Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Showservice
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: sob 20. úno 2010 10:32:52
Bydliště: Jihočeský kraj - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Showservice » úte 18. kvě 2010 22:40:12

Dobrý den všem,

Mám 4 bezdráťáky. Používám pouze Panasonic Power max 3. Ale nebaví mě dávat 800kč/víkend...100Kč jedna 9V baterka - vydrží mi 5 hodin a znáte ty trapasy, když vám při vyhlášení něčeho nebo při nějakém koncertě dojde baterka...jak to děláte vy? Používáte nabíjecí baterky?

Díky všem za názory :) Jakub.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od maly_medved » úte 18. kvě 2010 23:22:29

tužkový - dobíjecí akumulátory 2500 - 2700 mAh . A co jsem měl na 9V tak 400 mAh GP

Bezdráty mi na přijímačích ukazujou stav akumulátorů ( Sennheisser EV 500 ) , vždy před akcí je dám dobít a mám v záloze rezervní sadu. Nikdy žádnej problém . Vydrží cca 8 hodin.

Při počtu 4 a více bezdrátů by klasické baterie byla téměř finanční sebevražda

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mmachtri » stř 19. kvě 2010 13:59:46

My používáme Varty. Nedobíjecí. Při počtu bezdrátů něco přes 30ks...
Nabíjecí akumulátory ztrácí kapacitu a navíc, kdo se s tím má nabíjet a hlídat to...
Ticho léčí...

Gustav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 453
Registrován: ned 19. úno 2006 14:37:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Gustav » stř 19. kvě 2010 15:07:01

V praxi u bezdrátů se používají již léta POUZE "alkalické" baterie , ty NIMHY a NICIDY mají strmějíší vybíjecí čas pročež z hlediska delšího použití (více než hodinu) jsou k NEpoužití !!! :idea:
Zvukař Gustav

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od blaha » stř 19. kvě 2010 15:22:05

U nás taky alkalické, a pokud se mi podaří sehnat tak Duracell Procell (černé-profi), nebo třeba teď tu mám Philips Extremlife+.

9V do portů a hlavně Shure s PG58, ta má trochu problémy s úbytkem napětí (pak se začne vypínat), takže opravdu musí být baterky s dobrou výdrží. Duracell mi na ní vydržel cca 7 hodin neustálého komentování.
No a pak jsem vděčnej za bedrátové sety AKG WMS450PRO s D5 hlavou, kde je pouze jedna AA baterie a nové Procelly na měřiči výdrže ukazujou 6hodin, který taky vydržej.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mmachtri » stř 19. kvě 2010 15:34:31

Abych teda konkrétní, několik let používáme výhradně Varta High Energy a naprostá spolehlivost a výdrž. V G1 vydrží přes pět hodin...
Ticho léčí...

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od OK2MDK » stř 19. kvě 2010 15:41:12

my máme v beztrátech shure slx baterky s tesca a lidlu, ad jsme tomu ze začátku absolutně neveřili, ony opravdu výdrž mají, 9V baterka mi jela 8 hodin (ve starším modelu shure typ ted nevím) a pak akce zkončila.

Uživatelský avatar
mmachtri
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: čtv 04. led 2007 13:27:40
Bydliště: Dvůr Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od mmachtri » stř 19. kvě 2010 15:47:20

my máme v beztrátech shure slx baterky s tesca a lidlu, ad jsme tomu ze začátku absolutně neveřili, ony opravdu výdrž mají, 9V baterka mi jela 8 hodin (ve starším modelu shure typ ted nevím) a pak akce zkončila.
my si vzhledem k povaze akcí nemůžeme dovolit chybu nebo výpadek, tudíž tohle pro nás nepřichází k úvahu ;-)
Ticho léčí...

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od OK2MDK » stř 19. kvě 2010 18:27:57

jasne výpadek není dovolen nikde, ovsem na 90% akcí tohle stačí (ti "lepší" dostanou energizery a je vymalováno)

Showservice
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: sob 20. úno 2010 10:32:52
Bydliště: Jihočeský kraj - Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Showservice » stř 19. kvě 2010 19:54:41

Já se nabíjecí baterky bojím používat, ale když vidím tu plnou krabici na půl vybitých 9V Panasoniců po 100Kč... :cry:

Mám "žrouta" SM58 :? Jeden Panasonic mi vydrží 5 hodin...

Nevíte, jestli existuje nějaké srovnání? Panasonic, Duracell, Varta a Energizer...docela by mě to zajímalo :)
Showservice - ozvučení a osvětlení akcí, 5W RGB lasery | http://facebook.com/showserviceagency | Jakub

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od maly_medved » stř 19. kvě 2010 23:32:15

Taky jsem se bál dobíjecích , ale teď už na to jedu pár roků a nikdy ( klepu na dřevo ) mě nevypekly. V racku 4U mám nasázené 4 přijímače , u kterých svítí display zeleně a když začne docházet akumulátor tak celý zčervená . Blbuvzdorný. Na bateriích GP 2700 mAh mám vyzkouušeno že ten stav indikuje cca 10 minut před totální smrtí.

No a v šuplíku2u vespod racku mám s příslušenstvím i napevno zabudovaný nabíječky GP , které indikují i death stav akumulátoru atd ....

Už bych neměnil.

pavel.vojta
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 155
Registrován: pát 13. úno 2009 20:41:40

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od pavel.vojta » stř 19. kvě 2010 23:55:15

Dlouhou dobu používáme AA NiMH akumulátory Fisher Amps 2600/2850mAh (opravdový výrobce je zřejmě Sanyo) v řádově 100kách kusů. Nabíjeno nabíječi Fisher Amps ALC161. Používám v IEM Sennheiser G3 a různých bezdrátech (Audix, Shure, Mipro...). Aku se snažím cca po jednom roce provozu vymněnit za nové.
100% spolehlivost.

http://fischer-amps.de/akkus-ladegeraet ... raete.html
Pavel Vojta
http://www.RentalPro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
gavo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: ned 30. lis 2008 11:13:07
Bydliště: Poprad - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od gavo » čtv 20. kvě 2010 23:44:40

AHojte,

U mna to je NiMH, alkalicke iba ako zelezna rezerva, inak neviem ci je to spravne (pri velkych poctoch asi nerealne) ale mam 2 mikrofony totozne korekcie (eq, gate, comp) a pri kritickom stave proste hodim po komentatorovi druhy mikrofon, teda poverim kolegu, vypadok pocas doleziteho prejavu sa mi zas az tak casto nestava, ale mat v zalohe mikrofon je stale pohodlnejsie ako menit baterky za behu :( (pre zvukarov co maju jeden mikrofon),

Mam skusenost aj nastavenim mikrofonov na totoznu frekvenciu - neosvecilo sa, i takmer mrtvy mikrofon kym ho nestihnem vypnut mi "zabera" pasmo a tym znemoznuje 100pracu druhemu - preto mam 2 mikrofony 2 prijimace (na komentovane slovo) problem je ak su dvaja napr pri preklade z ineho jazyka tam je vhodne uz asi volit riadne baterky. (osobne som za VARTA)
mmachtri píše:My používáme Varty. Nedobíjecí. Při počtu bezdrátů něco přes 30ks...
Nabíjecí akumulátory ztrácí kapacitu a navíc, kdo se s tím má nabíjet a hlídat to...
cez 30ks to uz je asi ina zvukarska kategoria - ci? :D pouzivat na akciach takyto arzenal bezdratov - asi sa na nabijacky aj ja vykaslem
Nic lepsie ako sediet za mixom pocas koncertu a jest pizzu nepoznam :D - vlastne ano - pocit ked vidim, ze kapela na tu pizzu slinta :P

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Jose1 » pát 21. kvě 2010 19:19:02

Tak mě teda dost překvapilo, že tady spousta lidí používá dobíjecí akumulátory do bezdrátů. To je pro mě vyloženě tabu. Pokud vím, tak je potřeba používat jedině a výhradně alkalické baterie. Je potřeba počítat s vybíjecí charakteristikou a alkaliky ji mají, zřejmě jako jediné, vhodnou pro použití v bezdrátech.
Zkuste někde pohledat na netu, na jaké napětí se akumulátory nabijí a jak padá napětí ve srovnání s alkalikou. Tady bude zakopanej pes.
Samozřejmě jiná věc je koupit baterii, co se válela někde 2 roky ve skladu. Je opravdu velký rozdíl v kapacitách baterií, záleží spíš na várce, než na výrobci, typu.
Mě se osvědčily baterie GP, zakoupené v elektrech, kde se zboží točí, ne válí.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké používáte baterky do bezdrátových mikrofonů?

Příspěvek od Jose1 » pát 21. kvě 2010 19:30:41


Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“