Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od KamilV » stř 05. lis 2014 15:23:25

Demagogie. To je jediné, o čem to svědčí. O brumu se tu nevedla řeč vůbec.
Ano, přiznávám se, že mi na akcích leze z repráků šum. Ostatně jako každému. Ty sám jsi mě zde "poučil", že nějaký šum tam musí být vždy. Než budeš chtít příště hodnotit, co komu leze z repro, přijeď si nejprv na akcí :) Předpokládám, že z těch pár řádku na webu neuslyšíš tu míru šumu. A se zavázanýma očima nepoznáš, jestli to pouštím přes XLR nebo přes jack. Ale rád s Tebou ten test udělám, fakt.

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 15:26:30

Vidíš.... Naprosto stejná situace jen naopak jako s tím DI boxem taky bys nic nepoznal.... Ale já ho ještě ani nepoužil do éteru
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od KamilV » stř 05. lis 2014 15:33:29

Tys to ještě nepochopil? Věřím, že zvukově bych ten Uli DI v MP3 streamu nepoznal, psal jsem ti (a asi nejen já) že je u něch hlavně problém se spolehlivostí. To je to, co si na live nelajznem.

Ale pokud je to jediný tvůj argument, tak asi chápeš diskuzi jako "oko za oko" a jen proto, že tě někdo rozšlápl bábovičku, budeš to dělat ty zas jinde?

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 15:50:52

A taky jsem psal že to budu používat když budu u toho a tím pádem je mi spolehlivost šuma fuk protože si to v klidu před vypnutým zkusím a při práci se vždy poslouchám ....

A jsem pŕesvědčený že pokud takto zeslábuješ více kananálů tedy máš to tam x krát tako blbě tak to bude slyšet bude a pokud by jsi to dělal správně tak by ti to mohlo šumět méně.... Přesně jak psal tuším Zdeněk...
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od KamilV » stř 05. lis 2014 16:12:46

Tvé přesvědčení ale vychází z toho, že jsi asi moc kapel naživo nedělal. U kolika muzikantů se použije aktivní DI? Tipni si. Třeba sám pro sebe... Někdy u nikoho, někdy u jednoho, přemýšlím kdy u dvou...

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » stř 05. lis 2014 16:24:37

To já Samozřejmě nemohu vědět kolik tam toho máš ale někdo tu přes to i připojoval klávesy....
Když jsi psal že bys toho musel moc rozpojvat tak jsem pochopil že tam toho bude víc. Pokud tam máš jeden tak nevidím důvod to přepojit...
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. lis 2014 17:39:05

Možná by bylo dobře se občas podívat zpátky na název vlákna a původní problém. Jistě to každému při použití aktivního diboxu na mikrofonním vstupu nešumí nesnesitelně, ale my tady máme člověka, kterému zřejmě ano. Takže se (původně) hledala příčina a rada, jak z toho. Při tom se logicky MUSÍ zmínit kdejaká možná příčina, nikdo z nás takhle na dálku netrefí na první pokus vždy tu jednu jedinou, hlavní, nejdůležitější. Speciálně se mu MUSÍ vysvětlit, proč úplně stejný dibox s úplně stejným kabelem opravdu nemusí po zapojení do aktivní bedny dělat stejný bordel, jako po zapojení do mikrofonního vstupu mixu.
Ano, posuzovat míru používání aktivních diboxů jen podle sebe je opravdu hloupost. Bohužel pokud má někdo bednu Behringerů, tak je obvykle taky někam připojí (jinak mohl ušetřit ještě víc a ani je nekupovat). A pokud si někdo pořídil bednu dražších, tak asi taky věděl proč, respektive spíš kvůli komu :-)

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Ondráš » stř 05. lis 2014 19:57:47

Pardon Huberte, ale proc zase trefa do Behringera? :( IMHO v tomto vlaknu irelevantni, evidentne tazatel ma neco vadne nebo vzajemne propojuje zarizeni nevhodnym zpusobem, jak bylo naznaceno. IMHO to neni tak, ze Uli sumi, EV trochu a ja nevim co, treba KV2 ne...

P.S. Nevim ja vy, ale ja kdyz zapnu retezec mix-zesik-bedny a vyjedu savle na -5 a dam ucho k bedne tak zadny sum neslysim (hluchy nejsem). Jo beda, kdyz zapnu stmivace nebo neco nekde uzemnim, to je jina.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » stř 05. lis 2014 20:38:50

Protože Behringer je v tom typický a rozšířený, nebudu dávat příklady z opačného konce, to by nedávalo žádný smysl. Není to zas tak irelevantní, tazatel má dibox ze stejné cenové kategorie a tak problémy budou podobné. Mne docela překvapuje, že vy jak se zdá nikdo nemáte v praxi problémy se šumem, nikdo žádný neslyšíte a když, tak se "to schová". Neschová, nýbrž stále kazí i ty silnější zvuky, které ho teoreticky maskují. Zanikají v tom detaily, působí to trochu jako zkreslení (a naopak zkreslení i slabých signálů vlastně zhoršuje reálný odstup). Je to část té "deky", občas na různých předváděčkách "snímané". Dneska navíc obvykle nejde o čistý šum, ale jeho kombinaci s různým rušením, kterého je stále víc a kvůli proměnnému charakteru více vadí a nejde na něj tak dobře zvyknout. I to se nasbírá snadněji, když se zbytečně snižuje během přenosu a zpracování úroveň užitečného signálu.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Ondráš » stř 05. lis 2014 20:50:23

Zdenek: Ja to myslel ve vztahu k bendam. Ten ART je podle me mimo, nema trafo a je to aktivni kouzelna krabicka kouzelnika pokustona, takze takova vec me osobne ani neinteresuje (pouzivam pasivy).
Ja sum slysim, jen kdyz vytahnu savle a gainy na max., to je jasny, ale se savlema ve standardni poloze opravu sum neslysim (mam vse propojene symetrikou, pult Yamaha, zesik QSC, bedny M-A). Na druhou stranu staci pripojit PC, NTB nebo DVD a sum je horsi, ale nijak dramaticky. V bezeztratove nahravce vystupu z mixu na studiovych sluchatkach ho neslysim ani s tim PC / NTB.
S rusenim a brumem taky neni problem, pokud ovsem nahodne omylem neprizemnim rack kam nemam.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od TomasVv » čtv 06. lis 2014 0:28:05

Jaká je míra útlmu aktivního diboxu bez pouití padu?
Pro Di-100, DN-100 či BSS AR-133?
Všimli jste si, že běžný mikrofonni XLR vstup mixpultu umí snést i dost vysoký signál? Některé pulty maji dokonce při staženém gainu -20dB. A mnohé digitální pulty už ani nemají linkový vstup.
Dělám, co mě baví.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 06. lis 2014 0:45:49

U beden s pasivní výhybkou to není takový problém, naopak z driverů aktivních beden někdy leze bordel prostě sám od sebe a není nic, co by s tím šlo udělat (leda přehlušit nějakým jiným hlukem). Není to obvykle horšími zesilovači atd. ale prostě jen absencí útlumu pasivní výhybky. Slyšitelně šumí vždycky, pokud ne, tak je tam proti tomu nějaké aktivní opatření typu gate a to mívá zase svoje mouchy.
Statistika je neúprosná, my jsme určitě prodali minimálně stejný počet aktivních diboxů, jako pasivních a to musím říct, že jsem vždycky preferoval pasivní a celkem dost jich taky mám na svědomí, protože jsem tlačil na jejich výrobu, kdežto pokusy vyrábět také aktivní jsem zavrhnul, je jich myslím už dost na trhu a i ty bez trafa dělá kdekdo, včetně například Radialu, k nástrojovému snímači jako převodník impedance o několik řádů dávají smysl.

H.M.

Ano, že má dost mixů už jen jediný XLR jsem psal o dvě stránky výše. Jsem rád, že si toho zvukaři začali všímat také a nebude už taková snaha vyřazovat z označení dibox všechno, co umí přenést i linku 1:1 a je k tomu i určeno. Jenže ani přenos 1:1 není žádnou zárukou zachování původního dynamického rozsahu, a to ani u pasivního zařízení. U aktivního už vůbec ne a vliv na to má i to omezené napájení.

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od maro » čtv 06. lis 2014 4:54:38

Mike76 píše:To já Samozřejmě nemohu vědět kolik tam toho máš ale někdo tu přes to i připojoval klávesy....
Když jsi psal že bys toho musel moc rozpojvat tak jsem pochopil že tam toho bude víc. Pokud tam máš jeden tak nevidím důvod to přepojit...


je jasně vidět že v životě nic nezvučil, neví o čem mluví. Dát PLAY neznamená zvučit. A pak jít všechny poučovat jací jsou blbci.
.... prej někdo připojil i klavesy .... :D :D
Listen... and enjoy the sound

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od Mike76 » čtv 06. lis 2014 11:11:07

No možná kdyby jsi se místo urážení naučil lépe číst tak bys ten příspěvek viděl a pak bys tu nepůsobil jako trouba.
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
maro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 273
Registrován: stř 26. led 2011 18:49:13

Re: Šum a brum z DI-BOX přes MIX

Příspěvek od maro » čtv 06. lis 2014 18:02:25

Myslím ze jako trouba působíš ty, když se pozastavuješ nad tím že někdo dokonce bere klávesy přes dibox. Mě to přijde normální a lepší varianta než tahat 30m nesymetrického signálu až k mixu. Kdyby jsi měl takové zkušenosti jak o sobě tvrdíš asi by tato diskuze vubec nebyla. Kdyby jsi měl zkušenosti tak by tě ani nenapadlo se pouštět do Kamila že je pouze líný přehodit jeden vstup..taky by jsi uměl odhadnout kolik diboxu je tak standartně potřeba pro klasickou kapelu...
Listen... and enjoy the sound

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“