Jak ochránit multipárový kabel?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
r.zacik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29. led 2010 11:13:16

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od r.zacik » pon 22. úno 2010 15:44:02

som cerstvym majitelom prveho multikablu a proto by mne zajimalo cim si ho chranite proti rozsliapaniu?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od KamilV » pon 22. úno 2010 23:48:14

Většinou toho není moc co k vymýšlení. Prostě ho táhnu místy, kde bude nejméně namáhaný. Pokud hrozí, že mezi FOH a podiem budou jezdit auta (nestává se v mém případě často), tak:
a) si vyžádám u pořadatele přejezdové mosty
b) se pokusím pro auta najít cestu jinudy
c) se pokusím sehnat přejezdy jinde, když neseženu, akci nevezmu

Pokud jde jen o šlapání lidí, vystačím s tím, že párák táhnu tam, kde člověk nešlape, max. použiju dřevěné "home-made-kryty", které udrží dospělého člověka běžné váhy, nebude-li schválně nad párákem skákat.

Vauli
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: stř 06. čer 2007 11:50:25
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Vauli » úte 23. úno 2010 0:20:33

Souhlasím. Sem tam jsou v sálech na stěnách háčky na zavěšení kabelů. To je vůbec nejlepší. Jen bacha ještě na jednu věc, pokud kabel vede napříč nějakým průchodem, je dobré ho dobře přilepit (gafou,...) k zemi. Nevyboulí se a zmenšíš riziko, že o něj někdo zakopne...

P.S. Jednou se mi stalo...na nějaký akci na louce...že jsem musel táhnout kabely napříč přes cestu. Přejezdy jsem nesehnal, takže jsem improvizovaně podél kabelu rozestavěl židle. Fungovalo to skvěle, auta jezdila okolo, ale náhle projel roj motorek. Co myslíte, jel někdo okolo, když se mezi židle vešli???

Takže bacha i na židle, hlavně na nožičky - někdy jsou docela ostré... :D

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3592
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od blaha » úte 23. úno 2010 0:58:31

No akci s autama jsem zatím ještě řešit nemusel, a až na jedno přejtí traktorem ožralým traktoristou z technickejch služeb, kterej nám pro ten aparát přijel :smt021 . Naštěstí to bylo na louce zvlhčené rosou, takže to kabel udejchal.

Jinak se snažím tahat kabel mimo dosah chození (u stěny, apod.). No a pokud ho mám někde na tvrdým (třeba zimák), tak jsem pořídil toto:
http://www.adamhall.com/de/Feinriefenma" onclick="window.open(this.href);return false; ... _10_m.html
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Jose1 » úte 23. úno 2010 8:40:02

Obkoukal jsem takový fígl u kámoše a ještě i výraz....
"zakopávací smyčky"
Slouží k vymezení délky kabelu při zakopnutí o něj. Zabezpečíte tím, že vám někdo nestrhne mix, nevyrve konektory, nebo třeba neshodí buben (stagebox). Používej hojně v případě, že není možné kabel dobře ukrýt, zabezpečit.
Jinak něco o tom je tady..... viewtopic.php?f=17&t=1008&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od OK2MDK » úte 23. úno 2010 19:42:33

a pokud je louka,a parák jenom tak, bez přejezdů pak to chce postřeh a odvahu skákat pod kola autům,náklaďákům od trhovců a doufat ze to hoši ubrzdí...

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Jose1 » stř 24. úno 2010 8:00:40

....to potvrzuje moje pravidlo, že zvukař na stanovišti musí dobře nejen slyšet, ale i vidět. :wink:

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od OK2MDK » čtv 25. úno 2010 10:33:52

přesně tak, a zrovna u páráku je to pálka....

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od J.J. » pát 26. úno 2010 8:33:03

Na louce si nechávám kabel zakopat. Pro zajímavost přikládám fotku z prospektu ke kabelu který používám - je to nějaká military optika.
Přílohy
parak.jpg
parak.jpg (75.37 KiB) Zobrazeno 4307 x
Zvukař bez www stránek

Uživatelský avatar
kanjec
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: ned 17. kvě 2009 18:11:59
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od kanjec » sob 14. srp 2010 9:29:34

Přidám taky osobní zkušenost - párák jsem táhl mezi mixem a kamionem (pódium) po zemi, využil jsem zmiňovaných "home-made" dřevěných přejezdů a na krajích označil páskou "Nevstupovat". No, a kdo by to byl řekl, pár aut přejelo, ale motorky a kočárky to zpravidla obkoukly a přejely mimo přejezdy po kabelu.

Z toho plyne:
1) vidět (zmiňované)
2) vrhat se (zmiňované)
3) nepodceňovat (pokud je jedna jasná možnost, vždycky se najde nějaký osel, co využije tu nepravděpodobnou)
Ondřej Hornig
home - http://www.ohornig.cz/

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Egestas » čtv 08. zář 2011 19:16:13

Dobrý den rád bych se s vámi podělil o moje řešení jak ochránit párák před pošlapáním, zašlapáním, zaprasením, zničením a jinýma zhovadilostma co se s ním mezi lidma dějí...

Jak jsem pročítal fórum tak jsem zjistil ze ochrana páráku je problém kabelové přejezdy jsou drahé a těžké a dávat je po celé délce páraku hmm hmm to aby člověk tahal traktorem... no napadlo mě to udělat následovně sice to není úplně profi řešení ale osvědčilo se mi tak se chci podělit...

sehnal jsem si klasické kabelové chráničky (červené, vroubkované, do země) průměr 75 nařezal na metr a půl délky (je to skladné a dobře se s tím dělá) podélně rozříznul a vždy na akci nasunu na párák na spojích přemotám gafou nebo jinou vhodnou páskou a ještě jednou na středu (případně se dají použít binr pásky když se spoje překryjí, ale při sklízení je to pomalejší na rozložení). Když takto pokryji většinu páráku tak je krásně chráněn může po něm dupat kdo chce a i přejetí autem to zvládne :-D
Celé to váži pár kilo a je to i relativně skladné :wink:
Naposledy upravil(a) Egestas dne čtv 08. zář 2011 19:36:39, celkem upraveno 1 x.

Dudel
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon 11. črc 2011 0:08:12

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Dudel » čtv 08. zář 2011 19:22:38

Super, nehodil by si tu prosim ta aj link na tie kablove chranicky? Predsalen je to dost vseobecny pojem :)

Egestas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: pát 01. dub 2011 6:40:27

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od Egestas » čtv 08. zář 2011 19:35:30


honza637
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 635
Registrován: ned 18. kvě 2008 23:42:26
Bydliště: Sezimovo Ústí
Kontaktovat uživatele:

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od honza637 » čtv 08. zář 2011 22:14:16

To je hodně príma nápad. :wink:
Analog je analog - trochu toho šumu tam být musí...

zblebt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 02. čer 2011 11:06:28
Bydliště: Uherské Hradiště

Jak ochránit multipárový kabel?

Příspěvek od zblebt » pát 09. zář 2011 9:24:21

Bacha potom ale jen na ochranu sama sebe, v miste, kde se bude pohybovat vice lidi, je velka moznost, ze ti o to nekdo zakopne (coz se u prejezdoveho mostu nestane a i kdyby, prejezdovy most je na to primo koncipovan a soudni spor by nebyl tak slozity) tyto chranicky jsou urcene pro zakopani kabelu pod zem, aby je nerozsekly kameny, pripadne pri dalsim vykopu stroje, delnici.
A az o to nekdo zakopne, mozna si neco udela a bude se chtit soudit.

Videl jsem prave takovouto chranicku natazenou v uherskem hradisti, jako ochranu 400V dotazenou pres namesti do stanu (pivo, gril), nebyla nijak upevnena (k zemi) takze kdyz do ni clovek kopnul, trochu se posunula, problem nastal, kdyz se to jedna pani snazila prejet na kole, najela z boku, chranicka se po zemi soupla a pani si solidne a velmi kvalitne nabila *******.
Chytre hlavy budou oponovat, ze na namesti v uherskem hradisti nemela pani na kole co delat, ale je to dalsi duvod vymyslet, osetrit i tuto dobrou, levnou variantu ochrany paraku.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“