Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

Příspěvek od KamilV » pon 07. led 2013 16:14:00

Bezdráty vozím vlastně všude, ať jde o velkou akci, nebo malou prezentaci s konferenciérem. Proto mám bezdrátové přijímače v malém 2U racku (abych s nimi netahal něco, co zrovna nepotřebuju).

Jenže ty moje AKG mají antény vyvedeny vzadu. Udělal jsem tedy to, že jsem koupil koax s BNC a antény jsem protáhl dopředu - "rack mount kit" má vepředu po stranách otvory, které považuju za k tomu určené.

Antény nemůžu uchytit pevně, 2U rack by nešel zavřít. Takže jsem je měl jen tak navolno, což bylo dlouhou dobu ideální - dovnitř nezapadly, protože anténa je s konektorem do "L", ven nevyjely, protože je nepustil kabel. Při zavírání racku jsem je jen natočil "naležato", po otevření racku jsem je vytočil "nastojato".

Během převozů za jeden rok to ale nevydržel jeden ten kabel, BNC z něj zeskočilo (na straně u antény).
Nemáte někdo nějaký fígl, jak antény vepředu uchytit, aby s sebou při převozu neházely?
Akceptuju i variantu nějak uchytit kabel napevno a antény odnímat.

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od KamilV » pon 07. led 2013 16:19:59

Tady na tom obrázku: http://www.zvuk.sk/uploads/prilohy/obra ... /LA131.jpg
je něco, co mají pospané jako "BNC spojovací člen". To by mi pomohlo, ale nevím, jak se taková spojka jmenuje - a proto ji nemůžu najít.

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od janek » pon 07. led 2013 17:14:37

taketo nieco? http://www.gme.sk/prislusenstvi-pro-koa ... -p817-007/

pripadne rovno konektor do panelu: http://www.gme.sk/konektory-bnc/koaxial ... -p817-070/

kamarat co ma sennheisery, tak ma na predny panel vyvedene BNC konektory, kde da bud priamo tie kratke tycky alebo kabel k padlam. Vnutri to ide cez antenny zosilovac do prijimaca.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od OK2MDK » pon 07. led 2013 17:18:56

Ahoj, BNC jde na SAMIci otáčet přece ne?
Máme Shure SLX a tym máme vyvedeny SAMICE na prední panel. A v nich jsou ty antény otáčet práve díky BCN.

Trochu nechápu jak to máš pripojené. Fotku bohuže lžádnou po ruce nemám.

proste na přední straně máme BNC samice a naní nacvaklé antény, ty jsou v svých samcích otáček. nevím zda je rack upraven aby se tma složené vešly.

Uživatelský avatar
jozef
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 30. pro 2010 22:38:17
Bydliště: Kralovský Chlmec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od jozef » pon 07. led 2013 17:34:53

Ja som v hdt objednal taky set, ze na 2U plechu su 4 bnc prechody ,aj s 30cm bnc kablamiy.A to pomohlo,je to super vecicka.Jozef

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od OK2MDK » pon 07. led 2013 20:08:35

http://www.google.cz/imgres?q=shure+SLX ... ,s:0,i:150

Toto má šéf. Zřejme se jedná o originální řešení. Anténa lzce v BNC otočit horizontálně pak se vejde do víka RACku

:-)
Edit: dodám, že foto není mé, pouze jsem našel vhodné na googlu

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od KamilV » pon 07. led 2013 20:20:50

Společnýma silama jste mě přivedli k tomuto: http://www.gme.sk/prislusenstvi-pro-koa ... -p817-040/

což je asi přesně to, co potřebuju.
Dík.

OK2MDK
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 502
Registrován: sob 31. led 2009 8:09:41
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od OK2MDK » pon 07. led 2013 21:10:33

Ano, nebo postačí kabel BNC samec --- BNC samice panelová

Podle toho jaké máš u sebe k dispozii kabely.
Hodně zdaru:-)
73!

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od blaha » pon 07. led 2013 23:15:29

Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od KamilV » úte 08. led 2013 8:21:55

Ano, Zdeňku, přesně podle Tvého "návodu" jsem to před rokem dělal, jen jsem omylem přeskočil ten poslední řádek - a to byla právě ta panelová spojka, kterou jsem nyní vítězoslavně objevil :)

Uživatelský avatar
Marek23

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U rack

Příspěvek od Marek23 » stř 06. úno 2013 19:57:10

AKG FRONT MOUNT ......

délka 40cm
zakončení 1 - kabelový BNC
zakončení 2 - panelový BNC

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

Příspěvek od CharlesBass » pon 06. kvě 2019 14:20:22

Ahoj,

mechanicky mám, nebo respektive budu mít, upevnění antén vyřešeno.
Chci se ale zeptat, je-li nějaké omezení či doporčení, jak antény vedle sebe montovat? Tedy rozmístit pro diverzitní přijímač? Musí být dodržená specifická vzdálenost? Nebudou se třeba dva páry antén stínit? Jak se bude snášet pásmo 826-831MHz s Wifi, 2,4GHz a 5GHz, které budou v jednom panelu 20 cm od sebe?
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

Příspěvek od Aleš » úte 07. kvě 2019 10:16:53

Nekombinoval bych to v jednom racku. Antény co nejdál od sebe, a zvlášť přijímací od vysílacích (což WiFi je). I když pracují v různých frekvenčních pásmech, silný signál blízké vysílací antény může přebudit vstupní vf zesilovač přijímače i mimo jeho pracovní pásmo. Nějak by to sice fungovalo, ale dosah bude horší, častější výpadky, apod.
Kapela, se kterou jezdím, má takto v jednom racku tři vysílače in-earů (Mipro, Sennheiser) sloučené do jedné antény a vedle toho přijímač handky zpěváka se dvěma anténami (taky Sennheiser) a občas to pěkně zahapruje i když je všechno naladěno s dostatečným frekvenčním odstupem od sebe. Kolikrát jsem říkal, kupte externí anténu na ty in-eary, ale nic, no jo, když ono to hapruje jen občas... :-)

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

Příspěvek od CharlesBass » úte 07. kvě 2019 11:42:03

No právě o to mi šlo. Aby, když už to má být všechno nasoukaný do jednoho místa, aby se to návzájem nelikvidovalo, lhostejno, jestli přebuzení příjímače vysílačem, či "pouhým" vzájemným stíněním. Nějaké anténní distributory a menežment rozhodně řešit kvůli (zatím) dvoum handkám nebudu, tam čtyři přijímací antény v jednej liště nebudou problém. viděl jsem jich takto i osum a byla to dost velká akce, kde tři-čtyři handky jeli v kuse, takže na to asi bylo spolehnutí. S tím wifi to asi budu řešit jinak. objednám si rackové lišty i na druhou stranu racku a tam to umístím, pokud to vůbec bude router s oddělitelnými anténami...
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Aleš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: úte 25. bře 2008 13:32:52

Re: Jak na uchycení antén bezdrátů na předním panelu 2U racku

Příspěvek od Aleš » úte 07. kvě 2019 12:37:21

Ani antény různých přijímačů těsně u sebe nejsou úplně bez rizika. Každý ten přijímač je superhet, to znamená, že má v sobě oscilátor, za pomoci kterého mění různé kmitočty vstupního signálu na jeden pevný mezifrekvenční a ten dál zpracovává a demoduluje. Záleží jen na řešení a provedení toho kterého konkrétního přijímače jak moc tento oscilátor zpětně vyzařuje do antény. Při extrémní blízkosti antén a nevhodném naladění i toto může působit problémy. Osm přijímačů se samostatnými anténami v jednom racku není moc dobré řešení, z toho bych si příklad nebral i když to někomu někde fungovalo dobře. Nejlepší je anténní rozbočovač, kde jednotlivé výstupy mají mezi sebou co největší útlum. Pro dvě handky rozbočovač samozřejmě moc smysl nemá, ale i tak je lepší dát antény aspoň na opačné strany racku.

WiFi bych s přijímači pro audio nedával do jednoho místa vůbec. To nejsou jen kmitočty v pásmech 2,4GHz a 5GHz od antén, celý ten router produkuje kolem sebe širokopásmové rušení a při blízkosti přijímacích antén v řádu desítek centimetrů už může být problém. Když už nic, tak to zhoršuje odstup užitečného signálu od rušivého pozadí a tím i dosah a spolehlivost přenosu audia. WiFi router vždy bokem alespoň několik metrů.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“