DI na repro u komba

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mkdaw
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. črc 2009 2:27:41

DI na repro u komba

Příspěvek od mkdaw » pát 22. úno 2013 12:25:37

Hledám tu po foru co použít za DI na snímání signálu od repra komba....Vím že mikr.ale potřebuju to dostat z repra bez mik. Dík za typ

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 22. úno 2013 12:46:49

Srovnej si v hlavě, CO chceš dělat a proč - pokud to nebude snímané mikrofonem, tak to NEBUDE "od repra", ale "ze zesilovače" a ten velmi pravděpodobně výstup pro signál do mixu apod. bude mít. Co to je za model komba ?

H.M.

mkdaw
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. črc 2009 2:27:41

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od mkdaw » pát 22. úno 2013 12:56:54

To všechno chápu nejsem v tom zrovna začátečník.Je to jen malý mršidlo od Line 6 Spider 30 ale ten to má linku jen na sluchátka,však odpojuje repro a to není potřeba.Dokážu si to přepojit jen je v záruce.A jelikož nechci použít mic což je nejlepší sejmutí chci to použít z výstupu zesilovače.A taky vím že jsou ruzný spaekersimulátory.Však na toto použití zbytečně drahý.Jde spíš o laborování se zvukem který by v tomto případě byl žádoucí.Tak aby mi ho simulátor nijak neovlivňoval.Až budu chtít zvuk z Mesiny přehodím si jen do ní Jack.Ale dík za reakci

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od KamilV » pát 22. úno 2013 13:27:15

Mám pocit, že nejsi čech a překlápíš nám ty věty v google translate...
Zkus prosím psát čárky a mezery tam, kde mají být - co to jen půjde.

Dle obrázku má to kombo REC OUT - proč nepoužiješ ten?
Co znamená "odpojuje repro - a to není potřeba". Znamená to, že Ti to vadí, nebo to jen není potřeba a vadí Tě to z principu?

Proč nechceš použít mic, když si myslíš, že je to nejlepší sejmutí? (ovšem i to je na širší debatu)

A potom to chceš prohnat simulátorem, který by to neměl nijak ovlivnit? A co by s tím teda měl udělat?

mkdaw
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 09. črc 2009 2:27:41

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od mkdaw » pát 22. úno 2013 14:01:48

:D No nic.Dík za upozornění.Však ptal jsem se na Di box.Tím jsem chtěl vědět či je nebo není po případě výrobce.Ne na tu omáčku kolem kolem,kterou znám.I tak všem dík za reakce.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od blaha » pát 22. úno 2013 14:26:06

Tak se hned neurážej.

Bylo tu položeno několik věcných dotazů aby ti mohlo být co nejlépe poraděno, což jsi chtěl, jinak by jsi se neptal.

Pokud máš tolik zkušeností jak tvrdíš, tak jsi se ptát ani nemusel.

Tvoje podání příspěvku je tak nepřehledné a chaotické, opravdu se z toho pořádně nedá pochopit co vlastně potřebuješ.

Jasně DiBox a co s ním, chceš ho zavěsit na svorky reproduktoru? Ten se dává na LineOut, Rec OUT, Direct OUT, nebo ty Phones. Nebo ho můžeš zařadit už mezi kytaru a kombo, ale tam pak se ti preamp komba nikde neprojevuje.
Jakou to máš verzi komba, je jich totiž několik (II, III, IV). Pokud máš manuál možná v něm je i blokové schéma, nebo i propoj konektorů, tak ho sem hoď.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 22. úno 2013 14:59:32

Technické řešení samozřejmě existuje, ale musíme vědět ČEHO. Ani já (a to jsem víceméně obchodník) ze sebe jen tak nesypu, co si kdo má jít koupit, když netuším, CO POTŘEBUJE. To je druhý nejlepší způsob, jak ze sebe dělat blbce, první je kladení nesrozumitelných otázek a urážení se, když někdo chce otázku upřesnit :-)

H.M.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od janek » pát 22. úno 2013 15:13:41

DI box sa da podla niektorych navodov zavesit aj na "speaker level" vystup, nikdy som to neskusal.

Behringer pise v manuali k DI100 str. 13 ze treba mat zatlacene oba utlmy ( = -40dB), odpojenu zem, spicku jacku na red svorku, a DI box sa nesmie nicoho dotykat, a pisu, ze to funguje do 3000 W.

Podobne pisu v navode na BSS AR-133, teda ze -40dB pre speaker level signaly.


Teraz moje cvicenie z elementarnej fyziky. Fyziku som uz dlho nemal, nikdy som nevedel, tak prosim skontrolujte, ci dobre ratam (sorry za odvadzanie od temy, predsalen to trochu suvisi):

30W (vykon komba) do 8 Ohm (odhad) je 15,5 V a 2 A (ohmov zakon). Kedze vstupna impedancia diboxu je radovo 40 kOhm a viac (AR133: 47K pri -20 a -40, 1M pri 0), je to radovo viac ako impedancia reproduktoru, takze napatie zostane zhruba take iste, a prud do diboxu nepojde skoro vobec.

15,5 V je 25 dBu, co by niektore mixy mohli prezit, ale ked sa tam da utlm tych -40 dB, dostaneme sa na -15 dBu, co je normalny linkovy signal.

Keby ten reprak bol 4 Ohm, tak je napatie 11 V, a cele je to este o 2 dB slabsie.

Sekol som sa niekde?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 22. úno 2013 15:32:38

Kvůli ničemu jinému ani ty diboxy odporové děliče na vstupu nemají, nebylo by to kde a jak použít. To je naprostá trivialita, snad jenom je dobré dodat, že je nesmysl používat složitý, drahý, zkreslující šumící a napájení vyžadující aktivní dibox ve spojení s pasivním útlumem 40dB. Ano, takový dibox je univerzálnější, ale jsou i jiné hodnoty. Další připomínku mám k těm útlumům, velmi často je v diboxu trafo, které samo o sobě už má 20-26dB a jakýkoli další útlum odporovým děličem se k tomu už jen připočítává, přesto bývá ta základní poloha přepínače označena 0dB. Asi nejlacinější pasivní dibox pro podobný účel je tohle, k dispozici je měření skutečných parametrů a z praxe je ohlas dobrý:

http://eshop.prodance.cz/dxi-dibox-pasivni/d-94238/

H.M.

José
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 10. říj 2015 21:56:02

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od José » sob 10. říj 2015 22:12:28

Zdravím,

chci se jen ujistit, mám aparát neznámého výkonu (cca max 100W sin) Bugera 1960 (uli uvádí něco takového jako špičkový výkon 150W, ale co to je za číslo, nikdo neví), a rád bych, protože naše štace jsou řešeny stejně amatérsky jako naše kapela, si pořídil pro strýčka příhodu (nedostatek mikrofonů, zvukař uměrný kapele apod. ) D.I. box, který by přišel do výkonové cesty (tj. samo mezi zesilovač a box). Stačí tedy ten nejobyčejnější Sirius? Nemusím se bát ani ztráty půlky spektra, nechtěného zkreslení, ani o samotný aparát?

Za ujištění díky
J.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 10. říj 2015 22:38:11

Vzhledem k tomu kombu atd. bych se nebál, že tento DIbox by něco nepřiměřeně pokazil. Hraje jich dost a nejsou na to stížnosti. A je to Sirus.

http://www.prodance.cz/dxi-di-box-pasivni.html

H.M.

José
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 2
Registrován: sob 10. říj 2015 21:56:02

Re: DI na repro u komba

Příspěvek od José » ned 11. říj 2015 8:47:21

Jo jasně sirus. Díky moc. Ad aparát: Můžu říct že je to sice Bugera, ale ze zvukového hlediska si posměšky nezaslouží. Box mám naládovaný RCF L15S800 a s basou to to mým uším hraje lépe než všelijaké Portaflexy, terrorbassy. Takový ten moderní sound GK, Markbass atd. moc nemusím..

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“