Jak zapojit více nástrojů

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
livesound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. srp 2012 0:01:46

Jak zapojit více nástrojů

Příspěvek od livesound » pát 10. srp 2012 9:57:49

Zdravím, chtěl bych se zeptat jakým způsobem by bylo nejlepší zapojit více nástrojů k jednomu efektu.
Předesílám, že nejsem zvukař ....
Chtěl bych zapojit několik nástrojů (zejména bicí - převážně elektronika, nějaké perkuse i přes mic) přes jednu efektovou krabici - looper. Napadlo mě, jestli by to nešlo třeba přes vícekanálový DI box, ale raději si to ověřím u odborníků, než to pořizovat a zjistit, že je to k ničemu. Druhou otázkou je, jestli má význam pořizovat DI box k takovým zdrojů zvuku jako jsou elektronické bicí pady (SPD20) nebo bicí modul. Zatím to dávám na zkouškách přímo do mixu (stereo linkou). Občas se vyskytnou menší brumy a šumy, ale nic co by bylo extrémní. Zvučení na akcích neřeším, protože hrajeme převážně v malých klubech, kde je vždy zvukař.
Moc díky za rady a zkušenosti.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Jak zapojit více nástrojů

Příspěvek od sledge » pát 10. srp 2012 10:22:51

Ke směšování signálů z nástrojů (různých zdrojů zvuku) odjakživa slouží mixážní pulty (=směšovače).
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Jak zapojit více nástrojů

Příspěvek od Egestas » pát 10. srp 2012 10:59:08

jinak receno pouzil na mixu jednu aux/fx sbernici namichej si pomery a cele si to posles do krabicky a z ni zase do mixu bud na fx return nebo volny kanal...

Di box zalezi na el.bicich u nasich co pouzivame v sale ma bubenik z jednotky symetricke vystupy...

exxxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 29. led 2011 1:35:00
Bydliště: dálnice D5

Jak zapojit více nástrojů

Příspěvek od exxxi » pát 10. srp 2012 11:26:06

A na mixu jsou Auxy buď PRE nebo POST nebo obojí, to se dočteš v návodu. PRE ti pošlou signál bez úpravy a bez vlivu faderu rovnou pryč (hodí se u monitoru), POST se častěji používá pro efekt, kam posíláš signál už upravený ekvalizerem a zároveň faderem.
SiEx3, X32r, IG4T, EV, Turbosound etc.

livesound
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. srp 2012 0:01:46

Jak zapojit více nástrojů

Příspěvek od livesound » pát 10. srp 2012 18:25:16

Já věděl kde se zeptat :D
Moc díky, zkusím to s tím mixem, mám vlastní Soundcraft EPM8, který jsem pořídil jen na dílčí mix svých nástrojů, ale používáme jej ve zkušebně na celou kapelu. Ta tlačítka tam všechna jsou, jen se v tom zatím moc neorientuju :oops: , ale budu se snažit.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“