Stránka 1 z 2
DIBOX
Napsal: stř 06. zář 2006 23:43:45
od marek
potřeboval bych poradit, kamarád má kytaru furch, která má stereo jack out, jedním kanálem jde piezo snímač a druhým kanálem micro, já to potřebuji k sobě dostat dvouma XLR, abych byl schopnej mu do monitoru vratit jen jeho piezo snimac, protoze micro samozřejmě vazbí, nevíte někdo, kdo dělá vlastně dibox 1x stereo jack in a 2x XLRout ? děkuji
Napsal: čtv 07. zář 2006 16:25:28
od safa
to asi nikdo, asi budes muset pouzit dva DI boxy a specialni kabel...
Napsal: pát 08. zář 2006 0:01:09
od Tudy
...nebo rovnou dvojitý DI-BOX (třeba Uliho DI-20), ale ten kabel bude stejně potřeba.
re:
Napsal: úte 10. črc 2007 15:58:12
od maly_medved
Nesouhlas : konkrétně DI 20 je FAKT nevhodný pro přímé připojení k pasivnímu piezo snímači - vyzkoušeno a ověřeno . Hodí se tak na linkový stereo signál z kláves nebo stereo pedal boardu, ale ne na malé signály na vysoké impedanci - piezosnímač. Raději dva DI 100
Napsal: úte 10. črc 2007 16:14:08
od Tudy
Záleží na tom, jestli je to opravdu přímý výstup piezosnímače, nebo je v tom Furchu preamp (jakože většinou je)
Napsal: úte 10. črc 2007 23:24:42
od safa
... chtel jsem odpovedet, ale Maly medved to rekl presne. Pokud je to pasivni vystup tek doporucuju spis DI 100 protoze se slabejma signalama nako je piezzo snimac bude DI20 sumet.
Pro "behringero-bijce" jeste dodavam, ze se signalama na linkovy urovni jako galvanickej oddelovac (nebo aktivni redukce schopna ochranit vase klapky aby vam tam nejakej blbec nepustil phantom protoze ma na pultu zapinani po skupinach) funguje DI20 naprosto spolehlive.
Napsal: stř 11. črc 2007 7:11:23
od maly_medved
Pro Behringerobijce : vyhlašuju anketu o nejlepší výrobek ( poměr výkon-cena-ovladatelnost atd ) desetiletí .
Jako první adepty si dovolím nominovat :
1,
http://www.behringer.com/CT100/index.cfm?lang=eng
2,
http://www.behringer.com/DI100/index.cfm?lang=eng
P.S. Myslím to naprosto upřímně
Napsal: čtv 12. črc 2007 23:32:51
od safa
... mmno ja bych tech nominaci videl vic, ale i tak si myslim, ze CT100 vede

. V zavesu za ni bych videl rozhodne BCF2000.
Napsal: pát 13. črc 2007 8:22:52
od maly_medved
SAFA - jak ho používáš ? k počítači a jakému software ? Tuhle jsem o něm uvažoval jako o rozšíření faderů k mojí Yamaha DM 1000 na živo ( např. na monitory, abych nemusel přehazovat layery )
Napsal: pát 13. črc 2007 17:06:41
od safa
Mmno ja osobne ho pouzivam k pocitaci se Samplitude 9.11 ale zdaleka nevyuzivam potencial co to zarizeni ma. Znam lidi co ho pouzivaj (respektive jeho sestricku BCR) presne pro to co pises, tedy pro rozsireni ovladani AUX na Yamaha DM2000 (je to studio co dela filmovy mixy).
Jinak prehazovani layeru u Yamah je pro me stranej opruz, proto tyhle pulty na zivaky nenavidim. Cili ... dobrej napad dat si to na externi kontroler.
Re: DIBOX
Napsal: pát 04. úno 2011 13:32:23
od amatér
Jaký dibox by jste doporučili (nehledě na cenu, počet kanálů apod.) jako nejlepší? Mám na mysli dibox, který dělá to co má a přitom nešumí, má přepínatelné uzemnění, nekazí se (např. odcházení nějakých součástek) atd.? Děkuji
P.S. vyvarujte se prosím odpovědí, že žádný dibox není nejlepší, rád se kouknu jaký má kdo svého favorita, děkuji

Re: DIBOX
Napsal: pát 04. úno 2011 13:43:52
od Frenk
BSS AR-133, Radialy, staré Tesla audiotransformátory(vajíčka)

Re: DIBOX
Napsal: pát 04. úno 2011 13:58:25
od maly_medved
BSS AR 133, Klark Teknik
Re: DIBOX
Napsal: pát 04. úno 2011 14:48:41
od safa
KT DN100 ... aktivni DI s trafem v signalove ceste
Re: DIBOX
Napsal: pát 04. úno 2011 16:40:03
od TomasVv
Di-boxů je víc druhů a každý typ má svoje specifika a svou oblast, kam se hodí a oblast, kam se fakt nehodí.
Univerzální jsou Aktivní s trafem (Klark Teknik DN100, BSS AR 133 a klidně Behringer DI-100),
pro přizpůsobení velkých impedancí, jako piezo bez preampu, jsou aktivní-elektronické (ART x-direct),
pozor DI-20 je stereofonní aktivní elektronický ale pro linkovou úroveň - klávesy, sampler, a nikdo ho nemá rád.
Pro odbrumění a potlačení ruchů jsou vhodné pasivní di-boxy (megaton, teslavajco, DBX).
Obecně dost oblíbené a tedy i drahé jsou všechny typy di-boxů od Radial.
Kdo nemá DI-100 ať hodí kamenem, nebo si jej laskavě zakoupí a přestane všude cpát DI-20
