YAMAHA DBR 15

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Constantine2206

YAMAHA DBR 15

Příspěvek od Constantine2206 » pon 26. říj 2015 16:58:26

Ak máte skúsenosti prosím o radu ohľadom Yamahy DBR 15. Mám tu jednu ponuku a zvažujem kúpu. Ako je na tom v porovnaní s RCF ART 712 alebo RCF ART 715? Dakujem za nejaké rady. Seriozne a nezaujaté. :D

Uživatelský avatar
petr87

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od petr87 » stř 30. lis 2016 14:15:04

mam DBR15 doma funglovku a hraje moc dobre a uplne me prekvapilo jak umi zahrat krasne a hluboke basy coz jsem neslysel ani u hifi beden canton ja sem testoval EV ,Yamaha ,JBL a DB technologie a EV a DBr 15 vyhralo jen dbr ma jeste o hlup pro me lepsi zvuk

Uživatelský avatar
Marian

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od Marian » stř 30. lis 2016 15:24:57

RCF má čosi lepšie a silnejšie meniče, Yamo zasa dobrý procesing. DBR 15 je zvukovo príjemná no vo väčších prietoroch stráca skôr dych, RCF 715 je take ostrejšie, agresívnejšie uškriekanejšie a majú lepšiu zrozumiteľnosť zrejme asi kvôli nižšiemu deleniu LF/HF. Podľa meraní na PD majú nad 7kHz zdvih cca 6dB, čo nekorešponduje s tým čo je na katalógovom liste nad 2kHz skoro rovné. Bez subbasu v menších priestoroch asi DBR 15 uhrá pocitovo viac. Nie je to zlá bedňa len jej prednosti sú dakde inde ako u RCF.

Uživatelský avatar
petr87

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od petr87 » čtv 01. pro 2016 10:28:29

ano jak si zminil rcf je ukřicěnějši ja volil ten jemny a prijemny zvuk jinak ty bedny jsou uplně srovnatelne až nato že ta DBR15 hraje pěknějši basy ale pokud někdo chce ten ostřejši středovy zvuk tak pak Rcf ale to ja nechci , chci mit zvuk vyvaženy a navic DBR15 ma o 2db vetsi akusticky tlak a pokud z těch beden budem chtit dostat stejny zvuk po basove středove a vyškove strance DBR15 bude lepši , bedna musi hrat a ne vykricet a oto mě i šlo při koupi navic sem použil ješte jeden program na zahořeni beden a pak se ten zvuk ješte zpřijemnil po asi cca 3 opakovanim tahoto programu ono na zaver vetšinou u těchto beded chybi basy ale to u dbr15 neni pravdou a hraje basy i bez subbu a raději je trosku uberu na potenciometru než je tam rvat a neslyšet je ,pak se jen zatežuju zesilovač a stejně tam basy nedostanes mam rad hluboky a pevny basy a to sem poznal az u dbr 15 jinak to nebylo nic az takoveho prekvapiveho u těch ostatnich beden. jinak bych jen tak podotknul že mě poprve tyto bedny zaujali když jsem slyšel DBR12 v kombinaci ze subbem a to u kapely quanti minoris z kteryma už ted kamošim a oni hrajou historickou hudbu a pouzivaji spousta ruzdnych nastroju baskytaru byci ,celo, a ruzdne fletny mix pult maji starickou yamahu digital asi 15let stary a hraje to jako z CD AT JE TO VENKU CI VE VNITŘ proste v prirozenosti zvuku je dbr15 vitez

Uživatelský avatar
petr87

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od petr87 » čtv 01. pro 2016 10:35:38

jeste sem zapoměl dodat ze DBR 15 DXR 15 MA STEJNE PROCESORY A CELE STREVA TAM SE TO LISI JEN VYKONEJSIM BASAKEM CCA O 200W A CENA O 3000KC VYSSI

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od Havlis » čtv 01. pro 2016 11:29:03

@Petr87:
zaprvé - bez interpunkce se tvůj příspěvek dá přečíst jenom s velkým úsilím a rozhodně to není nic příjemného.

zadruhé - píšeš "bedny jsou uplně srovnatelne", ale taky píšeš "DBR15 ma o 2db vetsi akusticky tlak", " po basove středove a vyškove strance DBR15 bude lepši", "dbr15 neni pravdou a hraje basy i bez subbu", takže za mě rada jako blázen...

Uživatelský avatar
petr87

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od petr87 » čtv 01. pro 2016 17:43:00

no mam ten text v poradku az na nejake chyby,ale mozna se ti to zoobrazuje jinak to nevim no ja mel moznost tohle vyzkouset ve znamych a prohlasenych hudebninach a tam me to i ukazali ja jsem nerekl ze rcf jsou spatne to vubec ne jsou to skvele bedny to ano jen dle meho sluchu a take v porovnani 5 druhu beden vedle sebe jsem volil dbr 15 a to ze ma lepsi basy nez rcf je jasne slysitelne ja testoval na stejnem zanru a stejnam mixu 5 ruznych znacek a to yamaha dbr ,electro voice, JBL, DB TECHNOLOGIES a rcf a vse bylo osazeno 15palcem a priblizne stejny vykon + - a bylo to z mixu yamaha a soundcraft byly nato napojene vsechny bedny jen jsem prejizdel potakama ato i pri stejnem nastaveni korekci a vysledek je takovy ze EV srovnatelne z DBR15 jen Dbr o chlup prijemnejsi a pozdeji limitovala a rcf agresivnejsi jak si zminil ale spise pak uz neprijemne, ty basy tam trochu stradali jinak nemam ani z jednima problem. me se libila yamaha tak sem ji vzal no nevim jaky zvuk se libi tobe ale me proste plny a podle toho jsem volil a zvukem se zabyvam docela dlouho cca 20l a co jeste muzu rict me predchozi bedny byly AC acustica na zakazku a supr ale nechtel sem pasivni ale aktivky takze tato volba

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od Havlis » čtv 01. pro 2016 18:33:04

I tenhle druhý příspěvek je jen obtížně čitelný. Chybí většina potřebné interpunkce. To znamená tečky a čárky oddělující jednotlivé věty v souvětí i souvětí jedno od druhého. Nevím jak ostatním, ale mě se takový text čte obtížně a ztrácí většinu svojí srozumitelnosti...
nepeskuju za gramatické chyby, sám je dělám, ale horuju za používání interpunkce, pač bez ní se z textu stává nesrozumitelný tok slov.

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: YAMAHA DBR 15

Příspěvek od Petr Z. » sob 03. pro 2016 13:35:59

Tyhle příspěvky "esemeskového", typicky chat - teenagerského typu by měly skoro automaticky padat do Smetiště.
Bez diakritiky a ještě bez interpunkce - opravdu obtížně se to čte i s větší pozorností a musel jsem to přejet třikrát, abych ten souvislý tok slov pochopil jako samostatné věty a pochopil, co vlastně autor chce říct.
Když o sobě víte, že jste měli ve škole z češtiny jen čtyřky či propadali, tak proč sakra lezete na veřejná fóra, kde ze sebe uděláte idioty před desítkami, možná stovkami tisíc lidí?
Požádejte nějakého rodinného příslušníka /ne stejně postiženého vrstevníka/, ať to po Vás zkusí přečíst a pochopit to.
Pokud na text bude zírat s vytřeštěnýma očima a přejíždět s nimi zleva doprava a zpět, tak je něco špatně..

Odpovědět

Zpět na „Yamaha“