Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od KamilV » sob 19. kvě 2012 11:28:38

200 W při 115 dB může být na menším pódiu pro nějakou folkařinu v pohodě.
Pájka se dá použít i pistolová, ale chce to tenký cínový drát, aby tě to nedělalo velký "kaňky". Když se na pinu udělá z cínu velká kaňka, šlusne se s jiným pinem v momentě, kdy ten konektor budeš šroubovat do pouzdra.

U zesilovačů musíš mít pro každou cestou (L,R, Aux1, Aux2... AuxN) vlastní kanál. Pokud máš tedy jeden dvoukanálový zesilovač, tak můžeš:
1) na něm prohnat master L a R a odposlechy mít aktivní nebo s vlastním zesilovačem
2) hrát v monu, LR pustit do jednoho kanálu a odposlechy hnát přes druhý kanál

Dvojka je samozřejmě krkolomná nepoužitelná blbost, ale pro pochopení by to tak šlo.

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » sob 19. kvě 2012 12:48:46

No, znamená to citlivost kolem 92 - 93dB/m.
Což je fakt velmi málo - k upečení cívky to má dobré předpoklady.

Bedna s citlivostí řekněme 98dB/m vytvoří podobný akustický tlak při nějakých 50W - v případě citlivosti 93dB uvedených beden, jde většina výkonu na teplo...

Letovat kabely můžeš čímkoliv, ale pořádně :-)
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 19. kvě 2012 14:07:09

Takže začnu hledat u přítele Behringera něco silnějšího. Samozřejmě, že to nemusí být zrovna Behringer, mrknu i na ty další bedny co jste mi doporučili. Ovšem tohle je takovej typickej odposlech i tvarem. Je fakt, že ty ostatní se taky dají položit na bok tím sešikmením. Nebo použiju jako odposlechy svoje bedny a koupím nový bedny pro master :shock: .

Ovšem dvě bedny a zesilovač, to už bude jiný žrádlo na prašuldy. To co používám teď je 2x RH 12/2/250P - a je to venku. Zatím s tím nemám žádnej problém a středně velký sál to nazvučí solidně. Korekce na nich nechávám na střed, páč to potom strašně basuje a hlasitost dávám lehce za polovinu, maximálně ani ne na 3/4 maxima. Kupodivu basy mi nezní, jako když se hodí medvědí h.vno na stan. Má to hloubku i prokreslení. Nemyslím, že je to zrovna výbuch qality, ale je to pro nás slušný.

Prostě jsem kdysi bezelstně koupil jednu tuhle bednu k ozvučení kláves, aby byly dobře slyšet vedle kytarovýho komba ve zkušebně. No a když přišla první nabídka hrát na svatbě, posháněl jsem tý první bedně kamarádku. Pak jsem koupil stojany, mikrofony a malej mix. No a zbytek už znáte, začal jsem měnit mix za větší :-D :-D :-D , atd....atd.... Od tý doby se to se mnou veze.....nakupoval bych, až by to dunělo.....jenže co by rodina jedla a jak bych woblíknul děti a manželku????? #-o

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od sledge » sob 19. kvě 2012 15:13:44

pavel2 píše:.. v případě citlivosti 93dB uvedených beden, jde většina výkonu na teplo...
To ona jde většina výkonu u jakéhokoliv dynamického reproduktoru :D (i 100 dB@2PI reprák má účinnost jenom 5%)

Zase je pravda, že ty behringery citlivostí papírově obvykle moc neoplývají. Snad se dostanu k tomu, abych je změřil...jestli si vzpomenu a budou-li skladem.
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 19. kvě 2012 15:34:17

Problém ale není v tom, jestli jde 95% výkonu do tepla anebo 98% výkonu do tepla. To by mohlo někoho zmást a řekl by si, že je to přece naprosto zanedbatelný rozdíl, při 100W jen 3W. Rozhoduje ovšem poměr mezi 2% a 5% do "zvuku", do méně citlivé bedny musím celkově pustit víc (v tomto případě 2,5 x) a to ji rychle likviduje, případně to rychle likviduje kvalitu zvuku (pokud je zesilovač vůči bedně relativně slabý a nedovolí to). Navíc ta citlivost se zvyšováním příkonu a tedy teploty dále klesá a to dosti strmě, takže tyto hodnoty platí jen pro malé signály a na podiu to bude už jen horší.

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 19. kvě 2012 20:30:53

No a ty moje RH 12/2/250P mají na 250W příkonu 97dB. Takže asi taky žádná sláva...... Pánové, vy mě zase děsíte (ale vím, že máte zkušenosti a pravdu!). No a my s tím zvučíme sál.....takže jako odposlechy by to taky nebylo nic moc????

Co potom nakoupit jako mastery, abych nevykrvácel a přitom slušně hrál? Dal bych tedy ty dva RH soundy na odposlechy. Čistě hypoteticky....když bych šel do nových masterů, koupit pasivky a zesilovač, nebo opět dvě aktivky, ale jaký????? Pánové, vy mě zničíte :-D , já se kvůli vám ještě rozvedu [-o< ...... :-D :-D :-D ....

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od KamilV » ned 20. kvě 2012 8:22:45

Výběr PA se tu už několikrát popisoval, navíc by si to zasloužilo své vlastní vlákno, protože to nijak nesouvisí s "Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel" a nikdo by to po tobě v takovém vlákně nehledal.
Do nového vlákna nezapomeň napsat, kolik bys do toho investoval (každý krvácí v jiné hladině), jaký žánr chceš zvučit, pro kolik lidí a asi i jak často (jiný aparát si zaslouží zvukař, který jede každý víkend - a jiný se oplatí tomu, co vyjede příležitostně 3x do roka).

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » ned 20. kvě 2012 9:28:17

:D Díky.....

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 20. kvě 2012 11:38:21

Tak tak, o peníze jde až v prvé řadě...

Vybírej s rozmyslem, prachy jsou to Tvoje a je dobře pomyslet i na případnou likviditu
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od KamilV » ned 20. kvě 2012 20:06:46

OT: ... i na případnou likvidnost. :wink:

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Pavel Sedlák » ned 20. kvě 2012 22:03:30

Prostě až se manželka bude shánět po penězích, tak aby jsi je rychle, v solidní výši, získal...
Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » sob 02. čer 2012 20:19:41

Tak dneska jsem si prohlídnul myslím velmi solidní zvukařskej aparát, samozřejmě ne digitál. Ovšem na jevišti mě docela mile překvapila skutečnost, že vedle obrovskýho páráku byly v racku dva Di Boxy Behringer DI800. Tak jsem snad nekoupil špatně, když to používá více lidí a bez problémů. Raději jsem se ani neptal, proč si pořídili zrovna tohle. Celou akci moderoval "princ" Šimůnek, kupodivu fajn chlapík....jen mimochodem.

Ouplně všem díky za rady a předané zkušenosti. Snad se nezlobí ti, které jsem neposlechnul. Jsem si vědom, že mají svoji opodstatněnou pravdu a beru to s úctou v potaz....

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 02. čer 2012 22:26:40

Samozřejmě že se zlobím, nerad prohrávám s něčím omylem kombinovaným s nepochopením problematiky neznámého oboru a ty neustálé výkřiky, jak je ten Behringer dokonalý, pochopitelně beru jako další provokaci. Když tě to baví, tak to dělej dál, ale já prostě tohle nemám zapotřebí. Nebojuju o trh s Behringerem, já ho dlouhé roky prodávám a kdybych chtěl, tak ho budu prostě prodávat víc nebo míň, jenže nikomu u toho nelžu o tom, co je uvnitř a co to dokáže. Já nemám žádnou "svoji pravdu", to bys jako technický vzdělaný člověk s praxí snad měl chápat, to je pravda bez přívlastků, asi jako něco, co tebe zase asi naučili ve škole o předpjatém betonu a pak jsi to tak dělal, protože jsi neměl žádný zájem na tom, aby ti to spadlo.

H.M.

Peca
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: pon 13. úno 2012 9:49:57

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Peca » ned 03. čer 2012 9:07:11

Na co pořád tolik zloby? Nepsal jsem, že Behringer je dokonalý a že máš svoji pravdu. Jen, že je obecně také používaný a naprosto chápu o čem píšeš a proč máš pravdu. Ostatně nebyl jsi zdaleka jediný, který popsal důvody, proč trafa :( :( :( .

Peca

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Keyboard a kytara do mixu přes párový kabel

Příspěvek od Zdeněk Prodance » ned 03. čer 2012 16:12:36

Jo, ale platné to nebylo nic. Takže bych byl v na tvém místě opatrný s vyhlašováním, že naprosto chápeš, o čem píšu. No nic, jestli tě to zase neomrzí, tak časem přijdeš na to, že první laciný a jednoduchý nákup je zaručeně špatný. Ono by bylo opravdu s podivem, kdyby rozhodnutí začátečníků neměla typické začátečnické chyby.
A asi bys taky měl rozlišovat mezi zlobou a zlobením se, na děti ses asi často zlobil, ale zloba v tom nejspíš nebyla.

H.M.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“