Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Ondráš

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Ondráš » čtv 09. říj 2014 22:16:23

"Nikdy pak člověk nemá jistotu, že baterky vydrží."

Proto budu vzdycky do bezdratu cpat normalni alkalicke. Nedavno me v Sennheiser originalni nabijeci Ni-Cd aku packy taky malem vypekli, jsem zvykly, ze alkalicke vydrzi min. kolem 12h, tady po 3h meli jednu carku a nebyla moznost je vymenit, nakonec to dopadlo dobre, ale celkem jsem se zpotil...

V jakych mikracich Ti ti 1.2V blbnou?

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od vitek_cz » pát 10. říj 2014 15:10:35

Nabijeci akumulatory se pouzivaji i v profesionalni praxi. Jen je potreba si uvedomit fakt, ze nejsou nesmrtelne. Tedy potreba merit kapacitu, nabijet profesionalni nabijecku a chovat se k nim "slusne".

U me funguji i nabijeci Ansmann, Sanyo. U nekterych vysilacu si muzes nastavit charakteristiku vybijeni. Tedy jake baterie pouzivas, aby vse fungovalo korektne.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 10. říj 2014 15:53:27

Možná by bylo dobře si přečíst, jakou jsem s touto "technologií budoucnosti" udělal zkušenost já. NiZn aku hodně dlouho znova zkoušet nebudu, byly to naprosto a velmi rychle vyhozené peníze. To už i běžné laciné ZnCl baterky dopadly líp a v některých aplikacích bych je klidně použil.
NiCd i NiMh jsou dlouhodobě vyzkoušená technologie a špatné můžou být jen některé značky/modely a pak (spíš po čase) jednotlivé kusy. Kvůli tomu je dobré mít nabíječku s měřením a kontrolovat/vyřazovat/nekupovat co se ukáže špatné. Jednoznačně nejspolehlivější jsou alkalické baterky, mně se nepovedlo narazit na žádný špatný model ani kus, proti je snad jen ekonomika provozu tam, kde se často mění. V extrémních případech (mráz, trvanlivost, každá minuta navíc dobrá...) lithium, bohužel jako aku nejsou kompatibilní s běžnými články a zatím kromě ledkových baterek s jejich rozměry a napětím moc výrobců zařízení nepočítá. Je to škoda, jsou už dostupné za menší peníze (na jednotku energie) než klasické aku (s výjimkou olověných, ale těm škodí přinejmenším velikost a váha a také ten tvar).

H.M.

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Michal » čtv 22. led 2015 12:54:22

Ahoj,

řešim nabijecí 9V baterku pro PG58. Myslíte, že tato baterka je OK?
http://battery.nabizi.cz/akumulator-li- ... ie_p79012/

Dost často narážim na 9V od GP s 200mAH, ta je zde
http://battery.nabizi.cz/baterie-gp-nim ... ah_p59942/

Máte s nima nějaké zkušenosti?

PS":Nenabijecí nechci. Hrajem od prosince do poloviny března, každou sobotu a na každou akci kupovat baterky za 140Kč opravdu nechci. To raději jednou po roce koupím novou sadu nabijecích.

Děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od blaha » čtv 22. led 2015 13:08:21

Pro PG58 bych viděl nabíječky jako nevhodné, protože tenhle bezdrát je hodně háklivej na velikost napětí a u nabíječky začínáš na 8,4V, to by mohl být dost velký problém.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Michal » čtv 22. led 2015 13:18:30

aj ajajjjjjj.. :( to jste mě nepotěšil...... a c otřeba tohle?

http://shop.battex.cz/vyrobky/R22170GP.php

Pokud tam je hlavně požadavek na napětí....

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Michal » čtv 22. led 2015 16:34:08

Dle dokumentu jde o jmenovité napeti 9,6V, takže naprázdno bude mít tak kolem 11V...no uvidime, snad tím Mikrak nepoškodím.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » čtv 22. led 2015 17:20:57

Je hezké, že tam přidali o článek víc, takže jsou spíš nad než pod devíti volty, ale je to samozřejmě na úkor kapacity a nevím, jak chceš s takhle malou něco dělat, navíc při nižších teplotách jde niklák rychle dolů. Já bych dal přednost lithiovým 9V, sice je nedávám do mikrofonů, protože žádné takové nemám, ale do měřáků ano a také jsem měřil u víc kusů kapacity a kolem těch 450-500mAh se to pohybovalo a pohybuje stále, což je sakra rozdíl. Jestli dřív vypadne niklák s větším vnitřním odporem, zlomkem kapacity a známou zimomřivostí anebo lithium s trochu menším počátečním napětím, bych si bez zkoušek s mikrofonem netroufnul říkat.

H.M.

nitrodej
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: ned 31. črc 2011 17:46:49

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od nitrodej » čtv 22. led 2015 19:40:29

nevim, jak H.M., ale ja mam s tuzkovkama NiZn jen ty nejlepsi zkusenosti. jednak zakladni napeti 1,6V je predurcujou k delsimu zivotnimu cyklu v jakymkoli napetove citlivym zarizeni, druhak maj temer minimalni samovybijeci proud, oproti alk. Ni-Mh/Cd skoro desetinu(2-3% / mesic) a stejne jako shury sou zrouty 9tek, tak akg wms 400/450 sou zrouty tuzkovek. plne nabita NiMh 2600mAh sony vydrzi max dve hodiny, pak uz ji ten krap nechce, NiCd GP2400mAh o neco malo dyl, alkalicka duracel mozna ctyri, a to musi bejt na kram dovezena cerstva varka. zatimco ! NiZn ! mi drzi uz sestej kseft po cca 4-5h moderovani, a ukazatel stavu baretie hlasi stale 6h k dispozici. zajimavy je, ze alkalicky, NiMh i NiCd po vlozeni do majku hlasi 7h zivotnost, ovsem po par hodinach je ouvr. sice mi to moc nestimuje, pac logicky by mely s tema NiZn ukazovat vic jak 7h, ale kdybych to nekontroloval pred a po kazdym ksefte, tak bych to tu netvrdil .. Samozrejme je nabijim nabijeckou, spec. konstruovanou na nabijeni NiZn baterii, umoznujici nastaveni nabijeciho proudu, jez ovlivnuje naslednou krivku vybijeni .. nabijel sem poprve a zatim naposled koncem listopadu a svete div se, porad mi ten kepl ukazuje 6hodin .. anebo sem mozna koupil povestnou vyjimku, co potvrzuje pravidlo. anebo je to zazrak ..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od blaha » čtv 22. led 2015 20:31:39

Ono Shure ty baterky nežere, jen je háklivej na velikost napětí, měl jsem alkaliky (tuším Procelly) a na ten mi PG58 vydržela jet asi 7hodin, ale jakmile klesne napětí pod nějakou úroveň, tak se prostě vypne a je konec. Přitom mi ty baterky dokázali ještě několik hodin odběhat třeba v portech Trantec.

Na druhou stranu musím oponovat u AKG WMS, dřív WMS450, nyní předělané na WMS470, používám alkaliky Sony, který kupuju v balíčku po 30ti kusech, jedna vyjde tak na 5-6Kč a vydrží mi tak 5-6hodin.
Ano s nabíječkama to může být problém, WMS jsou jednobaterkový a 1,5V nebo 1,2V může být dost znát.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Návštěvník » čtv 22. led 2015 22:58:52

Tužkáčky NiZn mi po 8. nabití vytekly, škoda asi 11000 na měřáku, děkuji nechci !

PG58 bezdrát je šrot. Bere 55mA, při svícení displaye 75mA, nejlépe uděláš, když se jí zbavíš.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 23. led 2015 0:48:48

No, udávané výsledky NiZn jsou hodně nad jejich i slibovanými parametry a mně odešly opravdu všechny a dokud fungovaly, tak byly zoufalé. Jsem ochotný to s nimi zkusit znova, ale jedině když uvedeš co a kde jsi koupil (a nebude to náhodou to samé :-)

H.M.

Michal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 16. črc 2009 15:56:46
Bydliště: Dolní Újezd

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Michal » pát 23. led 2015 7:22:08

Návštěvník píše:Tužkáčky NiZn mi po 8. nabití vytekly, škoda asi 11000 na měřáku, děkuji nechci !

PG58 bezdrát je šrot. Bere 55mA, při svícení displaye 75mA, nejlépe uděláš, když se jí zbavíš.
Nojo, jenže ten mikrák naší zpěvuli sedí. Má hezčí hlas co neřeže do uší. Testoval jsem na ní SM58,SM58beta,bayerdinamic opus 89, opus 69. Všechny mikráky jsou super ale ji nejlépe sedí PG58.

Asi zkusim změřit stav napětí, které bude hraniční pro funkci mikrofonu a i odběr mA (jsme zvědav zda naměřím těch 55mA). A to jsem doufal, že se tomu vyhnu :( no, nic....

Uživatelský avatar
mi-ro

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mi-ro » sob 24. led 2015 18:53:43

Kdysi jsem se touto problematikou taky zabýval. Měřil jsem proud různých značkových i neznačkových handek a naměřil skoro vždy při 9V spotřebu 20-25mA, při 3V kolem 80-120mA. Je to logické, 3V systémy mají zvyšující měnič který dokáže napájet port stabilním napětím až do 2.2V baterií. Pak měnič vypadne. U devítky je to tak, že VF konec je napájený přímo napětím 9V, syntéza a ovládání má stabec 5V. Pak by tedy měly porty se dvěma plně nabitými NiMh 2400mAh vydržet 20 hodin ale tomu nikdo nevěříme. Nebo ano?

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 24. led 2015 20:19:58

Já ne, protože jsi naměřil spíš málo, mně měření odběru a kapacity s výdrží podle praxe celkem sedí. Samozřejmě s tou výhradou, že čím větší udávaná kapacita, tím méně pravděpodobné, že bude taky dodržená, že bude stálá, že se nebude rychleji vybíjet atd. Navíc rozhoduje vždy jen ten nejhorší článek a nejsou vždycky ideální podmínky (například teplota, stav nabití před použitím). Proto preferuju do bezdrátů alkalické nebo lithiové nenabíjecí, je to jistější, bez práce a přemýšlení a i když se v nich zapomenou, tak trvá dost dlouho než vytečou, což je jediná možná škoda. Aku jen tam, kde si koupí kvalitní, k nim kvalitní nabíječku (asi spíš nabíječky) a bude to někdo trvale obsluhovat a včas provede obměnu (ovšem nestačí jen doplňovat, protože by se míchaly staré s novými).
Mimochodem podle tohoto údaje o odběru by měla v bezdrátu asi 8hodin fungovat i nejlacinější 9V GP Greencell, ovšem pochybuju, že je na to někdo používá.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“