Dotaz - k čemu je DI box

  • Reklama
  • DEMO 15
jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od jardatop » pát 12. čer 2009 8:40:54

pavel2 píše: Pak mně ještě napadá, jestli to nezapojuješ obráceně (nic ve zlým)
Jako opacnym smerem? klavesy do tech XLR-M a jacky do mixu?
Ne, to ne :)

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od frantik » pát 12. čer 2009 8:47:26

Úbytek výšek, k tomu zkreslené basy (nemusí to být tak slyšitelné), to bývá většinou tím trafem.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od jardatop » pát 12. čer 2009 12:38:51

Takze mam reklamovat oba? ten dpdb jsem koupil v audioteku a zdirect u thomanna. Oba se chovaji stejne.

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od frantik » pát 12. čer 2009 13:01:15

Na reklamaci to být nemusí, oba boxy zřejmě kvalitou odpovídají ceně. Taky nemusí být dodrženo impedanční a úrovňové přizpůsobení na obou koncích DI-boxů, což si prodejce nemá jak ověřit. Jestli máš možnost zajít do Audioteku na prodejnu, např. v Brně, mohli by tam bez problémů oba boxy odzkoušet v provozu, třeba by zapojili klávesy přes box do mixu nebo do aktivní bedny a zvuk by se dal porovnat s přímým napojením. Pokud ale boxy budou fungovat tak, že signál nevypadává nebo není slyšitelně velmi zkreslený apod., tak to podle mě nikdo jako reklamaci neuzná, ani prodejce, ani dovozce ani výrobce a proč taky.

S levnou technikou to máš jako s levným domácím kinem - zkus ho reklamovat za "kvalitu" beden nebo nepoměr papírových a skutečných výkonů ve Wattech. Nepochodíš. Argument: "Ale vždyť to hraje"...

U těch pasivních boxů, jak píšeš o úbytku hlasitosti, si ještě zkontroluj, jak máš nastavený vstup na mixu, zda MIC či LINE. Obvykle transformátorový box převádí linkový signál na mikrofonní úroveň, je to dáno tím, že musí převádět vyšší impedanci na nižší a úroveň jde s tím ruku v ruce. Je-li trafo s převodem např. 10:1, sníží se úroveň 10x, t.j o 20dB, takže třeba 200mV z kláves to sundá na 20mV do pultu a impedance se transformuje s kvadrátem, t.j. 100:1, čili např. 100kOhm na vstupu boxu se převede na 1kOhm na výstupu. Vše korensponduje s převodem linka - mikrofon, jak v úrovních, tak v impedancích.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od jardatop » pát 12. čer 2009 18:02:27

Jo, je to, jak pises. Ten dibox ma na vstupu 50kOhmu a na vystupu 600Ohmu. Vlastne dela z linkove urovne mikrofonni. Proto pro pripojeni do linkoveho vstupu je to slabe. Zkousel jsem stejny model jiny kus a chova se stejne, takze je to tak v poradku. :)
Kdyby mi slo jenom o galvanicke oddeleni kvuli brumu, tak bych si mel koupit nejaky ten hum destroyer nebo co. To ma, predpokladam, trafo 1:1, takze urovne by byly stejne,ze?
Jinak diky za vysvetleni :)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 12. čer 2009 19:20:32

Levnej ten dibox je, to je pravda, ale zase tak úplně signál nemrví.

Kouknul ses, jestli jsou ty vývody zaletovaný ?

Určitě to nezabere víc času, než nějaké ježdění k prodejcům a bůh ví kam ještě...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od frantik » pát 12. čer 2009 20:49:10

Pokud to dáváš do čistě linkového vstupu a nemůžeš tam přepnout na MIC, tak opravdu pomůže jen DI-box 1:1. Z kvalitních tesláckých vejcovodů ho koupíš v Prodancu, bastlí to pro ně v dvoukanálovém provedení Megaton:

LV Di-Box 1:1

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=92535
Jsem zmatkař, někdy. No a?

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz - k čemu je DI box

Příspěvek od jardatop » pát 12. čer 2009 22:55:08

pavel2 píše: Kouknul ses, jestli jsou ty vývody zaletovaný ?
Koukl. Nejsou.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“