Yamaha DSR115

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Miroslav

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Miroslav » čtv 17. led 2013 16:29:24

TomasVv píše:Miro, nevadí, že ten tvůj objektivní pohled je čistě subjektivní?
Podel sa o svoj nazor pokial si pocul hrat jak Yamahy tak RCF rad si to vypocujem

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od striska » čtv 17. led 2013 16:48:24

Asi to Miroslav srovnává s řadou ART 3.. :-)

Jinak napsat takovou blbost, to dá hodně odvahy :-))

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od striska » čtv 17. led 2013 16:52:50

Miroslav: Yamahy DSR 115 znám velice dobře, za ty peníze je to slušné, pokud chceš udělat co nejvíc rámusu, ale srovnávat to všeobecně se značkou RCF je nesmysl. Ano, RCF má i levnější řady, ale pokud se bavíme např. o řadě TT, tam se bohužel DSR nechytá.

A co se týče čistoty zvuku, pokud si DJ, tak to celkem chápu. Jinak zrovna u DSR 115 je problém takový, že chybějí středy a to dost výrazně.

Uživatelský avatar
Miroslav

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Miroslav » čtv 17. led 2013 19:01:51

Ale stále ste mi neodpovedali na otazku či ste to počuli a môže to porovnať?Recenzie typu pozriem dokumentáciu, prečítam 2 komenty na nete a už mám názor fakt nemám rád. Skúste si pozrieť aj názory ludí, ktorý to porovnávajú tak že s tým majú aj skúsenosti, pozriet si aj zahraničné recenzie a najmä najprv vypočuť a tak porovnávať... Niesom celkovo zástancom reproduktorou Yamaha uprimne ostatné série nestoja za veľa ale verte či nie séria DSR je aj pri polovičnej cene oproti RCF TT sérií na tom lepšie. A čo sa týka tých stredou pravdepodobne to je spôsobené zapnutím dynamického procesora D-Contour.

Uživatelský avatar
Miroslav

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Miroslav » čtv 17. led 2013 20:06:24

http://www.muziker.sk/studio-podium/rep ... ha-DSR-115

Skúste si prečítať názory ludí čo s nimi majú skúsenosti a nie riešiť značku a papierové veci...

Uživatelský avatar
bohus

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od bohus » čtv 17. led 2013 20:23:29

Miroslav, doplnil si zástup prispievateľov zo Slovenska, vďaka ktorým sa tu niektorí radšej ani neregistrujeme, lebo tu všetci zo Slovenska vyzeráme vďaka Vám ako debili...
Bez problémov sa tu navážaš do ľudí disponujúcich technikou, ktorú si určite nevidel a ani Tvoje sny Ti nedovoľujú spoznať ju. Navážaš sa do odborníkov, ktorí si tu vedia aj protirečiť, ale na Yamaha DSR majú rovnaký názor...
Dávaš tu linky na Muziker, kde nejaký brigádnik napísal niekoľko príspevkov... (určite to nepísal žiaden odborník, sú to len odcitované reklamné slogany - vieme, čo je Nexo, vieme anglicky viacerí - vieme čítať aj inde, nielen v muzikeri)
Ľudia, ktorí Ti odpovedali, určite porovnávali - počuli aj RCF aj Yamahy...
Pridávam sa k názoru, že DSR 115 je silná bedňa, za tie peniaze použiteľná na isté veci, ale určite nieje lepšia od bední, ktoré sú tu menované za priamych konkurentov!
Odporúčam jednu vec - vedieť korigovať svoj názor a nepovažovať sa za Boha. Toto v dnešnej dobe chýba a u nás na Slovensku asi zvlášť:
Kto som, aké mám vedomosti, aké mám skúsenosti, keď si dovolím vynášať súdy ?! Som ozaj odborník, alebo len namyslené, povýšenecké a sprosté hovädo?!

Uživatelský avatar
Stella

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Stella » čtv 17. led 2013 20:43:13

Co sa tyká tie Yamahy:
Mal som moznost uz viackrát odskúsat a porovnávat boxy DSR 115 a DSR 118W s boxamy dB. Testovaly sme ich hlavne z hladiska ci ako sú vhodné na live muzyku. Nás tym po tychto skúskách mal názor ze na stredoch DSR 115 mal problémy. Stredové pásmo neni konkrétny a vyrazny. Pri vacsej hlasitosti vysky sú ukrycané a mne osobne po 10 minutách uz aj vadily. Tá bedna je strasne tazká a velká-aj toto si zvykneme pozerat,ze na nosenie ako vyhovuje dany vyrobok.
DSR 118W nemá v sebe crossover pre satelity tak sa dá konbynovat len s DSR 112,115,215. Za to je skoda lebo co ked niekto chce hornú bednu neakú inú? Zvukovo neni zly sub,kus pocut ze má mensie SPL. Je celkom dobrá volba do vnútra. Do vonka by som doporucil pouzívat suby s vacsím SPL. Tym ze je priamovyzarujúcá bedna hrá na kratsí dosach. Zosilovac CLASS D kus sa hreje,ale to neni problem. Skvor nám vadilo ze sa nedá zvolit deliaciu frekvenciu,má to stabilne nastavené. Ked sa limiter zacne pracovat cítit tak doporucujeme tak nastavyt zvuk aby ten limiter moc nelimitoval.
Pri porovnání sme pouzívaly dB SUB 18D + DVX D12. Pri tejto konfigurácii neboly problémi s tym stredovym pásmom ale to robilo hlavne to ze D12 je 12” box a DSR 115 zase 15” box. 15” tazko dokáze na stredoch vytazyt.
Zase SUB 18D je vykonnejsí sub a má aj vacsie SPL a to pri porovnání s DSR 118W aj krásne pocut. A plus má vyhodu ze sa dá nastavovat deliaciu frekvenciu.

Uživatelský avatar
striska
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 17. zář 2006 18:45:25
Bydliště: Chrudim, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od striska » čtv 17. led 2013 20:43:49

Miroslav: to si opravdu myslíte, že diskuze na eshopu, kde konkrétní výrobek prodávají, je důvěryhodný zdroj relevantních informací?

A na Vaši otázku v předchozím příspěvku: ANO, DSR 115 jsem já osobně slyšel, měl jsem možnost ho vyzkoušet v akci a dokonce jsem ho měl na showroomu pro porovnání s dalšími reproboxy jiné značky.

Vysvětlení, že absence středních frekvencí "je spôsobené zapnutím dynamického procesora D-Contour", beru spíše jako urážku. Takový amatéři opravdu nejsme, abychom nevyzkoušeli všechny možnosti reproboxu.

Uživatelský avatar
Miroslav

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Miroslav » čtv 17. led 2013 20:46:18

bohus píše:Miroslav, doplnil si zástup prispievateľov zo Slovenska, vďaka ktorým sa tu niektorí radšej ani neregistrujeme, lebo tu všetci zo Slovenska vyzeráme vďaka Vám ako debili...
Bez problémov sa tu navážaš do ľudí disponujúcich technikou, ktorú si určite nevidel a ani Tvoje sny Ti nedovoľujú spoznať ju. Navážaš sa do odborníkov, ktorí si tu vedia aj protirečiť, ale na Yamaha DSR majú rovnaký názor...
Dávaš tu linky na Muziker, kde nejaký brigádnik napísal niekoľko príspevkov... (určite to nepísal žiaden odborník, sú to len odcitované reklamné slogany - vieme, čo je Nexo, vieme anglicky viacerí - vieme čítať aj inde, nielen v muzikeri)
Ľudia, ktorí Ti odpovedali, určite porovnávali - počuli aj RCF aj Yamahy...
Pridávam sa k názoru, že DSR 115 je silná bedňa, za tie peniaze použiteľná na isté veci, ale určite nieje lepšia od bední, ktoré sú tu menované za priamych konkurentov!
Odporúčam jednu vec - vedieť korigovať svoj názor a nepovažovať sa za Boha. Toto v dnešnej dobe chýba a u nás na Slovensku asi zvlášť:
Kto som, aké mám vedomosti, aké mám skúsenosti, keď si dovolím vynášať súdy ?! Som ozaj odborník, alebo len namyslené, povýšenecké a sprosté hovädo?!
Ale prosim ta do koho som sa navazal? ze sa ho pytam na vysvetlenie to je navazanie? v kazdom prispevku som povedal ze to co tvrdim je moj nazor nie ze ze to co tvrdim je svata pravda... Ked sa tu niekto ozve zo svojim nazoro tak ho hned odstrcia pretoze maju uz len koli tej znacke svoj nazor na to a to im staci... rozoberat tu aky je ten box vdaka tomu ze si zistim ake su tam reproduktory je viac nes smiesne a neprofesionalne... Je tu diskusia a ja do nej prispievam pretoze mam svoje skusenosti( samozrejme ze ich hned aj spochybnite) ale mne to nevadi ja som sa tu neprisiel hadat ale diskutovat ale vidim ze tu si vravi kazdy svoje bez skusania, studovania testou a zahranicnych recenzii ... Som rad ze idem vlastnou cestou a nie ako vy NAJSKUSENEJSI TECHNICI

Uživatelský avatar
E-Mi - HypEx
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 3
Registrován: úte 03. srp 2010 19:59:09
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od E-Mi - HypEx » čtv 17. led 2013 22:52:29

Miroslav: Tak ja som toho nazoru, ze prave osadene reproduktory vypovedaju o vykonovych a kvalitativnych moznostiach danej aktivnej reprobedne ovela lepsie, ako vzdy velmi subjektivne posluchove testy. Z hovna bic neupletu ani odbornici z Nexa :o) Marketing to vsak dokaze potom predavat s bombastickymi sloganmi, a kvazi odbornik to potom dookola omiela a porovnava dokonca s boxom ktory je o cely level (aj cenovo) vyssie, osadenym plnokrvnym 1,4palcom so vsetkymi vyhodami z toho plynucimi.

Uživatelský avatar
zvukar

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od zvukar » pát 18. led 2013 3:29:16

DSRky su v pohode hrajuce bedne, ktore su v ramci svojej cenovej kategorie podla mojho nazoru jedna z rozumnejsich alternativ. Samozrejme, treba sa rozhodovat na zaklade toho, co clovek potrebuje, ine je hranie v bare pre 40 ludi, ine je hrat rock vonku pre 500 ludi. Najlepsie je si pozicat viacero modelov od viacerych znaciek a porovnat ich vedla seba a potom sa rozhodnut.

Inac tie recenzie v Muzikeri ma celkom pobavili, DSR 115 na 100 x 100 metrov, hehe, naco vesat K1, ked staci DSR 115. A ze ich treba dat dve na seba, potom sa spravaju ako "zavesny system" (asi myslene ako line array) a ze to zabrani fazovym posunom, no co k tomu dodat :lol:

Uživatelský avatar
miro428

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od miro428 » stř 23. led 2013 22:38:37

Dobrý deň, mám možnosť vymeniť 2 ks DSR115 za 2ks RCF ART 310 + 1ks ART 905 a kedže som tu RCF zostavu nepočul chcel by som sa spýtať či výkonnostne a zvukovo to bude nejaký posun alebo naopak. Chcem to prevažne na stužkové a podobné eventy, taktiež na diskotéky ale na tie mam dalšie suby.

Uživatelský avatar
Mial

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Mial » stř 23. led 2013 22:46:43

ART 310 jsou velice podarene, vyrazne na stredech, basy tam logicky chybi. 905ky hrajou rovnez slusne, ale mel bych obavy ohledne spolehlivosti. Jsou poruchove a to dost.
Jinak jako celek to je dobra sestava, ale jestli vymenit, to je otazka preferenci.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 24. led 2013 0:57:38

V zásadě se dá souhlasit, že ART905-AS jsou například výrazně poruchovější, než slabší předchůdce ART705-AS. Ovšem statistika oprav je velmi výmluvná - 60% byly záruční, někdy úplné pitomosti, párkrát výměna modulu zesilovače nebo oprava zdroje apod. což se celkem snadno stane třeba přepětím a klasický zdroj s toroidním trafem to snáší mnohem lépe - v každém zesilovači. Z těch 40% nezáručních nebo neuznaných reklamací jsou asi 3/4 výměny kitů nebo reproduktorů, vesměs přetížených výkonem. Jeden tady zrovna mám, pohled je to naprosto klasický - cívka černá na větší části obvodu, hrálo to tak dlouho, až se prorazila izolace u závitů poblíž obou přívodů. Zesilovači nic není. Prostě silnější zesilovač začali lidé využívat k většímu trvalému kraválu s nulovou dynamikou. Kdo to chce takhle provozovat, má možnost si 15" vyměnit za robustnější, já jsem vytipoval MB15H401 jako vhodný upgrade. Mimochodem i mně v kině (jedna z vůbec prvních dovezených ART905-AS) to po několika letech odešlo stejným způsobem. Když si vzpomenu, jaká všechna zvěř to tam měla za tu dobu v rukách, tak to pokládám za úspěch a samozřejmě tam po opravě zůstala.


http://www.prodance.cz/protokoly/rcf_art_905-as.pdf

H.M.

Uživatelský avatar
Mial

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Mial » čtv 24. led 2013 9:10:19

Pane Zdenku, Vy jste temi RCF uplne postizeny. Kdyz na 3 akcich prestane hrat sub, tak jakakoli vymluva je uplne mimo. Uz i ty Yamahy jsou spolehlivejsi. A prave kvuli spolehlivosti uz bych si RCF nekoupil! Ani s dbt, coz jestli se nepletu je jedna a ta sama firma, nejsou takove problemy.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“