DI Boxy

  • Reklama
  • DEMO 15
Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: DI Boxy

Příspěvek od Wendys » čtv 29. led 2009 15:16:53

J.J. píše:
tony píše:A co Adam Hall ?
Jestli tím myslíš Di-boxy LD, tak ty jsem viděl pouze u jednoho známého se válet v garáži v rohu - podobný případ jako u mě s tapcem
Zdravím,zmińoval jsi tady di boxy od Radialu,taky bych to rád na basu.U vedle zmińovaného systému Bose jede náš basák přímo do zesilovače kde si navolím třeba Musicman aktiv a hotovo,ale ted´na novou aparaturu KV2 ho musí dát do mixu Dyn.CMS 1000,tak jsem si myslel,že použiji nějaký DI Box.Mám na vyzkoušení Barcus Berry,žádný rozdíl jsem nezaznamenal,a pak zmińované Tapco aktiv,a krom db nárůstu jsem zvukově také nic extra nezaznamenal.Nemám se na to raději vy... a zapojit to rovnou do mixu?Dík

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: DI Boxy

Příspěvek od J.J. » čtv 29. led 2009 15:32:17

Pokud je pult na pódiu a basa aktivní tak by zapojení rovnou do pultu mohlo fungovat dobře.
Zvukař bez www stránek

Wendys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 29. led 2009 13:24:16
Bydliště: Plzeň

Re: DI Boxy

Příspěvek od Wendys » čtv 29. led 2009 16:13:58

J.J. píše:Pokud je pult na pódiu a basa aktivní tak by zapojení rovnou do pultu mohlo fungovat dobře.
Jo,basa aktiv a pult na podiu,takže vyzkouším a uvidíme.Díky

Uživatelský avatar
frantik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: pon 29. srp 2005 23:28:41
Bydliště: Vracov

Re: DI Boxy

Příspěvek od frantik » čtv 29. led 2009 16:17:24

Určitě takto, do takových 6-10m kabelu na malé impedanci by to mělo být OK, DI-box zvažovat až při potížích. (rušení apod.) a navíc to má smysl zas jen v konstalaci DI-box blízko nástroje a do pultu symetrický kabel do symetrického vstupu.
Jsem zmatkař, někdy. No a?

Uživatelský avatar
Sam Jr.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv 15. kvě 2008 15:19:43
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DI Boxy

Příspěvek od Sam Jr. » pát 30. led 2009 9:15:41

jeden aktivní di-box k pasivní base poptávám, kdyby se něco někomu doma válelo. na novej dbx DB12 fakt nejsou finance. díky

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DI Boxy

Příspěvek od TomasVv » úte 03. úno 2009 20:05:51

Máte někdo zkušenost s diboxem LD system LDI02 (http://www.audiotek.cz/LD-systems-LDI02-DI-boxy:26484)?
Případně jestli je lepší než Uliho Di-100?
Dělám, co mě baví.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: DI Boxy

Příspěvek od jardatop » stř 04. úno 2009 0:27:16

motorovapila píše:Máte někdo zkušenost s diboxem LD system LDI02 (http://www.audiotek.cz/LD-systems-LDI02-DI-boxy:26484)?
Případně jestli je lepší než Uliho Di-100?
Rekl bych, ze to bude mit stejnej pajsl jako DI-100, takze je to jedno.

yama
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. led 2009 13:09:28

safa, ale aj ostatni

Příspěvek od yama » pát 03. dub 2009 22:46:56

zdravim
chcem sa spytat hlavne safu, ale aj ostatnych, ktori by vedeli poradit. pred casom som pracoval s DI20 a po zapojeni (signal isiel cez proel splitter do 2 mixov) sa oba mixy rozblikali, teda rozsvietili vsetky indikatory a v bedniach zacalo hucat a chrapcat. po vymene diboxu za iny tento problem prestal.
nevedeli by ste poradit, kde sa mohla stat chyba alebo to bol chybny kus od uliho?

george_58
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 203
Registrován: úte 19. pro 2006 9:48:50
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

DI Boxy

Příspěvek od george_58 » pát 03. dub 2009 23:37:51

Když už jsme u té basy a DI boxu...Skoro vždy jde signál z komba basy strašně silnej. Který DI box pro okresní ligu by jste doporučili ? Potebuji nějaký s útlumem a takový aby nekurvil zvuk :)

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

safa, ale aj ostatni

Příspěvek od safa » sob 04. dub 2009 16:08:39

yama píše:nevedeli by ste poradit, kde sa mohla stat chyba alebo to bol chybny kus od uliho?
... hele to tezko rict ... chyba se mela analyzovat a odstranit na miste. Muzes popsat presnejc jak to bylo zapojeny, na cem jsi mel ten DI, jak napajeny, a co kde se rozblikalo a zda se chropteni v bednach delo i pri faderech na nule ? Pripadne co jsi odstranil a cim jsi DI nahradil ...

PS: Ten DI zkus doma v klidu a zjistis jestli je vadnej, ne ?

yama
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. led 2009 13:09:28

safa, ale aj ostatni

Příspěvek od yama » ned 05. dub 2009 9:20:09

no na mieste sa to muselo vyriesit vymenou za iny :) a tento DI uz nemam k dispozicii, takze hrat sa s nim uz nemozem. v podstate som len chcel vediet, ci som niekde ja spravil chybu. zapojene v nom boli najprv klavesy a akusticka gitara. napajanie bolo riesene 9V. po zapnuti sa rozsvietili skutocne vsetky indikatory na mixe (L,R, gr. 1,2,3,4). nakolko som mal k dispozicii este jeden kus DI20 tak som ho zapojil znova a stalo sa opat to iste. potom som vymenil DI20 za DI inej znacky a potom to slapalo v pohode.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

DI Boxy

Příspěvek od safa » ned 05. dub 2009 21:03:02

Hele to vazme nevim, musel jsi nekde vytvorit nejakou smyscku nebo neco ... ale fakt neim. V jakym rezimu jsi ten DI pouzival (ma dva rezimy) ? Pokud ti totez delal i ten druhej tak asi nebyla chyba v jednom kusu ... spis bych rek zes mel neco spatne bud zapojeny nebo nastaveny. Kdyz jsi stahnul fader danyho kanalu tak to taky delalo ?

yama
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. led 2009 13:09:28

DI Boxy

Příspěvek od yama » ned 05. dub 2009 22:55:51

ved to, ze to blblo aj pri druhom, tak om rozmyslal, ze co mohlo byt zle zapojene. a robilo to aj pri mute, aj pri stiahnutych faderoch.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

DI Boxy

Příspěvek od blaha » ned 05. dub 2009 23:20:59

Já bych to viděl, že se někde popraly phantomy, mě se něco podobnýho stalo u nás v divadle, přijely pražáci s nějakým muzikálem, připojil svou digitální Yamahu (asi PM5D), přes náš mix Soundcraft 16FX a pravá strana hrála v pohodě, ale všechny levý výstupy mi Soundcrafta rosvítili na maximum, jelikož nebylo moc času použily jsme náš externí mixák a odzvučilo se to na něm. Až pak jsem zjistil, že jsem si nevšiml zapnutýho phantomu na tom Soundcraftu. Paradox je, že to udělalo jen v kombinaci s tou Yamahou. A konečná příčina, když jsem si dal 2a2 dohromady mě trkla, až když mi se zapnutým phantomem na mixu přestával fungovat bezdrátovej mikrofon, kde byly v čudu dva tranzistory u výstupního konektoru XLR.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

DI Boxy

Příspěvek od safa » pon 06. dub 2009 9:02:09

yama píše:ved to, ze to blblo aj pri druhom, tak om rozmyslal, ze co mohlo byt zle zapojene. a robilo to aj pri mute, aj pri stiahnutych faderoch.
... aj pri vypnutym pultu ? ;-DD Tak to vazne nevim, to asi bylo vazne nekde neco spatne zapohjeny.

BLAHA> To je divny, ja do Beyerackejch bezdratu (rady Opus 300, Opus 500, Opus 900) poustim phantoma bezne (na holirny mam malej mix UB2222 kterej ma zapinany phantom centralne pro vsechny savle) a nikdy jsem nic neznicil (tedy pravda, zapinam ho az kdyz jse vse bezpecne zapojeny).

Odpovědět

Zpět na „DI-boxy“