Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 21:56:21

Jenže základ mé argumentace byl ten, že to za stejné peníze jde udělat trafy a trafa mají takové výhody, které DI800 nemá. Není potřeba, aby DI800 nějak extrémně šuměl, zkresloval nebo se rozbíjel, to je pouze teoretická možnost navíc, která u rozumně vybraných traf také téměř odpadá. Navíc jsou menší a nepotřebují napájení, umístit se dají přímo u každého nástroje atd. Mně to v tomto vláknu skutečně připadá, že vedu diskuzi s lidmi, co v životě neměli pár diboxů s trafy (nakonec to tak asi bude ?) a proto jim to přijde nějaké divné a nepochopitelné. Trafo je ZÁKLAD, teprve když potřebuju něco, na co nestačí (piezosnímač například, rozdělení do více směrů beze ztráty úrovně, hodně malé zkreslení i na nízkých kmitočtech a vysoké úrovni atd.), tak musím přidat aktivní elektroniku. Přidat, protože trafo nenahradí, jen doplní.

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » pát 04. kvě 2012 22:08:50

Díky za "smířlivý" tón, dost mě to potěšilo....ti kluci netvrdili, že je v tom nějaká výhoda....ale ujišťovali mě, že pro daný účel jim to taky funguje bez problémů, nevazbí a výrazně nešumí. Čili pro nás malorozpočtové amatéry je to řešením ;-) . Takhle to vnímám od začátku a oni taky......jen svoji zkušenost třeba nechtějí ventilovat veřejně, aby nenarazili :? , což docela chápu, páč jsem taky zchytal haštééééé :-D .....Dám vědět, jak jsem dopadl při novém zvučení vystoupení ZŠ.....

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pát 04. kvě 2012 22:46:46

Schytali by to zaručeně, protože uvádět jako argument, že to nevazbí, znamená dávat najevo, že vůbec neví, o čem mluví. Ale jinak to můžou bejt fajn kluci, akorát jim ta technická stránka věci nějak uniká.
Mimochodem nad propojením kláves učitelek ze školky do našeho PA jsem si jednou málem zoufal, už jsem myslel, že to budu muset udělat bezdrátem...

H.M.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » pát 04. kvě 2012 22:50:22

Jsem stará škola a dnes vím, že věci mají být jenom tak složité, jak je to nezbytné.

Opak je většinou bombastický, rychlejší, barevnější, ale taky problematičtější a musí se mu dodávat patřičná péče, aby vůbec "ta věc" fungovala.

Je dobré si zvážit, kde je lepší mít položené DI Boxy - jestli co nejblíž ke zdroji, propojené krátkým kabelem, nebo zda efektně, v racku, přes půl pódia a s několikametrovými propojováky.

Já bych tedy volil trafa - například dvoukanál dPDB stojí lehce přes 1000,- Kč což mi nepříjde nijak drahé, nehledě na pohodlí.

Aktívní DI patří opravdu jenom tam, kde je to nezbytné.

Ve zvukařině je dobré mít věci jednoduché a robustní - jak to splňuje tráfko a jak krabice plná elektroniky, si musí každý ohodnotit sám.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 05. kvě 2012 9:01:09

Dobrá tedy, tak se zeptám co tohle? http://www.audiotek.cz/product-27065-art-zdirect" onclick="window.open(this.href);return false;, jenže tohle je myslím jen jednokanálový, takže ke klávesám potřebuju dva......?
Nebo tenhle, ten má dva kanály http://www.audiotek.cz/product-44084-art-dualzdirect" onclick="window.open(this.href);return false;

Zatím mám udělanou objednávku, můžu ji v pondělí ještě změnit. Musím to vyzvednout ve čtvrtek a dát dohromady na sobotu. Ještě jsem se díval, že do páráku http://www.audiotek.cz/product-13726-adam-hall-k20c30" onclick="window.open(this.href);return false; se musím dostat ještě krátkými kabely XLR.... samec-samice....

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 05. kvě 2012 9:27:03

Ke klávesám bych dal třeba tohle: http://eshop.prodance.cz/dpdb/d-95987/" onclick="window.open(this.href);return false;

Je jednodušší a vzhledem ke svému tvaru se taky líp ukládá a přepravuje.

Tvůj vybraný párák máme asi pátým rokem - je sice OK, ale konstrukce je dost "křehká", takže je potřeba s ním podle toho zacházet.
Rovněž konektory mám už z poloviny povyměňované - to ovšem byla ale prevence.
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 05. kvě 2012 13:32:37

Dobrá, ten párák chápu, je to v podstatě nejlevnější značka na trhu. Já ho zase nebudu tak často rozbalovat a budu mít čas ho pečlivě ukládat i upevňovat.
No a ten Di Box: Je tedy správnej i ten kterej jsem navrhoval prvně? http://www.audiotek.cz/product-44084-art-dualzdirect" onclick="window.open(this.href);return false;

Prostě si myslíte, že tohle je lepší řešení pro můj účel než DI800? Už jsem z toho zase jahodník..... Navíc, tyhle Diboxy bych musel koupit tři...........Tak chci vědět, jestli ta investice bude opravdu pro mě tak zásadní.... :shock:

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 05. kvě 2012 17:36:59

http://eshop.prodance.cz/t8/d-96012/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle je osmikanálový, šikovné jsou na něm různé konektory, ale je to možná zbytečně moc peněz najednou.

http://eshop.prodance.cz/cleanbox-ii/d-95981/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tohle je dvoukanál (tedy pro jeden stereo zdroj zvuku), podobný je ještě třeba

http://eshop.prodance.cz/dti/d-95988/" onclick="window.open(this.href);return false;

taky má na výběr víc konektorů. Ke kytaře by snad měl stačit jednokanálový a pokud půjde do mikrofonního vstupu, tak i s tím sestupným poměrem, nikoli 1:1. Ty bývají lacinější, je to třeba už zmiňovaný Sirus

http://eshop.prodance.cz/dxi-dibox-pasivni/d-94238/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nekupoval bych ale hned od začátku zbytečně moc těch nejlevnějších, může se stát, že uslyšíte jejich nedostatky a bude potřeba pořídit aspoň na nějakou pozici lepší a dražší model.

H.M.


Opakuju příspěvek, který jsem sem už dal někdy na začátku, protože to stále a stále nebereš na vědomí. První tři jsou 1:1, tedy vhodné pro spojení s linkovými (stereofonními) kanály na mixu. Poslední je naopak vhodný na spojení s mikrofonním vstupem mixu, kde je potřeba signál také zeslabit. Těch 1:1 moc na výběr nebývá (my máme, ale ve vyšší cenové kategorii, kterou jsem radši ani nenabízel), naopak těch, které neumí linku nez zeslabení přenést, je víc. Patří k nim i ART dPDB, takže ten bych v tomto případě nedoporučoval, jak jsem už konstatoval, mix by pravděpodobně musel mít víc mikrofonních vstupů.

H.M.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 05. kvě 2012 17:47:42

Pro jistotu to napíšu ještě zvlášť - ne, ani tento model není vhodný, přesněji je pravděpodobně zcela nepoužitelný, protože má vysoký základní útlum, takže by linkový vstup mixu klávesy nevybudily. Opět se opakuje to, že na eshopech běžně nejsou jasně uvedeny potřebné informace, přinejmenším ne pro laiky. Odborník to pozná z údajů o převodu impedance, já jsem navíc tyhle všechny měřil a výsledky jsou u nás, dostupné z našeho eshopu. My jsme totiž firma, kterou ZAJÍMÁ, jak věci fungují, ne jen jak jich co nejvíc bezmyšlenkovitě prodat :-)

H.M.

jardatop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 461
Registrován: stř 26. bře 2008 23:39:44
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od jardatop » ned 06. kvě 2012 13:15:26

Peca: Art dPDB si opravdu na klavesy nekupuj, pokud je chces v mixu zapojovat do linkovych stereovstupu.
Na kytary (baskytary) ti taky doporucuju ten Sirus nebo Art Zdirect (Sirus je levnejsi a bude to stacit). A na klavesy nejaky ten dvoukanal s prevodem 1:1, takze treba Art dTI.
Vyhoda samostatnych krabicek oproti jedne 8kanalove je ten, ze kazdej hrac ji bude mit pod nohama, takze mu ten nesymetricky kabel staci kratky (od klaves/kytary do trafa).

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od safa » pon 07. kvě 2012 10:48:48

Zdeněk Prodance píše:Zástupce dovozce Behringera, který sem hodně často píše, se k tomu radši ani nevyjádřil.
... pane Mašíne, vím, že již dlouho vaším oblíbeným sportem je házet špínou a při každé příležitosti se nevybíravě navážet do kohokoliv/cokoliv kdo/co se dá považovat za konkurenci (a tím nemyslím jen sebe, tuším, že pánové z MusicData, AC akustika a mnozí další mají obdobnou zkušenost). V podstatě jsem si na to už zvykl, snažím se to s grácií přehlížet, případně to beru to jako druh sebereflexe a tedy pozitivně, protože byť i na pokřivené interpretaci "problému" může být pomyslná trocha pravdy.

Na druhou stranu není mých silách není trávit na fóru tolik času který by byl potřeba k probírání všech vláken kde se někdo otřel o námi prodávaný výrobek a vypisovat příslušné komentáře. Pomnite prosím, že jsem pouhým zaměstnancem se spoustou jiných pracovních i mimopracovnách povinností (ne, diskutování na fóru mezi ně nepatří). Pokud Vám napříště bude chybět konkrétní vyjádření k některému z tématů budu rád, když mě namísto veřejných jízlivých komentářů na příslušné vlákno přímo upozorníte (PM zde, případně mail či telefon jistě najdete) a já žádaný komentář rád, ve volné chvíli, doplním.
Naposledy upravil(a) safa dne pon 07. kvě 2012 11:05:59, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od safa » pon 07. kvě 2012 11:02:12

Trafo je ZÁKLAD,
... (smirliveji :) ) muzete prosim rozvest proc ? Treba takovy J48 taky nema trafo a rada lidi k nemu vzhlizi prinejmensim s uctou.

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » pon 07. kvě 2012 12:19:39

Už jsem to svoje přehlédnutí okomentoval, dokonce dvakrát, já taky nemůžu nosit v hlavě trvale všechny příspěvky všech vláken a tak se stane, že mi vypadne z paměti i vlastní reakce. Mne spíš trvale překvapuje, že na tak zásadní věc, jako rozdíl mezi diboxem s jedním nebo dvěma trafy pro každý zdroj, který je potřeba páráku a mixu přizpůsobit a jedním osminásobným diboxem bez traf prakticky nebyla odezva, přitom to je technicky snad větší rozdíl, než mezi symetrickým a nesymetrickým řešením (tedy tím původním návrhem, že se to provede jen speciálně zapojenými kabely).
J48 nemá trafo, takže není schopný galvanického oddělení. Jinak to může být velmi dobrý aktivní DIbox, ono by za ty peníze bylo mimořádně smutné, kdyby nebyl. Za ty prachy musí jiné firmy dodávat menší mixy, efekty, GEQ, výkonové zesilovače atd. Se slušným trafem by stál ještě asi o dva tisíce korun víc - minimálně. Doporučuju si zkusit zkorelovat ceny Radialu podle toho, jaké je v nich trafo. Oni taky vědí, že je to základ, ovšem u těch výrobků, kde není žádné, to v reklamních kecech rozepisovat nebudou.

H.M.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Jose1 » stř 09. kvě 2012 15:47:24

Tak tohle téma je myslím typický příklad, kterak příležitostnému muzikantovi otevřít oči....
Myslím, že Peca už přesně ví, proč nájemný zvukař nepřistoupí na honorář "párek a pivo".....
:wink:

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » stř 09. kvě 2012 18:59:00

Jojojo... právě jsem se odmlčel, páč už jsem z toho celkem jelenice a musel jsem provětrat hlavu. Objednáno mám, děj se vůle Boží, ve čtvrtek to vyzvednu. Sice v tom mám kapánek zmatek, ale snažil jsem se vzít ze všeho něco a snad to dobře dopadne.
Vím, že Vám to připadne směšný, nejsem zase až tak starej....ale někdy, myslím v roce 1982 jsem stavěl doma svůj první "aparát" :-D . Tehdy nebylo na trhu nic a o symetrii jsme věděli prdlajs. První symetrizační členy jsme vyráběli z koaxu někdy taky v tomto roce, když televizory přecházely v anténních vstupech z 300 ohmů na 75 ohmů :) . Každopádně zesilovače jsme stavěli svépomocí, reprobedny taky. Všechno se to propojovalo klasickou dvoulinkou, jako konektory se dokonce někdy používaly i "banánky" [-o< . Jo, ale chodilo to, nebrumilo a nevazbilo. Míchali jsme potenciometrama ze smetiště a vstupy se spínaly vypínačema, který se dávali na lampičky :shock: . To všechno v dřevěné bedýnce. Časem jsme někde "loupli" značku zákaz zastavení z hliníku a dělali "účko", na to druhý účko z překlížky posazený křížem a do drážek, popsali propisotem a Hi Tech bylo na světě. Dnes je to ňáký přešlechtěný.....člověk se tomu nějakých dvacet roků nevěnuje a ouplně ztratí přehled.Nebo je to spíše tím, že jsem vrazil krk mezi profíky a málem jsem přišel o hlavu na něm.
Takže znovu moc díky za vše, až mi to nepojede, tak Vám to dám sežrat! :-D , vy mi napíšete, že jste to říkali :lol: a bude sranda.....já raději už neříkám nic, ale na moje slova dojde! ;-)
Krásný den, večer nebo noc......Peca

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“