DI-box... na čo to vlastne je?

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 27. srp 2014 20:54:31

http://imusicdata.cz/radial-prod2-pasiv ... oC3vHw_wcB

Je to nesmyslně drahé na to, že jde pouze o dvě noname trafa ve značkové krabici. Elektricky je to o celou kategorii níž než ty "plastové megatony", ovšem osazené velmi dobrými Jenseny. Cena Radialu se srovnatelnými Jenseny je zde:

http://eshop.prodance.cz/radial-twin-iso/d-96328/

Vzhledem k tomu, že stále není jasné, jestli to půjde v mixu do dvou mikrofonních (musí být dva a současně ovládané) anebo do stereovstupu (linková úroveň), nelze solidně radit model diboxu (anebo oddělovacích traf, pokud nebudeme nic, co se nedává do mikrofonního vstupu, pokládat apriori za dibox). Jde o naprosto základní věc, tedy PŘEVOD TRAFA. To má vliv na všechno, počínaje jeho cenou. A to ani nepřipomínám, že dost mixů má i mikrofonní (tedy na XLR konektorech) vstupy řešené tak, že slouží současně jako linkové a že signál je obvykle nejlépe dopravovat na maximální úrovni a ne ho nejdřív vyrobit velký, pak ho uměle zeslabit na desetinu, pak ho transportovat na dálku a pak ho zase ještě mnohem víc zesilovat. Je to spolehlivý recept na více zkreslení a šumu a rušení. Nicméně praktikujícím zvukařům to divné nepřijde, protože třeba u telegrafu nikdy nedělali :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od Ondráš » stř 27. srp 2014 22:29:31

No to jsem chtel zrovna rict, ze mixy mivaji na mikro vstupech i linku (bud combo nebo na TRS). Taky mam na jednom malem mixu zapojeny PC do dvou mono vstupu prave pres tu HD400, protoze mam mnohem vetsi kontrolu nad korekcemi (gain, low cut, stredy) nez na ubohem stereovstupu se cinchema bez korekci.
Diky za doplnujici info k te HD400, zive si pamatuji co mi k ni p. Patera rikal :lol: (nic pekneho to nebylo :lol: ), ale co, u PC, ktery neni na hudbu a kor u notasu s integrovanou zvukarnou je to ok.

Jake bys doporucil oddelovaci 2. kanal trafo misto ART Dti resp T8? Ty trafa totiz do te T8 asi nikde nesezenu a ty 2 kanaly co blbnou mi chybi.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 28. srp 2014 0:17:43

Megaton, je to sice bez hromady různých konektorů a přepínačů, ale mezi těmi 1:1 a ještě ve dvou kanálech moc výběr není. Jsme ale asi dost vyprodaní, většinou nejsou ty teslácké, teď myslím naopak mizí nebo zmizely ze skladu s Neutriky a QSC/Jenseny. Ale i to DTI je použitelné a pokud lze transformovat dolů, tak by toho bylo víc.
Myslím, že jsem to už psal, pokud jsou opravdu vadná jen ta trafa, tak bych já nijak neváhal si je vyměnit za lepší, udělat si v tom T8 takový "zlatý kanál", co se tam mechanicky vejde půjde vždycky připojit. Já mám celkem dost všelijakých traf, co na ně nemá cenu vymýšlet tišťák a cokoli se s nimi pokoušet ani na maloseriové úrovni vyrábět, ale dva stejné kusy pro stereo by byly a to obvykle stačí, jiné trafo u jiného zdroje signálu vadit ve výsledném mixu apod. nebude.

H.M.

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od swistak » pon 08. zář 2014 16:52:58

V mixu mám to jde do dvou šavlí konektorama XLR. Klapky už má skoro poladěný takže v hlasitosti už problém není. Jen ten šum, je to neměnící se šum. Ve sluchátkách to hraje krásně čistě. Minulej víkend jsme hráli na dvou akcích který zvučili cizí zvukaři a nebyl problém se šumem, tzn, že by to měl vyřešit dibox. Jakej teda doporučíte? Díky.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 08. zář 2014 17:14:13

Přestane to šumět, když se z mixu vytáhnou ty dva XLR konektory ? Jak je na něm nastavený gain ?

H.M.

Nemůžu najít co je to za mix a čím jsou klávesy připojené, můžeš to zopakovat ? DIbox těžko nějaký šum odstraní, může jedině změnit úrovně, takže se šum méně projeví, ale zrovna tak by to mohlo být i horší. Neměli tam ti zvukaři nějaký gate ?

swistak
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: stř 10. říj 2012 10:23:36
Bydliště: Vidonín
Kontaktovat uživatele:

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od swistak » úte 09. zář 2014 20:26:05

Mix je Macky 24.4. Vytáhnout ty konektory od mixu sem nezkoušel, ale když klávesy na mixu zamutuju tak to přestane. Co tam měli ti zvukaři minulej tejden netuším, já sem si zapojit kombo a víc sem se nezajímal.... A jak to máme nastavený my to taky nevím. Vlastně ani nevím co je gain. :) nejsem zvukař.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 09. zář 2014 23:15:55

Který přesně ? Já znám několik mixů, které se takhle dají označit. Asi je ale dost těžké podobné věci řešit s někým, kdo neví, kde tam má gain a k čemu je a co je na něm nastaveno. Co takhle přepínač line/mic, ten tam je ? Přepnutý je jak ? Opravdu víra v tomto případě hory nepřenáší a to ani víra, že DI box všechno vyřeší. Nemůže, nemá zatím žádnou vestavěnou AI. Přidávám seznam už nevyráběných Mackie, po kliknutí nahoře se zobrazí ještě vyráběné:

http://www.mackie.com/support/downloads ... inued.html

H.M.

KamilS
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: stř 01. črc 2015 15:46:17

Re: DI-box... na čo to vlastne je?

Příspěvek od KamilS » pát 07. srp 2015 17:02:26

Vystizny prispevok
:!: Umenie je umením zarábať...

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“