Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od Fyla » čtv 18. srp 2011 18:17:14

Mate nekdo nejake pozitivni zkusenosti se zpevovymi mikrofony teto znacky?

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od xb » čtv 18. srp 2011 18:43:50

mel jsem moznost to zkusit a hraje to jak das. vyborne odolne vuci vazbe, hutny zvuk

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od Fyla » čtv 18. srp 2011 18:52:08

Jake modely konkretne? A na jake technice? Mam prave uplne opacnou zkusenost, ale nemel jsem moznost porovnat to s mikrofonem ze stejne kategorie...

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od safa » čtv 18. srp 2011 21:06:50

Mam taky opacnou zkusenost. Asi pred tremi lety jsem si pod dojmem ohlasu z americkych serveru koupil PR-20 (v podstate totez co dnesni PR-22 jen s o neco horsim ulozenim vlozky), ale ocekavany zazrak neprisel. Ohlasy pravily ze je velmi odolny proti vazbe ... ani nahodou. Barvou je to spis tlustej mikrofon, po zkouseni na vsechno mozny se mi nejvic libil na snare a na el. kytary, ovsem na zpev (na kterej jsem ho chtel) urcite ne. Ale co je uzasny jsou stribrna, cerna a zlata kryci mrizka, ty me fakt bavi (mimochodem pasujou na SM58 a mate unikatni mikrofon kterej nikdo nepozna co je zac ;-) ).

Pak jsem u jednoho kolegy slysel na koncertu Druhe travy jejich PR-35 a fakt jsem mel celej koncert pocit ze ma Krestan ten mikrofon rozbitej (nebylo mu rozumet, sykavky takovy papirove zahuhlany... divny to bylo). Sedel jsem v zadni rade takze jsem nevidel co to na tom jevisti je, a tak jsem se naivne kolegy zvukare zeptal proc si Robert neprivez svojeho Neumanna (ocekaval jsem ze nu mistni kulturak dal nejakou stoletou 565tku) ... dostalo se mi odpovedi ze dostal na test Heila. Tak doufam, ze si ho nenechal, protoze ten mikrofon mu fakt nesednul (podobnost s TG-X60 je opravdu jen na oko).

Tolik me nevelke zkusenosti s Hejlem. Nicmene vsechna cest Bobovi za vynalez TalkBoxu.

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od Fyla » čtv 18. srp 2011 21:58:14

Prave Robert me s nim prekvapil na kseftu. Cely jeden koncert, ktery jsem nechal dopustit, zpival jako ze satny. A fakt s tim neslo nic delat...

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od xb » čtv 18. srp 2011 22:33:16

byla to PR35ka, na podiu monitory rcf tt25sma, pult soundcraft vi4. kolega na tom udelal 10ti denni festival a se zvukem nebyl zadny problem jak tady uvadi safa. fylo jestli chces, mohl bych ti zkusit domluvit nejakej testik.

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od knobtweaker » pát 19. srp 2011 2:54:44

PR 35 je super mikrofon ovšem né každému sedí, Super na tenké hlasy ten zvuk je fakt tlustej, ale je to specifický mikrofon né každému sedí.
Používal jsem ho ted' na tour hlavně na zpěv u bicích a spokojenost.
Na huhláky je to ale dost nevhodné.
Super na basu, kytary, bicí (např. kotle, ale zkoušel jsem i na kopák a dobrý).
Zkoušel jsem to ve studiu na kytaru a zdálo se mi to velice dobré - porovnání s E906 , M201tg, SM57.
Vyhrál heil a 906.

PR 22 super na snare , dobré na kytary - na zpěv bych to ale asi nepoužíval.

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od Akrij Kenumis » stř 24. srp 2011 15:39:40

Já sem si před rokem koupil PR-22 na zpěv pro sebe, ale je to moc citlivé na vyšších středech a výškách....teď zpívám na PR-35 a lepší mikrofon jsem zatím u úst neměl(co se týče frekvenční charakteristiky, tak i odstupu od vazby....reálně je to cca 10-15db dál než SM58)....

PR35 používám na Supičí zpěv ve Třech sestrách a najednou není problém ji tam dostat i v písničkách kdy zpívá hodně nízké polohy...dříve byl v těchto pasážích problém se zpětnou vazbou z PA.....ovšem trochu hudrá, že v má uších kravál....takže jsme došli na OM-11.

PR22 používám na snare....a je to.........řekl bych....velice působivé....korekce rovně, mírná komprese.
Všeobecně jsou tyhle mikrofony spíš na pop(bavíme li se o zpěvu) než do bigbítu, právě kvůli jejich citlivosti....a co se týče barvy...tak asi záleží jak s tim kdo kroutí....vesměs to funguje s rovnýma korekcema...jen trochu ubrat někde okolo 3,5kHZ.
PR48- kopákový mikrofon jsem měl půjčená na jeden víkend....a už ho mám objednaný...jednoznačně jeden z nejlepších mikrofonů do kopáku( dle mého soudu) jaký tu je k mání přirovnal bych ho k D6 jen to nemá tak chemické výšky a má to větší tlak(přeci jen 1,5" vložka dělá své)...samozřejmě, že taková N/D 868čka je super ale je to míň univerzální........to je asi tak vše co k tomu můžu říct.
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

knobtweaker
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 367
Registrován: pon 09. bře 2009 12:43:06
Bydliště: Praha

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od knobtweaker » čtv 25. srp 2011 13:22:22

No Jirko já právě u Škworů přešel u snare z Audix i5 na PR22 a najednou ten snare prolejzá daleko líp, mam to v podstatě na rovno má to takový průrazný středy. Pocítila to i kapela v uších.
U PR35 jsem to zkoušel a na různé hlasy a většinou když to funguje na daný hlas tak to hraje super jen na rovno s ořezem. Pokud to na daný hlas nefunguje tak lepší s tim nekroutit a dát jinej mikrofon. Obecně mam pocit že je to mikrofon spíš pro chlapy, ale zas né pokud maj příliš zastřenej hlas. Hele nemohl bych si ten kopákovej pak vyzkoušet?

Uživatelský avatar
Akrij Kenumis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon 03. lis 2008 11:21:19

Zkušenost s mikrofony Heil Sound?

Příspěvek od Akrij Kenumis » čtv 25. srp 2011 17:26:15

jasně...až bude v kufříku...dám vědět:-)
Mydlovary SOUND
I
I I
I III I
I I
I

Odpovědět

Zpět na „Heil Sound“