Jaký vybrat mobilní rekordér?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od dovicin » čtv 30. pro 2010 15:39:37

zdar všici,
byl jsem naveden na toto řešení snímání zvuku kapely při zkoušce...použít malý digitální rekordér. Nápad výborný a tak se ptám, máte zkušenosti?
Tascam DR 7 nebo 100, či Zoom, nebo jinou značku? nebudu kupovat Swisstronic, když víme, že je to čína a někde jsem četl hodně negativní kritiku. Japonci nebo Amerika, či...Evropa? 4 mikrofony jsou mi nanic, zvuk si z mixu stáhnu kabelem do vstupu linkovýho a zpět do mixu pak odejdu sluchátkovým/linkovým výstupem. Poraďte, co je dobré, 10k nedám, pač nemám.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » čtv 30. pro 2010 16:25:38

Mame hodne dobry zkusenosti s nahravadlama od Olympusu, jak jejich LS-11 tak LS-5 jsou uplne super jak co se tyce funkce tak co se tyce zvuku. Delaj na to i chlupy coz je bezva na nahravani venku.

Pijan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: sob 25. zář 2010 14:28:40

Příspěvek od Pijan » čtv 30. pro 2010 22:07:21

Jestli ti jde o stáhnutí jen namixovanýho výstupu z mixu a stačilo by ti rovnou do PC, tak by ti mohla stačit malá externí zvukovka třeba od M Audia MobilePre USB.. Nebo si můžeš pořídit kabel nebo redukci 6,3 -> 3,5 stereo jack (nebo cinch -> jack - nevim, jakej máte mix nebo představu) a dát to do linky integrovaný zvukovky v booku. Kvalita je to šílená, ale na to, aby bubeník slyšel, že bubnuje mimo rytmus to stačí :D

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od jardatop » úte 04. led 2011 9:54:47

Jestli tam potrebujes jenom linkovy vstup, tak doporucuju Zoom H1
http://www.zoom.co.jp/english/products/h1/index.php
Ja pouzivam H4n a jsem s ni spokojen, ale ty asi nepotrebujes mikrofonni preampy a phantom a 4 kanalove nahravani. Tak ta H1 by ti stacila. Bud bys to nahral linkou z mixu nebo na vestavene mikrofony.
http://www.audiotek.cz/product-43296-zoom-h1

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od xb » úte 04. led 2011 10:43:17


haromax
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř 13. zář 2006 9:02:43
Bydliště: morava

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od haromax » pát 07. led 2011 11:34:20

jardatop píše:Jestli tam potrebujes jenom linkovy vstup, tak doporucuju Zoom H1
http://www.zoom.co.jp/english/products/h1/index.php
Ja pouzivam H4n a jsem s ni spokojen, ale ty asi nepotrebujes mikrofonni preampy a phantom a 4 kanalove nahravani. Tak ta H1 by ti stacila. Bud bys to nahral linkou z mixu nebo na vestavene mikrofony.
http://www.audiotek.cz/product-43296-zoom-h1
zdravím: celkem bych uvítal, kdyby bylo možno sem hodit nějakou nahrávku z toho Zoomu H 1 přes jeho vestavěné mikrof. Taky něco takového řeším měl jsem možnost slyšet nahrávky od Zoomu H2 byly dost dobré .Jeho cena je kolem 5tis. Možná by mi stačila na nahrávání nápadu ta levnější varianta ,ale potřeboval bych to slyšet co z toho leze díky

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od jardatop » sob 08. led 2011 12:17:39

Ja jsem to mel jenom chvilku v ruce a zkousel jsem do toho jenom kecat. Rekl bych, ze ty mikrofony jsou stejne jako v H2, akorat jsou tam jenom 2 a ne 4. Takovy dojem z toho mam.

amatér
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: sob 04. zář 2010 22:31:52

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od amatér » sob 08. led 2011 23:06:23

Moc se v tom nevyznám, ale na tohle jsem právě narazil na midi, mohlo by to být cenově dostupné.
http://www.midi.cz/Comment.aspx?id=76899
Jinak my nahráváme zkoušky na Tascam DP-01 přes 1 mikrofon a svůj záznamový účel to plní.

dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od dovicin » sob 15. led 2011 11:27:20

tak jsem pořídil Zoom H1 a výsledek je tento: přes mikrofony to nahrává překvapivě dobře, nastavení vstupní úrovně signálu pro účely zkoušky kapely postačí. pokud vedu signál do hájedničky kabelem, je citlivost na ruchy vyšší a dochází ke zkreslení při výkyvu úrovně signálu (klip), ale pokud si pohraju s mixem a nastavím auto režim nahrávání, celkem to jde. za ty prachy si myslím, že poměr cena/výkon velmi slušné. nevím, jak bych sem vložil ukázku, až na to přijdu, pustím.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od jardatop » pon 17. led 2011 13:30:17

H1 ma, myslim, nejaky auto gain control, tak ten bych pro tyto nahravky nepouzival. Radsi nahravej do 24bitoveho wavu a vystup z mixu do H1 zltum tak, aby to neclipovalo. I kdyz to bude docela slabe, tak zesilit 24bitovej wav je v pohode.

dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od dovicin » čtv 10. úno 2011 9:00:32

ano, je lepší nahrát do WAVu, je to kvalitní, ale mám dotaz, který je víc IT neř zvukařský, ale třeba někdo poradí. Jak oživit v PC soubor ve WAV, který chci z SD karty rekordéru stáhnout do PC? Když ho stáhnu, uloží se třeba v Real Player, ale přehrát nejde :^o co s tím? Potřebuji spešl SW? Podotýkám, že PC je moje velmi slabá stránka :(

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od blaha » čtv 10. úno 2011 10:13:46

Pokud se soubor opravdu ukládá vbe formátu xyz.wav, ta máš jen RealPlayer nastavenej jako výchozí přehrávač, s tím, že zrovna nemusí umět bitovou šířku, nebo mu bude vadit něco jiného.

Pro přehrání v jiném programu pak stačí na souboru .wav stisknout pravé tlačítko myši a vybrat volbu Otevřít v programu, kde by se ti měly rozkliknout i ostatní přehrávače nainstalované v PC. Pokud nějaký chybí a máš ho v počítači, je tam ještě možnost procházení počítačem, kde ho najdeš ručně.

Pro trvalou změnu výchozího přehrávače pak pravé tl. myši/Vlastnosti/u Otevřít v programu dát Změnit a ze seznamu vybrat výchozí přehrávač.

Pro editaci, otevřít editační program a přes volbu menu Otevřít, normálně najít soubor a načíst ho.

Další volby přehrávačů jsou třeba WinAMP, VLC player (ty by zklamat neměly), pak je ve Win natvrdo Win Media Player, atd.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Ryčrd

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od Ryčrd » čtv 10. úno 2011 23:00:02

Já používám už výše zmíněný Tascam DR-07. Mašinka je to super, funguje perfektně. Jediná moucha, že nemá vestavěný reproduktor. Pokud se něco nahraje tak bez sluchátek si člověk ani nevrzne. Jestli by toto nevadilo tak není co řešit.

dovicin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: ned 05. pro 2010 9:35:33
Bydliště: Lomnička, ďolík za Tišnovem

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od dovicin » sob 12. úno 2011 8:07:37

2blaha:
děkuji za návod, soubor z SD karty se v PC opravdu zobrazí jako xyz.wav (vyčteno z Vlastností), je 24bitový, tak se totiž na kartu v Zoomu nahrává, ale já mám předpotopný OS Windows 2000 Professional a na něm je jakýsi problém při stahování Winampu, totiž Microsoft DirectX nejde stáhnout a pak píše, že se v dynamicky propojované knihovně Kernell nepodařilo něco...já mluvím 4 jazyky, ale tomuhle nerozumím ani zbla. Prozatím tedy nahráváme na zkouškách do formátu MP3 128 kbps, což je škoda, když je k dispozici 24 bitový wav. Ale kvůli archivaci jsem nucen jít touhle cestou, dokud se nezmohu na lepší PC nebo NB s OS vyšším, který mi pak umožní použít třeba Winamp. Stejně seš frajer, že seš takhle ochotnej poradit, velice oceňuji =D> Jo, a nejde to ani v Win Media Player, prý by se mohlo něco poškodit. Pro zkoušky kvalita MP3 stačí, pak se uvidí.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vybrat mobilní rekordér?

Příspěvek od blaha » sob 12. úno 2011 10:10:24

Tak zkus ještě VLC player.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“