Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Synek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: úte 30. čer 2009 9:02:32

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Synek » úte 22. kvě 2012 9:17:56

Zdravím,
rád bych pořídil CD přehrávač velikosti 1U do racku. V současné době používám buď discman nebo netbook. Discman ale poslední dobou začíná zlobit a netbook není tak operativní a vždy po ruce. Dá se pořídit něco cenově dostupného a spolehlivého nebo budu muset jít s cenou přes 10 000,- po nějaké lepší značce? Upozorňuji, že spolehlivost je v mém výběru na prvním místě, protože už se chci vyhnout těm problémům s discmanem při pouštění různých podkresů na vypálených CD.

Díky

Synek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: úte 30. čer 2009 9:02:32

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Synek » úte 22. kvě 2012 10:06:47

Tak co jsem zatím našel, mám dva adepty: Denon DN-C620 a TASCAM CD-01U. Zatím se víc přikláním k tomu Denonu kvůli XLR výstupům. Cenově momentálně vychází oba podobně.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od janek » úte 22. kvě 2012 10:31:48

TASCAM CD-01U som zazil minuly vikend (prvykrat) a neskamaratil som sa s nim... Mozno keby som si dlhsie zvykal.

- pri MP3 nevie zobrazit zostavajuci cas pesnicky, a pravdepodobne ani rychlo pretacat dopredu dozadu
- tlacitka maju dvojaku funkciu podla toho ci je zapnuty shift alebo nie (napr. na prepinanie modu ci ma po pesnicke zastavit alebo nie treba zapnut shift)
- nejako mi to furt skakalo na prvu pesnicku (po zastaveni prehravania a pod.), ale to je asi chyba medzi klavesnicou a stolickou

+ viac prehravacov sa vie navzajom synchronizovat (RELAY) - ked skonci jeden plynule zacne druhy

to su moje postrehy, ale najlepsie je overit si to na vlastne oci/ruky, lebo som s nim bol fakt kratko.

Synek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: úte 30. čer 2009 9:02:32

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Synek » úte 22. kvě 2012 11:00:21

Další adept: Tascam CD-500B

xb
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 189
Registrován: čtv 03. dub 2008 2:15:36
Bydliště: uherske hradiste
Kontaktovat uživatele:

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od xb » úte 22. kvě 2012 11:05:07

Mám už pár let Tascam CD01U a maximální spokojenost. To co psal janek jsou sice neduhy, ale nic není dokonalé a já přehrávám většinou audio cd a cd rw. MP3 beru v tomto případě pouze jako přidanou hodnotu.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od janek » úte 22. kvě 2012 11:13:03

Tascam existuje aj vo verzii s XLR vystupmi - CD01U-PRO.

Uživatelský avatar
Návštěvník

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Návštěvník » úte 22. kvě 2012 13:50:58

...a CD player který nemá žádné problémy s pŕehráváním asi ani neexistuje, každý z nás si to už asi zažil a to napŕíč všemi značkami.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Jose1 » úte 22. kvě 2012 21:29:08

Tohle dilema jsem kdysi taky řešil....
A dopadlo to následovně....
Pořídil jsem 1U CD DVD přehrávač Sony asi za litr.
Nepotřebuji ho pro DJ, nebo na playback.... pouze přestávky, vystoupení mateřských školek apod....
Moje kritéria byly.... rychlý start, a po vložení CD, nebo nakrokování zapauzované skladby musel zůstat na pauze.
Poletoval jsem v Gigamarketu elektro jak včelka, od modelu k modelu, s CD napíchnutým na prstu...
Tohle všechno splňovalo pouze Sony.
Zaklínil jsem ho nevybíravým způsobem molitanem do racku mezi efekty.
Potom už dostával pár let jenom na prdel.....furt jede!
A až jednoho dne nenačte CD, začne přeskakovat, doslouží, hodím ho do kýbla a pořídím další za litr.....
Umí tohle Tascam/Denon za 10ltr......?

Uživatelský avatar
Fyla
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: stř 09. črc 2008 15:58:11
Bydliště: براغ

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Fyla » stř 23. kvě 2012 13:21:22

janek píše:Tascam existuje aj vo verzii s XLR vystupmi - CD01U-PRO.
Pouzivam ho dlouha leta a je naprosto spolehlivy, funkcni, zadny problem...

Synek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: úte 30. čer 2009 9:02:32

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Synek » čtv 24. kvě 2012 7:48:05

Super. Díky za názory. Toho discmana jsem používal taky jako Jose1 na přestávky a různé besídky, ale poslední dobou to občas potřebuji i jako playback rovnou do vystoupení, takže radši půjdu do profi přehrávače.

Uživatelský avatar
Jose1
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 638
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:31:19
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Jose1 » pon 04. čer 2012 22:42:47

Jasně....s prvním požadavkem na playback, jdu taky do profi....

lumirt
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 10. kvě 2007 20:36:23

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od lumirt » ned 10. čer 2012 21:58:56

Zdravím,
používám GEMINI CDMP-1400 stálo to asi 5000 Kč.
Cinch nebo XLR výstupy, CD nebo MP3 a WAV.
Naprostá spokojenost.

Synek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: úte 30. čer 2009 9:02:32

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od Synek » pon 11. čer 2012 9:42:09

Nakonec jsem pořídil Denon DN-C620. Nejdřív jsem jsem objednal v akci Tascam CD-500B (se symetrickými výstupy), ale omylem poslali verzi bez symetrických výstupů. Slíbili do týdne vyměnit, ale nějak to nedopadlo a odsunovali o další týden. Navíc jsem na něm zkoušel přehrát starší pálená CD, která mi přehrál i ten starý discman a bylo to dost zoufalé. V podstatě si s tím moc neporadil. Tak jsem po týdnu vrátil a vzal toho DENONa za téměř stejné peníze. Naprosto propastný rozdíl v načítání audio CD. Zmáknul načíst velmi rychle i ta "testovací" média a s přehledem je přehrát. MP3 jsem nějak zvlášť neřešil, takže tam nemohu porovnávat. Ovládání u Denona mi přišlo taky příjemnější než u Tascama, takže závěr je ten, že velká spokojenost.

lukasv
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: pon 07. úno 2011 19:24:40

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od lukasv » stř 13. čer 2012 21:51:59

Jose1 píše:Tohle dilema jsem kdysi taky řešil....
Pořídil jsem 1U CD DVD přehrávač Sony asi za litr.
Pěkný den,
bohužel mi ten můj včera šel do kytek, byl taky za ~litr, ale ládoval strašně dlouho, což je při pouštění skladeb dost problém. Tak hledám něco nového. Co koukám po internetu, tak se blbě zjišťuje, zda zobrazuje na displeji číslo stopy; většinou je na obrázcích vidět pouze čas..
Nepamatujete si zhruba, jakého Sony jste koupil? Nějaký typ, atp. Moc by mi to pomohlo.
Díky za případnou pomoc!

haromax
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: stř 13. zář 2006 9:02:43
Bydliště: morava

Jaký CD přehrávač 1U do racku ?

Příspěvek od haromax » čtv 14. čer 2012 14:25:47

Protože tohle mně taky zajímá levný přehrávač aby četl CD ,mp3 atd .1U do racku .U těch levných DVD přehrávačů mám obavy ,že bez monitoru se nejde vůbec dostat do menu a tím pádem jak se chcete vyznat v těch tunách skladeb ,které jsou na nosiči ??? možná to někdo má vychytané ?

já jsem našel asi toto řešení http://www.audiotek.cz/product-48307-numark-mp103-usb" onclick="window.open(this.href);return false;
má to někdo ? nebo měl v ruce ?

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“