Volume pedál

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
maty
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 4
Registrován: stř 16. úno 2011 21:52:35

Volume pedál

Příspěvek od maty » stř 21. pro 2011 20:04:24

Dobrý den,
saxofonista v kapele by potřeboval plynule měnit hlasitost saxofonu (zesílit se na sólo apod.) Saxofon zvučíme dynamickým mikrofonem připnutým přímo na nástroji. Existuje nějaký volume pedál, či něco podobného, který by tohle vyřešil? Ptám se proto, že většina takových pedálů je určena pro klapky nebo pro kytaru či baskytaru, nikde ani zmínka o mikrofonu :)..
Díky

haromax
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř 13. zář 2006 9:02:43
Bydliště: morava

Volume pedál

Příspěvek od haromax » stř 21. pro 2011 20:57:53

no nevím něco takového mi připadá na sax hodně divoké / pedál / zatím jsem nic takového neviděl :shock: tohle se řeší dynamikou hry anebo pak ještě mikrof na stojan ....

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Volume pedál

Příspěvek od jardatop » pát 30. pro 2011 10:04:32

Zesilovat saxofon na solo by mel spis zvukar, ale ze zadani spis chapu, ze mix mate na podiu. V tom pripade se da normalni volume pedal od klaves zapojit do insertu daneho mikrofonu na mixu. Jeste lepsi v tomto pripade je pedal s pridavnym potenciometrem, kterym se aretuje to zeslabeni. Pak se to da vystelovat tak, ze pedal uplne nahore je solo a pedal nadoraz dole je doprovod (treba o 6 dB slabsi). Jinak je to ale takove nouzove reseni. Dynamika hry by to resila elegantneji.

utkva
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: ned 21. bře 2010 8:34:20
Bydliště: Brno, Blansko

Volume pedál

Příspěvek od utkva » sob 07. led 2012 16:01:54

Digitech dělá pro vokalisty mašinky, který vám to umožní.
Napřílad digitech vocal 300. Má to co potřebujete mikrofonní vstup, výstup,
Volume pedal , a pak efekty a další možnosti, který můžete a nebo taky nemusíte používat.

Uživatelský avatar
TomasVv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: pon 25. čer 2007 21:19:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Volume pedál

Příspěvek od TomasVv » sob 07. led 2012 23:28:57

Mě pořád přijde, že by si měl dynamiku tvořit hráč sám. Samozřejmě u některých žánrů a projektů to může dávat smysl. Jen se zamyslete, jestli není problém v aranži.
Dělám, co mě baví.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“