procesory co na co je

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
franta1969
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte 01. črc 2008 20:17:06

procesory co na co je

Příspěvek od franta1969 » čtv 18. zář 2008 23:23:10

Dokázal by někdo stručně popsat jakej efekt třeba zpěvy,akustická kytara atd?Na co je crosover,gate a jiný věci.Existuje někde něco jako vysvětlivky?Děkuju za informace

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maly_medved » pát 19. zář 2008 13:57:51

A popište to pokud možno jednou větou !!!

Ne , vážně, už to tady v jiných fórech bylo - doporučuji knihu Vaška Vlachého "Praxe zvukové techniky"

franta1969
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte 01. črc 2008 20:17:06

Příspěvek od franta1969 » pát 19. zář 2008 15:02:12

sháním ale je to bible zvukařů a není k sehnání.Díky ale za info

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maly_medved » pát 19. zář 2008 15:44:32

- Crossover se nepoužívá jako efekt, ale jako procesor pro zvukaře na rozdělení jednotlivých akustických pásem ( basy , středy , výšky ) do výkonového aparátu.

- Gate - brána , se nejčastěji používá k potlačení nežádoucích ruchů ( hlavně u bicích - kopák, tomy , floortom ) nebo k potlačení ruchu kytary ( Rocktron Hush atd. )

Celkově je tahle problematika ( hally , reverby, echa , chorusy, phasery .... ) tak rozsáhléá že je fakt super začít například touhle knížkou )

Dovolím si ale přeci jen jednu radu : vídím to u spousty začínajících a občas i pokročilých muzikantů . Vyvaruj se extrémně levným multiefektům, např. Zoom nebo Digitech s jejich umělými napodobeninymi "čehokoliv", věř mi , většinou je výsledný zvuk dost strašný.

Opravdu se vyplatí zainvestovat do seriozních, byť dražších efektů.

franta1969
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: úte 01. črc 2008 20:17:06

Příspěvek od franta1969 » pát 19. zář 2008 20:37:30

moc ti děkuju za informace,tu knížku nemůžu sehnat ale k tomu crossoveru tam si rozdělíš pásma a posíláš k zesilovači?Dá se to nějak třeba nakreslit ,protože z mixu se to asi nedá když z něj vedou dva výstupy,tak si myslím,že po páráku si to pošlu zvlášť na vejšky a středobasy a zvlášť na subbasy?Jen chci říct,že každej jednou začal apokud nemá někoho u koho se zaučí,tak se ptá.Díky

Uživatelský avatar
dzajro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: úte 02. zář 2008 13:16:21
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od dzajro » sob 20. zář 2008 11:05:52

Tk do crosoveru posielas stereovystup z mixu a rozdeluje sa t az na crosovery. Pred crosover je vhodne dat apon grafický eqalizer tym si vyrovnas chrakteristiku reprosústavy a potom vsetko nastavaujes az na mixe.

maly_medved
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 716
Registrován: úte 03. črc 2007 9:27:11
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maly_medved » pát 26. zář 2008 12:46:57

dzajro - na vyrovnání zvuku reprosoustavy slouží nastavení procesoru ( crossoveru ) . Myslím si , že případný další GEQ slouží k vyrovnání charakteristiky akustického prostoru a případně zamezení zpětným vazbám.

Uvažováno tak , že v dnešní době už se klasické samostatné crossovery bez EQ téměř nepoužívají.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Praxe zvukove techniky

Příspěvek od CharlesBass » stř 08. říj 2008 22:35:13

Vyslo to pod muzikusem, kdyz sem hodis mejl, poslu ti pdfko
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Uživatelský avatar
souchop
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: stř 07. bře 2007 14:52:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od souchop » čtv 23. říj 2008 9:37:00

maly_medved píše: Dovolím si ale přeci jen jednu radu : vídím to u spousty začínajících a občas i pokročilých muzikantů . Vyvaruj se extrémně levným multiefektům, např. Zoom nebo Digitech s jejich umělými napodobeninymi "čehokoliv", věř mi , většinou je výsledný zvuk dost strašný.
Opravdu se vyplatí zainvestovat do seriozních, byť dražších efektů.
Ano, přátelé je to tak...ale nemůžu se nepodělit s vámi o jednu skutečnost: používal jsem kdysi např. procesor Zoom. Vytvořil jsem na něm spoustu výborných zvuků a všichni si jen pochvalovali, jak mi to dobře zní(včetně mě)...všichni ostatní kolegové na ten stejnej procesor nadávali, že je úplně na nic a co nejrychleji ho dali pryč...tak sem si dlouho říkal, čím to asi je....nakonec jsem zjistil, že ANI JEDEN z těch muzikantů tomu procesoru nerozumí(a že sou to kolikrát muzikanti s velkým M!), natož aby si přečetl alespoň pro začátek návod :D ...přeberte si to jak chcete

Uživatelský avatar
safa
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2685
Registrován: pon 26. pro 2005 1:28:29
Bydliště: Praha, matka měst a vesnic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od safa » pát 24. říj 2008 17:09:38

souchop píše:..všichni ostatní kolegové na ten stejnej procesor nadávali, že je úplně na nic a co nejrychleji ho dali pryč...tak sem si dlouho říkal, čím to asi je....nakonec jsem zjistil, že ANI JEDEN z těch muzikantů tomu procesoru nerozumí(a že sou to kolikrát muzikanti s velkým M!), natož aby si přečetl alespoň pro začátek návod :D ...přeberte si to jak chcete
... s tim se setkavam denne. To uz je holt takova stredoevropska tradicni vlastnost.

Martin Korf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob 17. kvě 2008 14:00:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Korf » čtv 06. lis 2008 9:35:45

K tomuto tématu jsem našel na internetu jeden no trochu delší článek:
http://www.zesilovace.cz/view.php?cislo ... 2002121603

Uživatelský avatar
jijiklolop4

Re: procesory co na co je

Příspěvek od jijiklolop4 » ned 24. říj 2021 14:04:44

Ja chci spojit reprobox s PC na domácí poslech ale nevím co dát mezi to. Zkoušel jsem zvukovou kartu přes sinch a moc to už nefachá. Musím s reproboxem do opravny.

zahy
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 439
Registrován: ned 12. říj 2008 22:05:18
Bydliště: Louny

Re: procesory co na co je

Příspěvek od zahy » ned 24. říj 2021 15:34:02

ANO bude líp
A&H GLD-80, A&H CQ20B, Soundcraft Ui16, RCF HD32, Dynacord TS 400, SPL A394

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“