Přepínač vstupů

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • Zesilovače pro touring Powersoft Unica T
Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Přepínač vstupů

Příspěvek od Grazlll » sob 26. říj 2013 9:55:31

Zdarec,
mam dotaz... Mam jednu zvukovku (čistě pro monitoring) a do ní zapojený dvoje bedny pro kontrolní poslech...Jééénže... Malý maj Power na předním čele (jsou to starý počítačový škupky) a to je v pohodě, ale velký M-Audia maj každá svůj vypínač a mě opravdu nebaví neustále vstávat, zapínat a vypínat je (nehledě na to, že jim se to asi taky moc nelíbí...).
A ovládání pro monitory za 8000 není pro nekomerční "studio" ideální řešení...
Má někdo z vás nějaký jiný řešení (nějaká stavebnice, hotový zařízení) přepínače vstupů? Vstup ideálně přes Cinche, výstup 6,3 jack a cinch?
Dost by mi to pomohlo..:-)
Díky moc

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 26. říj 2013 11:23:23

http://eshop.prodance.cz/splitmix-4/d-97292/

Asi by ti mohlo posloužit toto, konektory bys musel na jacky upravit na kabelech nebo pomocí adapterů, ale taky to jde spáchat pomocí jednoho páčkového přepínače a pár panelových konektorů v jakékoli krabičce, nemyslím, že by na to byla potřeba stavebnice a pro člověka s průměrným IQ snad ani schema. Abych byl upřímný, tak já bych asi ani tu krabici a panelové konektory nehledal a nic nevrtal, ale prostě nastřihal už používané kabely a naletoval je na ten přepínač přímo, pak se taková improvizace obvykle zalepí hroudou tavného lepidla nebo obalí gafou a příštích dvacet let slouží a stále čeká na výměnu za něco definitivnějšího :-)

H.M.

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od Grazlll » sob 26. říj 2013 12:11:38

A vliv na zvuk...? :-) Tohle mě samozřejmě napadlo taky, ale bojim se aby cestou neutrpěla kvalita :-)

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od KamilV » sob 26. říj 2013 12:24:39

Bude to vše úměrné dosavadní kvalitě. Nebál bych se ztráty kvality. Ne v takové míře, aby to M-Audia přiznaly. Neuvedl jsi sice přímo typ, ale +- se to asi dá odhadnout.

Co máž za zvukovku? Nemá třeba dva stereo výstupy? Že bys měl každý poslech na jednom a jen v DAW přehazoval routování masteru...

Uživatelský avatar
Zdeněk Prodance
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 4039
Registrován: pon 18. dub 2011 11:17:46

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od Zdeněk Prodance » sob 26. říj 2013 12:45:10

Asi tak, ani pasivní krabička ani letovaný spoj ani přepínač (pokud bude mít nějaké na slaboproud použitelné kontakty) ani zdaleka nebudou nejslabšími částmi tvého poslechového řetězce, spíš přesně naopak, měl bys velké technické i finanční problémy jim kvalitou všechno ostatní přizpůsobit :-)
Samozřejmě pokud něco nebude přímo blbě v kontaktech, zemích, stínění apod. ale to může být vždycky i u sebedražšího HW. Asi jediná věc, která u pasivního mixu může dělat problémy, je jeho impedance, vložená mezi výstupní a vstupní připojených zařízení a ještě proměnná, při krátkých kabelech a obvyklých hodnotách je to na hranici detekovatelnosti, ale setkal jsem se s případy, kdy byla vstupní kapacita zařízení nesmyslně vysoká a pak to vážný problém je a zbýval by jen ten přepínač nebo aktivní zařízení typu Big Knob a pod. případně aspoň nastavovat na potenciometrech jen koncové polohy.

H.M.

sledge
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: pát 09. črc 2010 15:57:29

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od sledge » sob 26. říj 2013 19:03:43

Tohle, krabička a konektory by nestačilo?
http://www.gme.cz/p-ds4-p631-016

Při přepnutí to může trochu lupnout, ale za zásadní problém bych to pro daný účel nepovažoval...
1) Audiopro s.r.o. - servis, instalace, akustika, podpora: http://www.audiopro.cz
2) Práce všeho druhu (měření, vývoj, poradenství,...)

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Přepínač vstupů

Příspěvek od KamilV » sob 26. říj 2013 21:40:55

Pokud by nevadilo lupnutí, tak by šlo obě poslechové cesty hrnout přes patchbay a zepředu jen přepíchávat. To ale jen v případě, že by tazatel už patchbay měl a bylo v něm ještě místo. Nemusel by nic kupovat.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“