Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od mmmartin » ned 16. úno 2020 15:02:45

Kdyby se tě někdo zeptal: jaké starší auto si mám koupit, mám nabídku VW a Mazda, od obou mám jen fotky a video - jak bys mu poradil? Uvědom si, že z tvého dotazu lze zjistit pouze to, že sháníš starší gramofon a máš video a fotky dvou přístrojů, ani bit informace navíc. Ale i tak se dá něco nabídnout.
rub.jpg
364.jpg

Uživatelský avatar
revol

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od revol » pon 17. úno 2020 8:13:03

Tušil jsem podobnou reakci, omlouvám se, byl jsem včera na mobilu a nedařilo se mi nahrát fotky. Rozhoduji se který koupit. Je to dárek a nevyznám se v tom. Myslel jsem, zda byste mi neporadili, že jedna značka byla dobrá druhá ne. Zkusím nahrát fotky za inzerátu. Který byste koupil?

https://drive.google.com/open?id=1n4k5Y ... ZMiBgnctuB

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od mmmartin » sob 22. úno 2020 11:23:39

Pokud se debata stále nese v duchu názvu tohoto tématu, pak žádný. Pokud se ti jedná jen o dekoraci, vyber ten, který se ti líbí.

Uživatelský avatar
návštěvník

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od návštěvník » ned 23. úno 2020 16:15:52

No vazne paradni tema na tenhle web.
Na kterym se kdysi schazeli amatersti, poloprofi i profi zvukari v tom pravem slova smyslu.

Uživatelský avatar
rozbíječ

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od rozbíječ » pát 28. úno 2020 0:31:21

Zdravím, může někdo odpovědět jaký gramofon bez finančního limitu na kvalitní poslech i desek se vším příslušenstvím, tj. rozepsat to tak, aby se to dalo i objednat a jen zapojit bez nějakých dodělávek? Díky moc.

Uživatelský avatar
slava

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od slava » pát 28. úno 2020 11:27:19

Od toho je audioweb nebo gramofony.Tam jsou odborníci na tvůj dotaz.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 28. úno 2020 21:31:04

To opravdu nemáte ani elementární soudnost, aby jste pochopili, že zvukarina je úzce specializovaný prostor ?
Pokecat a plkat se chodí do hospody, nebo alespoň do baru...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Embas
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. črc 2020 9:18:33

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Embas » pon 27. črc 2020 9:24:29

Dobrý den,

také prosím o radu. Vybírám první gramofon a rád bych zvolil Audio Technica AT-LP120-USB, který vyhrál tento test https://www.arecenze.cz/gramofony/. Je to dobrá volba? Není zbytečně drahý jako první model?

Díky

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od mmmartin » pon 27. črc 2020 12:36:51

Obávám se, že na uvedeném webu neprezentují výsledky objektivních testů, ale pouze počty hvězdiček, udělených jednotlivým výrobkům uživateli (Heuréka a pod.).A ani pokud je tam okolnost, zda gramofon má nebo nemá USB výstup, popsána perlou
První jsou gramofony s možností digitalizace desek a druhou naopak gramofony, které touto funkcí nedisponují.
nebo za zápor je považováno
- Vyšší hmotnost
- Nemá vestavěné reproduktory
- Nemá Bluetooth
nevyvolává to dojem, že se jedná o souhrn výsledků testů, ale opět to ukazuje na rešerši zákaznických hodnocení. A ohledně ceny: pro někoho je 7 000,- za gramofon bez zesilovače a reproduktorů astronomická cena, někdo jiný je ochoten za gramofon zaplatit statisíce.

Uživatelský avatar
Petr D.

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od Petr D. » sob 24. črc 2021 11:55:57

Dobrý den. Pořizuji si svůj první gramofon. Nějak zvlášť se v tom nevyznám, ale zde ve Vašem článku jsem se dočetl zajímavé věci. Vybral jsem si tento : https://yeselektro.cz/usb-gramofon/9166 ... ster-pl905... Prosím ale touto cestou o radu, zda je tělo gramofonu (dřevo) lepší ještě preventivně udržovat nějakým voskem či olejem? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
mmmartin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 195
Registrován: pát 11. čer 2010 11:09:34

Re: Jaký koupit gramofon na domácí poslech?

Příspěvek od mmmartin » sob 24. črc 2021 15:32:28

Odkaz nikam nevede. Nicméně pokud je gramofon v dřevěné skříňce a přípravek bude opatrně aplikovaný pouze na dřevo, nemůže to uškodit. Kvalifikovanou radu ti ale dají na fóru, které se věnuje péči o nábytek. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“