly vycucané z prstu. Podobnými pokusy se nezabývám, protože technická inkompetence nebo dokonce lhaní na forech se vracejí jako bumerang.

H.M.

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » čtv 24. led 2013 21:14:26

Takže prosím Vás vedel by mi niekto zhrnúť svoj postoj k porovnaniu DSR 115 vs ART 310 + 4PRO 8003AS čo sa týka zvuku a výkonu? Ďakujem

Uživatelský avatar
marian

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od marian » čtv 24. led 2013 21:19:42

My myslim ze od 2*ART310+8003 dostanes viac zvuku ako z jedneho paru DSR115 aj ked bez subbasu si dokazu poradit

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. led 2013 21:29:56

Není na tom ani nic k porovnávání, jde o úplně jiné aparáty, velmi různých rozměrů, koncepcí a ceny. To přece musí být jasné i tobě a nemusí ti to nikdo radit. Dokonce i s těmi ART905-AS je to naprosto jinde, k tomu by ani nebylo potřeba víc, než možnost dát 15" na zem, což se u kompaktu 15+1" nedá provést. Mimochodem už kvůli tomu bude 15" v ART 905-AS hrát víc a nebude ji ani zdaleka potřeba tak hulit, jako 15" v DSR a je mnohem pravděpodobnější, že se spálí ta (pokud nemají hodně opatrně nastavené ochrany nebo ve skutečnosti mnohem slabší zesík). To je jednoduchá fyzika a na tu jsou krátké pindy všech značek a všech jejich fandů a nefandů. Abych byl upřímný, tak toto pokládám za nefér vůči YAMAZE vůbec porovnávat.

H.M.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Návštěvník » čtv 24. led 2013 21:36:10

Prepáčte pán Zdenek ale nejak som sa v tom stratil. Cenu a rozmery v tomto prípade nezohľadnujem ide len o to ktorá koncepcia bude výkonovo a zvukovo na tom lepšie na stužkové slávnosti.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. led 2013 22:26:17

Tak v tom se ztrácím zase já. Pokud si někdo myslí, že "výkonově lepší" může být něco, co má výkon podstatně nižší (ze všech hledisek), tak si asi neporozumíme. Co se týká vhodnosti koncepce, tak já opravdu netuším, jestli vám víc vyhovuje méně hrající kompakt na stojanu nebo podstatně větší sestava se suby na zemi a řekněme menšími kompakty na tyči nad nimi. Nevozím to autem, nenosím, nestavím, nikdy jsem s vámi na akci nebyl. Je klidně možné, že je pro vás ideálním kompromisem právě DSR115, ale to se nedá rozhodnout dotazy na výkon, ty vždycky skončí opačnou odpovědí. Snad bych to shrnul tak, že pokud pociťujete potřebu aparát posílit a to hlavně na basech a současně chcete mít i srozumitelnější středy, tak to vyměňte. Jestli vám ale nic z toho neschází, tak je zbytečné se tahat větší a dražší hromadou beden.

H.M.

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » čtv 24. led 2013 22:34:08

DSR nemám dlho ale som s nimi spokojný no mám možnosť vymeniť to za tú RCF zostavu čiže cenovo ma to nebude stať nič, akurát som si myslel že ten RCF koncept by mohol toho uhrať viac.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 25. led 2013 0:22:19

Dobře, ale POTŘEBUJETE TO ? Navíc si nemyslím, že by někdo soudný tímto způsobem měnil dva aparáty dosti rozdílné ceny, takže si dejte veliký pozor, abyste neměnil například s někým, kdo tady neustále vysvětluje, jak se mu všechno od RCF okamžitě rozbilo a jak mu to v Itálii nechával opravit neexistující slovenský distributor apod. Doporučil bych opsat nebo lépe nafotit si čísla všech beden RCF, které vám jsou nabízeny a u nás si zjistit jejich historii. Je samozřejmě možné, že někdo skutečně potřebuje downgradeovat svůj aparát na něco přenosnějšího, ale pak by asi dopadl mnohem lépe, kdyby ty RCF prodal (ceny zjistíte v internetových bazarech) a DSR koupil za ty peníze i nové.

H.M.

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » pát 25. led 2013 0:37:34

V cene by som nepovedal ani velmi že je tam rozdiel veď nový pár DSR 115 stojí takmer 2000Eur, RCF zostava vychádza na 2070 Eur. Potrebovať to nepotrebujem no zobral by som to hlavne kôli subu - robím aj diskotéky a mám 2 doma robené suby s reprákmi RH sound ktoré by som chcel vymeniť čím skôr a preto by som prešiel na tú zostavu RCF s tým, že ked predám tie RH tak môžem kúpiť druhý RCF sub a bude to vyriešené.

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » pát 25. led 2013 0:52:00

Beriem späť RCF výjde na 2250

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 25. led 2013 1:32:58

Aha, já jsem zase samozřejmě přehlédl, že jde jen o jeden sub. Pak by to cenově smysl dávalo a tato moje námitka odpadá. Zbytek platí, jde v podstatě o optimální rozmístění, subwoofer na zemi získává "zadarmo" citlivost, kterou na stejných kmitočtech nemůže mít satelit na stojanu. Na druhou stranu se srovnávají i ty manipulace, dát jeden sub na zem a dva malé satelity na stojany je asi i snadnější a bezpečnější, než velké satelity na stojanech. Jestli ta Yamaha má 28kg, tak to zrovna "kompaktní a lehký" satelit není. Druhý sub by asi umožnil vypustit i ty stojany, stačila by spojovací trubka. Bývá to stabilnější a nejde zakopnout o nohu.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“