Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
JozefCh

Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » úte 19. led 2016 20:08:58

Zdravím... zariadujem menšie študio, kde chcem robiť kvalitné nahrávky... no moja dilema je prevodník... nvm čo by bola lepšia možnosť či mixpult s prevodníkom alebo samotná zvuková karta. Napájať budem 2-3x MIC, monitory, 2xsluchatka, počítač apple (Logic pro) chcem kúpiť aj nejaké kontrolery ako sú klavesy a pad kontroler.... v studiu budem nahrávať iba vokál, nastroje žiadne ak ano tak iba vynimočne jeden. Moja otázka znie akú zvukovku alebo mixpult by ste mi poradili aby som nerobil žiadne kompromisy v kvalite ale nekupoval nič zbytočne velké a drahé kedže budem robiť z 99percent iba vokál. Budget na prevodník je maximálne 700e

Uživatelský avatar
JozefCh

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » úte 19. led 2016 20:21:04

Ešte by som dodal... že zatial sa mi páči saffire pro 26. Ktorá ma udajne velmi nízku latenciu, prevod 24bit 96khz... a udajne velmi dobré predzosilovače na mikrofony... no produkt je na trhu už pomerne dosť dlho a tiež som si neni isty či focusrite prevodníky poskytujú tu najvyšiu kvalitu nahravok... dakujem

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » úte 19. led 2016 22:57:39

Tascam 4x4 si teď koupili kluci do studia tak jsem jim to instaloval a jsou spokojený. Tascá dělá jinak menší i větší provedení

http://tascam.com/product/us-4x4/
Nejsem prodavač

MatBelsk
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: úte 11. srp 2015 11:58:29

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od MatBelsk » stř 20. led 2016 6:45:13

Do 700 e sa zmesti milion krát overená a pouzívana veľkým počtom svetových profesionálov Universal Audio Apollo Twin Solo. Kazdopádne odporúčam aj z vlastnej skúsenosti http://www.thomann.de/cz/universal_audi ... n_solo.htm

Uživatelský avatar
JozefCh

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » stř 20. led 2016 9:54:52

Noo ta tascam vyzerá docela dobre aj dobrá cena, a tá apollo má malo mic vstupov...chcel by som aspon 4
ešte som rozmýšlal nad steinberg ur44... len nvm či to bude plnohodnotne pracovať s logicom kedže je to cubasová firma

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » čtv 21. led 2016 21:00:50

Tasam se zatím osvědčil mohl jsem už zrušit analogový mix - umí to pustit podkres pro moderátora co nahrává a má to 4 x mono výstup plus dvoje stereo sluchátka (paralelně). Nahrávají přes to do Sony Vegas.
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
JozefCh

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » pát 22. led 2016 9:15:54

tak potom paráda... kupim ten... a neviete mi ešte poradiť či k tomu budem potrebovať aj nejaký mikrofonový predzosilovač kúpiť?? alebo toto stačí

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » pát 22. led 2016 11:08:52

Mikrofonní zesilovač je tam a umí to i napájet fantomem 48 V - proto je tam externí zdroj protože z USB by to neutáhlo ...

Používají s tím jak dynamické mikrofony tak kondenzátorové. např (měl jsem tam připojené různé mic jako AKG, SHURE SM58, nebo SHURE SM7B).

Aby to umělo nahrávat z více kanálů potřebuješ nějaký nahrávací SW co umí ASIO. Ještě to má dva MIDI konektory ale to já nevyužiji.
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
JozefCh

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » pát 22. led 2016 11:23:17

No ako tak čítam tak logic pro ASIO nepodporuje... to znemana že budem mocť nahrávať len jeden mikrofon naraz alebo ako to mám chapať???

Noo zosilovač to ma len mi príde také divné že sa predávajú zosilovače za x stoviek eur... a krabička za 200-300 ma aj prevodník aj zosilovač... nieje to zosilovač taký len aby bol??

Uživatelský avatar
JozefCh;

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh; » pát 22. led 2016 11:23:59

Poprípade nemáš nejakú nahravku čo ste cez to spravili?? že by som si vypočul... bez mixu

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » pát 22. led 2016 12:04:57

potřebuješ SW který umí ASIO jinak přes WDM podle mne jen jeden kanál - resp možná dva jako stereo ale to jsem nezkoušel.

http://tascam.com/product/us-4x4/specifications/

ve specifikaci je DRIVER: ASIO2.0, WDM(MME) ale dodavají s tím SW

Cakewalk SONAR X3 LE
Ableton Live 9 Lite

- SONAR X3 LE is designed to take advantage of the unique features of Windows operating system. From the fast, customizable Silverlight interface to Windows 8 touchscreen compatibilty, SONAR X3 LE utilizes all of the latest Microsoft technology for creative music making. The included LE version can handle up to 32 audio tracks, includes a host of audio plug-ins, and supports VST3 - the most advanced plug-in effect format. SONAR includes a variety of methods to share and collaborate, like direct uploading to YouTube and Gobbler file sharing.

takže by to mělo umět 32 stop ale to jsem nezkoušel neb to zvukaři nepoužívají a mají ten svůj SW oblíbený. Nahrávku je možno poslat na mail. A nebo ti pošlu odkaz na stream a poslechneš si nahrané zprávy. Ten SW by ti měl stačit.

dále píšou že mají ověřený (SONAR, ProTools, Cubase, Live, Studio One, Garage Band. A Sony Vegas funguje taky OK.

co se týče zesilovače tak je tem toto - já ty předzesilovače tak neznám ale poslechem je to ok nic nešumí a nebručí a je to lepší o řád než ten ten mix co tam tam by.

Discrete Ultra-HDDA Mic Preamps Deliver Low Noise and Low Distortion
TASCAM's Ultra-HDDA (High Definition Discrete Architecture) mic preamp design is based on discrete components, just like classic professional gear. They achieve an incredible EIN rating of -125 dBu, meaning their noise level is practically below the range of hearing. Other impressive specs include a signal-to-noise ratio of 101 dB, out-speccing anything in its price range. But instead of judging the design merely by test measurments, key components were selected following extensive listening tests.
Musical Components like NE5532 Op-amps Used for Input and Output Stages
TASCAM uses proven, great-sounding components throughout the US-4x4. One example are NE5532 op-amps, famously used throughout classic recording consoles and signal processors due to their sweet, musical sound.
Nejsem prodavač

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » pát 22. led 2016 12:22:30

aha ty máš Apple tak tam AISO ani není takže by to mělo fungovat "od přírody"...
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
JozefCh

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od JozefCh » pát 22. led 2016 13:14:42

jj NO JA Mám ten logic a už sa v nom učím nejaký čas, čiže SW určite nechcem meniť... dik za objasnenie rady. Idem teda objednať ten tascam, snád to bude slapať a nahravky mi pošli na jozpat@gmail.com... ak by nevadilo...dik moc

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Aká zvuková karta alebo mix s prevodníkom? malé študio, iba vokály

Příspěvek od Mike76 » pát 22. led 2016 13:34:59

na Apple prý nepotřebuješ ani ovladač... ale je tam nějaká utilita na nastavení...
Nejsem prodavač

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“