jaký Di box

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
kubin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23. lis 2011 13:40:45

jaký Di box

Příspěvek od kubin » úte 04. pro 2012 23:32:45

Prosím o radu. Zvažuji nákup několika kusů Di boxu.
Chtěl bych to buď dvě akustické kytary + klávesy (buď v monu nebo ve stereu)
Nebo na klávesy + basu + akusticku kytaru
Takže potřebuju asi 3 jednokanálové ( nebo nejlíp 4) a nebo nějaké vícekanálové
Poraďte mi prosím které Di na co (aktiv/pasiv)
Nevím jestli rackové verze jsou to pravé, když budou ležet jen tak volně někde na zemi..¨no prosím o radu
Rozpočet.. strop do 3000Kč
Mám pár zkušeností z LDI 02 a s nimi jsem spokojen. Taky jsem měl možnost vyzkoušet TONEBONE od Radialu.. ale na to fakt nemám..
RCF, A&H, AKG, Radial, SommerCable, Neutrik, Amphenol, Hercules, Lexicon,...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: jaký Di box

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. pro 2012 0:13:06

Především je potřeba vědět, DO ČEHO signál z diboxu půjde. Pak taky Z ČEHO (nejen z jakého nástroje, ale z jakého snímače, případně jakého výstupu jaké elektroniky). Jestli ale máš strop tři tisíce na všechny dohromady, tak to opravdu je na hranici jakékoli proveditelnosti. Ano, nejlevnější se do toho vejít můžou, ale to je asi tak, jako když si pořídíš pouze ty nejlevnější mikrofony a nejlevnější nástroje. Hraje to prostě nejhůř. Válet někde na zemi jeden 19" Xnásobný dibox a k němu od všech nástrojů tahat dlouhé kabely, je přesně to popření samotné funkce kvůli "úspoře".

H.M.

Uživatelský avatar
kubin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23. lis 2011 13:40:45

Re: jaký Di box

Příspěvek od kubin » stř 05. pro 2012 10:14:48

Tak signál z DI půjde do páráku a pak do mixu.
Snímače na akustických kytarách si teď nejsem přesně jist, ale měli by to být aktivní piezo v kobylce.
Klávesy mají buď jeden stereo výstup a nebo dva mono jako (Left a Right)
RCF, A&H, AKG, Radial, SommerCable, Neutrik, Amphenol, Hercules, Lexicon,...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: jaký Di box

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. pro 2012 21:19:36

Pokud to bude výhradně z aktivních snímačů, tak asi není potřeba řešit jejich zatížení impedancí diboxu nebo páráku a vstupu mixu. Pokud možno si o těch snímačích zjisti aspoň jak se jmenují (firma, model, ideálně přímo odkaz), mělo by to být v jejich parametrech. Klávesy jsou jasné, tam to roli snad nikdy nehraje (opět neuškodí, když si to najdeš, někdy tam bývají podivná zapojení výstupních konektorů). U mixu je opět zajímavý model (ale to tě asi už nudí, že, přece jde hlavně o zvuk a ne nějaká čísla :-), protože někam se hodí víc dibox s útlumem a někam bez útlumu. Ještě si to promysli, jestli se nemá propojovat cosi dalšího s něčím jiným, volba diboxů totiž opravdu není jen o značce a zbožném přání, "aby to moc nestálo a krásně hrálo".

H.M.

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“