Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 10. črc 2014 0:56:20

Jo, tu mám taky, jeví se fungovat dobře, bohužel informace nedává o aku žádné, takže vybíjet je musím v té velké. Horší je to s lithiovými devítkami, zatím mají skoro 50% poruchovost a to ve velmi krátkém čase, zřejmě cosi nemají zvládnuto (nabíjením to není, jedna byla vadná už v blisteru). Kapacita a vnitřní odpor by byly velmi slušné, o něco menší napětí nemusí ve většině aplikací vadit, některé "9V" nikláky s o jeden menším počtem článků mají ještě o dost míň.

H.M.

Mike76
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: ned 15. čer 2014 21:48:50

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Mike76 » čtv 10. črc 2014 9:37:08

100 mA nebude 1C leda teda ze máš Accu 100 mAh ... I ty 9V bývají větší
Nejsem prodavač

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 10. črc 2014 11:36:52

O mnoho ne a po nějaké té ztrátě kapacity už vůbec. Teď jsem zase dva přikoupil a oba mají po pár cyklech stejně 150mAh, přitom jeden by měla být dvoustovka. Zrovna tak byly dvoustovky ty dva, co už prakticky umřely a mají třeba jen 25mAh - máš představu, co s tím dělá nabíjení 100mA ? To jsou články, že by šly bez problému sníst mezi hráškem nebo fazolemi, stačí zalít kečupem.

H.M.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od vitek_cz » čtv 10. črc 2014 22:46:08

Kdyz tady resite ty 9V. Koukam take po li-ion nebo Lipol 9V baterkach. Mam zkusenosti s iPower, ktere maji cca 500mAh. Ty funguji celkem slusne. Koukal jsem, ze jdou ale sehnat za min nez polovinu neznackove na napr. dx.com. Nemate zkusenosti? Potreboval bych s vyssi kapacitou, protoze mikrofonni prijimace, co mam maji celkem spotrebu.

2] Resil jsem nabijeni svych clanku AA. Mam modernejsi Ansmann a Eneloop, jsou to ty, ktere maji male samovybijeni. Problem je v tom, ze jsem nenasel relevantni informace, jak rychle se muzou nabijet. Koupil jsem si nabijecku Ansmann Energy16, ktera nabiji 1000mAh, coz je asi pro tyto clanky az moc, ne? Vyrobce pise, ze lze tato nabijecka pro tyto clanky pouzivat, ale samozrejme neni asi v jeho prioritach dlouha zivotnost. Hlavne aby si zakaznik koupil dalsi. Mel bych se vyvarovat nabijet je rychle? nebo to nemam spis resit? Mam pak jeste nabijecky s pomalejsim nabijenim.

Diky Vitek.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 10. črc 2014 23:10:58

Zkušeností s obojím mám zatím málo, jen jsem už zjistil, že těch asi 500mAh bude u lithiových devítek jakýsi slušný standard, bez ohledu na vyšší (až 880) údaj. Dost podobně mají ty dvě nové NiMh úplně stejně 150-155, ačkoli jedna měla mít "minimálně 200". Jo a taky mají doporučeno nabíjet 15 a 20mA - což ve světle jejich reálně stejné kapacity může klidně znamenat, že ta "lepší" na tom bude po čase ještě hůře. Co se absolutně neosvědčilo, to jsou NiZn tužky. Kapacita zoufalá, samovybíjení rovněž, poruchovost bude brzo 100%. Ony všechny nezávislé zdroje před timto druhem článku popisem jeho vlastností dostatečně varovaly, ale že to někdo dá na trh v takovém stavu vývoje jsem nečekal, spíš jen ten vrozený malý počet cyklů (který by vždycky nevadil, proto jsem byl ochotný to riskovat).
Co se týká rychlonabíjení, tak bych se držel toho, co je o něm přímo v údajích výrobce pro konkrétní článek. Když nic, tak jen na vlastní nebezpečí a za vlastní peníze ve formě zkrácené životnosti.

H.M.

Uživatelský avatar
mekmek

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mekmek » ned 27. črc 2014 10:25:17

ahoj, omlouvám se za hloupej dotaz a taky sem tak úplně nepatří

jak je to s napětím? používám do blesku AA, a když si koupím nedobíjecí Energizer Ultimate Lithium nebo zink-chloridový Kodak, mají 1,5 V a napráskám s nimi spoustu fotek (jenže kapacitu z nich člověk nevyčte).

Ale na dobíjecí jsem narazil, že mají všechny 1,2 V a mně teda moc nevydrží... např. na Tronic 1,2 V/500 mAh se mi ani blesk nerozjede.
Nabíječku mám iTec, to by měl být jednodušší klon té vaší IPC.

Sorry za nesouvisející dotaz, ale ta napětí mi vrtají hlavou.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 27. črc 2014 11:44:03

Záleží na konkrétním zařízení, některá fungují různě na aku s 1,2V a na baterie s 1,5 V, ale někde to jde nastavit a někdo to ani není potřeba. Dneska je málokde přímo na zdroj připojená nějaká zátěž, snad jen ty nejjednodušší baterky na tři tužky to tak mají, skoro vždycky je tam měnič (ve výbojkovém blesku musí být z principu). Existují i 1,5V aku, ale moc se to nerozšířilo a ty NiZn, co mají ještě o něco víc, jsem zrovna komentoval - totální průšvih. Ovšem 500mAh je na AA nějak málo - nespletl ses ? Troniců mám docela dost (bývají v Lídlu občas hodně lacino...) a snad všechny jsou přes 2000mAh a celkem drží.
Překvapuje mne, že ti tam chodí zinkochloridový Kodak, ani značka ani typ článku nejsou nic moc. Co jsem měřil, tak kapacita alkalických je vždycky asi dvojnásobná a ještě ji vydají v podstatě najednou, kdežto ZnCl se po zadejchání musí vzpamatovávat.

H.M.

Uživatelský avatar
mekmek

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mekmek » ned 27. črc 2014 12:44:24

koukám na Kodaky - Zinc Chloride Battery AA R6P UM3 1.5V Extra Heavy Duty... myslím, že mi v blesku vydržely snad nejdéle, co jsem z baterek měl.
ale kruci, asi máš pravdu - mám tu v krabici s vybitýma ještě Kodak Ultra Alkaline 1.5 Digital Camera a zřejmě si to pletu s nima.

nicméně k těm Tronicům - v tom máš určitě pravdu, přehlídl jsem, že číslo 500 je v mA nabíjecí proud / 7 hod. ...

sorry, ale jsem po včerejšku jak zmlácenej, dlouhá předlouhá noc. Kapacitu mají 2500 mAh, ale jak říkám, blesk se s nima buďto nerozjede, anebo párkrát blesknu a hotovo

ale je taky možný, že to ta moje nabíječka pořádně nenabije :(

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 27. črc 2014 16:28:58

Může být po nich anebo je ten blesk opravdu citlivý na napájecí napětí (ale pak by neuměl ani pořádně zužitkovat 1,5V baterky, protože i u těch napětí poklesne během vybíjení a ke konci už na tom jsou akumulátory se svou plošší vybíjecí křivkou líp). Nabíječku to rozhodně chce s měřením napětí, kapacity, možností cyklovat atd. Aku může být špatný jen jeden a dokud se míchá mezi ostatní, tak to vypadá, že jsou všechny. To je jedna z dost velkých výhod baterií, vadná se vyhodí spolu s dobrou a dál neškodí. U levných alkalických nebo dokonce zinkochloridových to ani není žádná velká škoda.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » pon 28. črc 2014 21:30:56

K tomu je dobre mit prave dobrou nabijecku, na nasem trhu z bezne dostupnych snad ani jina rozumna alternativa k Voltcraft IPC-1 neexistuje, snad jeste levnejsi varianta IPC-1L, kde jsou osekane nektere nabijeci a vybijeci proudy - nicmene procesor ma taky a meri.

mekmek: Ja to vidim na jasnou diagnozu, spatna nabijecka, shit aku a nekde se ti tam 100pro micha vadny clanek mezi dobrymi. Obecne je dobre si vsechny clanky oznacit a nemichat mezi sebou sady - treba mit krabicky po 4 ks - zalezi kolik jich do blesku potrebujes.

Ja v ruznych blescich (Canon Speedlite, stare manualni Metz aj.) pouzivam bile Sanyo Eneloop. Mam jich mraky a jednou i ty nejstarsi (cca 7 let!), sice maji o neco nizsi kapacitu a blesk s nimi nabiji trochu pomaleji, ale jsou porad spolehlive.

Jedina vec, kde AA aku s 1.2V mi totalne selhaly byl starsi typ bezdratovych odpalovacu studiovych blesku (tam poradne fachaly jen Panasonic Lithium) a auto na dalkove ovladani.

A jeste jedno varovani, ted se objevily v eshopech akce na Sanyo Eneloop, ja bych je nebral, protoze Sayno pod svou znackou uz aku nevyrabi a jedna se s nejvetsi pravdepodobnosti o stare (mozna i nekolik let), nikdo nevi jak byly aku skladovany, je to zajic v pytli.

Uživatelský avatar
mekmek

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mekmek » pon 28. črc 2014 23:24:56

nabíječka je http://www.czc.cz/i-tec-s-lcd-displejem/118637/produkt, nějakou inteligenci to má, ale ve srovnání s těmi vašimi IPC samozřejmě nic...

blesk speedlite 430EX a na těch pár akcí do roka si vystačím s nenabíjecími... nicméně zkusím ještě namixovat ty Troniky, mám jich tu 12... můžu je nějak multimetrem změřit a zjistit, který je případně vadný? po nabití mají všechny přes 1,2 V (přesně nevím, dám nějaké nabít)
chtělo by to asi přiměřenou zátěž a měřit pokles napětí, ne?

a souhlasím, můj případ je kombinace shitu s shitem, okořeněný shitovou náhodou:)

takže Eneloop ano, akorát dobře vybrat?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » úte 29. črc 2014 0:37:28

Multimetrem nezjistíš vůbec nic a ani obvyklé zkoušečky (voltmetr se zatížením) o kapacitě právě nabitého článku neřeknou vůbec nic. Z principu musíš vybíjet, pokud tě nezajímá až tak absolutní kapacita každého článku, ale jen vyřazení nejhorších, tak se dá omezeně využít i ten multimetr - jsou to ty, na kterých naměříš výrazně menší napětí ve chvíli, kdy napájené zařízení už začíná vykazovat jasné známky poklesu napětí (pochopitelně jen když je jich tam víc najednou). Je to ale na více kol, sadu nesmíš doplnit novým článkem, ale začít s další novou sadou a vlastně dokud neprojedeš všechny kusy několikrát, tak nemáš ani tušení, jestli je vadný jeden nebo osm z deseti. Asi rychlejší je vybíjet každý zvlášť a sledovat časy, ovšem i tak je to tolik práce a rizika chyby, že se nabíječka s měřením vyplácí snad každému, kdo aku pravidelněji používá. Pro zbytek jsou lepší baterky, ceny jsou místy už velmi příznivé.

H.M.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » stř 30. črc 2014 23:58:12

Tak za starych casu toustovacu baterek, jeste nez jsem mel poradnou (rozumej normalni) nabijecku, tak jsem byl ve stejnych "sr...kach" s baterkama jako ty. Porad jsem neco dokupoval, porad ze sady 4 byla 1 az 2 na kasi a kvuli tomu se fotak vypinal (az domrvil pametovku mmch) a blesk nebleskal nebo se nabijel tak rychle, ze by i zelva u toho zestarla.
Ale voltmetrem jsem dokazal vzdy tu vadnou urcit, resp. tu nejhorsi, co skodila nejvic. Stacilo baterky otoustovat, dat do nejvetsiho blesku a chvili bleskat, nechat odstat a zase bleskat. Ta, co namerila nejmin, byla v kopru.

Nabity eneloopky mam kolem 1.46 V, dulezite je sledovat, jestli maji vsechny po nabiti i vybii stejne napeti, u ok baterek se na IPC lisi v setine V. Jak se to vic, ukazuje to neblahy stav a jedu Refresh rezim.

Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » čtv 31. črc 2014 0:05:55

Jeste jedna vec OT: Na Speedlitu si pravidelne kontroluj a cisti kontakty baterek, na dvirkach i na pruzinkach uvnitr - strasne rada se na nich dela oxidacni vrstva, co to dela pri nabijecich proudech kondu ve fotoblesku nemusim rikat.

Uživatelský avatar
Martin_007
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 09. kvě 2013 23:12:36
Bydliště: Brno

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Martin_007 » čtv 09. říj 2014 22:00:36

Ahoj - zpětně se vracím k tématu - někdo tu zmínil baterie RAM. V jisté době jsem o nich hodně přemýšlel a čekal jsem na recenze. Vše se tvářilo jako technologie budoucnosti, ale stal se z toho spíš průšvih.
Teď se objevila ale další nová technologie - Ni-Zn. tyto baterie potřebují vlastní nabíječku - není až tak drahá a jejich napětí je 1,5 - 1,6V. Proto u těchto baterií věřím, že jsou pro mikrofony vhodné.
i NiMH je opravdu problém 1,2V. I u plně nabitých baterií displej mikrofonu ukazuje poslední čárku u baterie - nejspíš měří napětí. Nikdy pak člověk nemá jistotu, že baterky vydrží. (máme nabíječky s měřením kapacity = kapacitu známe, ale i tak)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“