Yamaha DSR115

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Yamaha DSR115

Příspěvek od zzbar » ned 15. dub 2012 7:37:44

Majo, Dušan: nic osobního hoši, nejste vy jeden? Anebo když se mrknu na Slovenská fóra a čtu chvalozpěvy na DSR, zdá se mi, že všichni zvukaři ze Slovenska mají stejný sloh a používají stejné obraty. Jen ten podpis je jiný... Slyšel a zkoušel z Vás někdo osobně tyto bedny? Ptám se, protože nějaké aktivky sháním. A čím víc toho čtu o DSR, tím větší mám podezření. #-o
Páč když někdo napíše,
Dušan píše: RCF dosahoval pri plnom vybudení 139dB a YAMAHA 137dB
a že
Dušan píše:po niekoľkohodinovom hraní boli chladiče len vlažné.
tak mám chuť kvůli svojí nevědomosti se vším praštit.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Yamaha DSR115

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 15. dub 2012 10:09:37

jj, podobné to bylo s úžasnými a nejlepšími výrobky firmy VERSE Audio :-)

Tím nechci říct, že není nad RCF, chci tím říct, že snaha o prosazení některými přispěvateli je dětinská, naivní a někdy hloupá...

Za takovou prezentaci by se nemusel stydět ani Horst Fuchs (nebo jak se to píše)...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
Petr V.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned 14. zář 2008 20:57:37
Bydliště: Mezi Prahou a Plzní.

Yamaha DSR115

Příspěvek od Petr V. » ned 15. dub 2012 13:19:10

Yamahu DSR115 jsem měl půjčenou na lehký průzkum.Basový 15" je podle všeho zákaznická verze Kappalite 3015 a výškový 1" hodně připomíná NSD:2005. Technické parametry si každý najde sám.Tomu ,že se zesilovač nehřeje se nedivím, vzhledem povolenému příkonu reproduktorů je výkon zesilovačů využívaný jen k pokrytí špiček,pak velmi rychle zasáhnou limitery.Střední výkon zesilovače je nízký. To vše je správně.
Rozdíl mezi reproboxy spočívá v nastavení této hranice. Dnes jsou k dispozici DSP ,které jsou schopné velmi dobře udržet měniče v bezpečném pásmu provozu a přijatelného zkreslení.
To jak daleko je možné jít s úrovní hlasitosti ,zejména na středních frekvencích (200 - 3000Hz cca), se pozná až při nasazení na akci. Boxy s výkonějšími měniči dovolují posunout výše uvedenou hranici o dost dále.
Prakticky při hraní s DSR 115 narazí zvukař poměrně brzy (při hlasitější kapele) na hranici , kdy box hraje bez výraznějšího zkreslení (zajišťuje DSP, dokud se nepřebudí vstup), jenže už není kam přidat,abych třeba vytáhl zpěv nad kapelu (vlastní zkušenost s DSR115). Udávaný či naměřený špičkový výkon je jaksi k ničemu a podle mého je to jen marketingové číslo - větší význam má u basových boxů.

Takže případný zájemce o koupi reproboxu (obzvláště aktivního), by měl s chladnou hlavou a pohledem do tobolky s penězi uvážit jaké jsou jeho potřeby.

Kdo jezdí kotlíkáře,tomu jistě DSR115 velmi dobře vyhoví , ke komu jezdí MAD s Cocotte Minute, musí zatřepat tobolkou a koupit alespoň Meyersound UPxxx serii :-).
Petr Vinš
tel: 721 281 678
petr@splacoustics.cz

Uživatelský avatar
matěj-vice

Yamaha DSR115

Příspěvek od matěj-vice » stř 18. dub 2012 19:13:38

[-X pozor, Pánové, yamaha DSR jsem měl taky půjčeny na průzkum, DSR využívá technologii NEXO!!! Výkony souhlasí z technickými údaji výrobce! V koncech jsou tranzistory MOS-FET s medzním proudem 100A!!! totéž i ve zdroji!!! Elektronika je MADE IN JAPAN technologie je NEXO. Tyhle reproboxy jsou TOP produkt. Přirovnat je k Meyersound UPA je síce tak trochu mimo no bezproblémú konkurují RCF TT-25A prostě hrají skvěle!!! No a s úrovní hlasitosti jse dá jít hodně ale hodně vysoko a zvuk je k neuvěření stále detailní a čistý. To prostě treba slyšet a ne diskutovat pánové... ...totéž platí pro inokrajince... Můžete mít i MILO 120 když to ako zvukař neumíte je putna co vlastníte a pomlouvat??? ...A POMLOUVAT TO CO NEZNÁTE SE NEPATŘÍ!!!

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 18. dub 2012 20:34:21

Nikdy jsem neměl problém s lidmi, co fandili Yamaze nebo Nexo, ale asi se to právě změnilo. Taková snůška demence a vykřičníků, jaká se točí kolem nepříliš zajímavé řady DSR se hned tak nevidí, ani skalní jblisti kdysi dávno nebyli tak fanatičtí. Můžeš nám, ty experte na všechno, nějak naznačit, kam v tom NSD2005 poteče těch 100A ? Anebo co je na "japonské technologii" lepšího, než třeba na americké, švédské, německé, anglické, italské atd. technologii ? Ono to fakt vypadá, že si teď Nexo sáhne pořádně na dno, aspoň to zákaznické, protože přijde do styku s takovými pitomci, o jakých se jim dosud ani nesnilo.

H.M.

Uživatelský avatar
zzbar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte 12. dub 2011 3:48:02
Bydliště: někde u Uh.Hradiště

Yamaha DSR115

Příspěvek od zzbar » stř 18. dub 2012 23:39:17

Zdeněk Prodance píše: Taková snůška demence a vykřičníků, jaká se točí kolem nepříliš zajímavé řady DSR se hned tak nevidí, ani skalní jblisti kdysi dávno nebyli tak fanatičtí.
Já bych tam to množné číslo nedával. Buď je matěj-vice méně gramotný, anebo se nám Dušan a Majo přejmenovali.
Nehodnotím bedny samotné, protože jsem je neslyšel. Hodnotím jen způsob trapné propagace na některých fórech. Proto se těším na jakoukoli smysluplnou recenzi, jakou sem například napsal Petr V.
Také mě zajímá názor pana Mašína. Jenže toho už, jak se zdá, matěj-vice tak nas***l, že už sem nic kladného na ty bedny nenapíše. I kdyby hrály bůhvíjak.
Tak co, prošly ještě někomu rukama? Můžete o nich někdo něco napsat?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 18. dub 2012 23:55:18

Jo, mne taky zajímají v zásadě všechny bedny a ty lepší víc, ale nesnáším ten průnik marketingových zaklínadel do běžné komunikace. Sám mám na svědomí kvanta reklamních sloganů, ale člověk přece musí vědět, kde se hodí a kde už ne. Kde stačí vykřikovat stále to samé a kde je potřeba začíst vést polemiku, tedy reagovat adekvátně na argumenty druhé strany. Pokud je toto nezávislé zvukařské forum, tak tady to platí dvojnásob.

H.M.

banach
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř 30. črc 2008 16:20:46
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Yamaha DSR115

Příspěvek od banach » čtv 19. dub 2012 0:11:25

Ano, PetrV napsal zatím pro mě asi nejpodstatnější informaci, čím je to zhruba osazené. Ať ještě někdo změří výkon zesilovačů a je to komplet :)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Yamaha DSR115

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 19. dub 2012 0:50:10

To jsem napsal už kdysi někde i já, na to ani nemusím mít bednu v ruce, stačí mi fotky, které má Yamaha v papírech. Samozřejmě lepší je si to ověřit a nejlepší proměřit/poslechnout sám, ale mně to ještě nikdo nedonesl. Až to udělá, tak budou výsledky v té naší galerii. Nepochybuju o tom, že se hodně snažili, aby to hrálo co nejlíp a ten Kappalite nebo co to je není marný reproduktor, ovšem drivery nikdy Eminenci moc nešly a všechny patří k tomu horšímu, co vůbec solidní výrobci dodávají.

H.M.

Uživatelský avatar
Miro168

Yamaha DSR115

Příspěvek od Miro168 » stř 24. říj 2012 12:32:24

Tak mam dsr 115 ... jedno minus co maju je podla mna to ze stredy nehraju moc pocutelne.. som amater co sa zvukariny tyka... chcem len prispiet... vzdy musim pridat viac stredy ked hram v kulturaku ale ked som hral vonku sa mi zdalo ze hrali velmi pekne... rozmyslal som o kupe dalsich boxov na vykrytie tych stredov... pomohlo by to?

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Yamaha DSR115

Příspěvek od TomasVv » stř 24. říj 2012 15:05:17

Nepomohlo by to. Nešlo by to nějak rozumně za přijatelných nákladů na pořízení a provoz.
Buď se smiř s tím, jak tvoje bedny hrají, nebo je prodej a kup jiné. Třetí možnost není.
Dělám, co mě baví.

DEEJAY MCJ
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: stř 07. bře 2012 19:03:46
Bydliště: PreseLany -TO (Slovensko)

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od DEEJAY MCJ » ned 13. led 2013 20:44:24

Dnes som ich bol osobne vypocut. tiez si ich chcem kupit. A hraju dobre to sa musi nechat urcite lepsie silnejsie a cistejsie ako moje RCF 425 A . #-o

relaxmusik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: sob 03. črc 2010 18:54:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od relaxmusik » pon 14. led 2013 17:28:38

Jasne, jednoznacne doporucuji! A k tomu kastl borovicky, bude se opravdu hodit! 8)

Uživatelský avatar
Miroslav

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od Miroslav » čtv 17. led 2013 16:19:41

Zaujimave je, že každý si pozrie dokmentáciu a už presne vie ako to hraje... Netvrdím že sa podla toho neda smerovať ale skuste si tie DSR 115 vypočut a potom robte závery. Objektívne musím povedať že tak čistý zvuk aj pri maximálom výkone a dynamiku pri RCF ani zdaleka počuť nemôžete...

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamaha DSR115

Příspěvek od TomasVv » čtv 17. led 2013 16:24:53

Miro, nevadí, že ten tvůj objektivní pohled je čistě subjektivní?
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“