DI box pro el.kytaru,klávesy a basu.

  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: DI box pro el.kytaru,klávesy a basu.

Příspěvek od Petr Z. » pon 16. led 2017 17:47:46

S nesymetrickými jack výstupy z kláves všeho druhu mám poměrně dobré zkušenosti - díky nízkému vnitřnímu odporu /výstupy z OZ a ochranný odpor/ je lze vést i díky téměř linkové úrovni i na poměrně velké vzdálenosti.
Často mají klávesy buď dva samostatné výstupní L-R jacky pro každý kanál zvlášť, nebo v jednom z této dvojice, zpravidla v levém, je instalován stereojack - a pokud není zároveň zasunut jack v pravém výstupu, tak L funguje jako stereo. VŽDY to tam ale bývá srozumitelně uvedeno, např. v podobě : L/STEREO - R. Nebo i úplně zvlášť se třemi jacky, L, R a stereo. Vždy jsou ale tyto výstupy nesymetrické.
Tímtéž stereo jackovým výstupem lze velmi často budit i sluchátka, je tedy velmi "tvrdý" a odolný proti indukci svinstva zvenčí.
Jediný problém může nastat tehdy, pokud jsou to nějaké hodně staré, nebo atypicky řešené klávesy se zapojeným třetím ochranným PE vodičem - tam pak pasivní DI box kvůli galvanickému oddělení určitě ano, téměř bezpodmínečně.
Například opravdu staré typy Hammondek mají v 99% PE vodiče v přívodech, jejich výstupy se proto musí oddělovat DI boxy a to velmi kvalitními - protože jejich výstupy, jak jsem si jednou pro zajímavost změřil, mají "plně ohulené" často úroveň i přes +6dBu /1,55V a více/.

wx407
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 5
Registrován: pon 13. čer 2016 21:34:35

Re: DI box pro el.kytaru,klávesy a basu.

Příspěvek od wx407 » pon 16. led 2017 20:19:18

Už jsem taky zjistil, že není ten aktivní behringer hodnocenej moc kvalitně, ale mě vždycky stačil...Používal jsem ho na basu, akustické kytary a keyboard (jen mono), napájení 48V z mixu. Aby to "nešumělo" tak vnímam jako důležitý správný poměr mezi gainem na mixu a nastavením útlumu na di-boxu. (třetím prvkem je citlivost na nástroji)
Tohle použití jsem myslel při páráku - 25m, jinak do nějakých 6 - 10m bych to řešil taky jen jack kabelama.

Díky za vaše odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“