Zvuková karta exter. poradte

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • ADAM Audio S Series
wallty

Zvuková karta exter. poradte

Příspěvek od wallty » stř 05. úno 2014 14:16:18

Zdravim potreboval by som poradit co sa tyka tejto extern. zvuk. karty: http://www.alesis.com/io26
Moje očakávania: potreboval by som cez to nahrať hl. bicie ale aj ostatne nastroje.. ale ide mi hl. o tie bicie... aký mate na to názor ? financne sa mi to tiez celkom pozdáva ... a ake vsetky komponenty by som potreboval pr nahravani tich bicich do PC..?
uvazujem nad kupou: Mics: PGDMK6 Drum Microphone Kit - shure
to je 6 mics a tá ex. zvuk. karta má 8 inputs.. cize to je dostačujuce si myslim.. :)
+ čo vsetko je este k tomu potrebne ? mm zvuk by som chcel nie studiový jasna vec.. :P ale tak aby sm s nim bol spokojny aby splnal ucely na (demo) nahravku.. a pod... a potom dodatočne nahrať cez tu ex. zvuk. kartu aj dalsie hud. nastroje (basa, gitary a spevy)
Ďakujem Vám všetkým.. :)

J.J.
Uživatel
Uživatel

Re: Zvuková karta exter. poradte

Příspěvek od J.J. » stř 05. úno 2014 14:37:33

Se zvukovkou by problém být neměl - podstatně víc ti budou zvuk mršit ty PGčka. Ale to taky není jisté - u zvuku bicích nejvíc totiž záleží na bubeníkovi, akustice prostoru, kvalitě a naladění bicí soupravy a pak až na mikrofonech a zvukovce.
Zvukař bez www stránek

wallty

Příspěvek od wallty » stř 05. úno 2014 14:43:31

takze myslis ze by to splnalo ucely pre demo nahravku ?

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaha » stř 05. úno 2014 14:45:19

U toho Alesise pozor je to FireWire zvukovka, takže pokud to pojedeš přes noťas, musí mit FW rozhraní a to ještě se správným řadičem.

Ad. mikrofony, tuhle sadu od Shure mám (bez koďanů) a je to použitelné na solidních bicích.
Ale neodpovídá v současnosti cena, protože za nepatrný příplatek se dá pořídit sada o půl řádu až řád výš.
http://www.audiotek.cz/product-54635-el ... ice-pl-dk7 - půl řádu
http://www.audiotek.cz/product-32555-akg-rhythm-pack - o řád

A třeba PG56 bych na náběr kytar a dalších nástrojů (krom bicích) nepoužil, ale D40 klidně.

A co dál, kabely a stojany.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

wallty

Příspěvek od wallty » stř 05. úno 2014 14:52:12

jj planoval som to cez notas .. ale mam aj stolovy pc .. takze to asi by az takz problem nebol.. a tieto mics sa mi zapacili aj ako po fin. stranke tak aj co som videl covery, tutorialy celkom to dobre aj vyznelo aj vyzeralo... takze kludne by som mohol kupit tu alesis ??

MADMAX

Příspěvek od MADMAX » čtv 06. úno 2014 11:07:03

Ano, proti kartě nic, a některé značky notebooků mají FW rozhraní celkem standardně (Lenovo, Dell Latitude).

Spíš bych ti vymlouval ty mikrofonní sady, úspora za to, že koupíš celý paket, není tak velká a v každí té sadě je něco "špatně" V SHURE PG úplně všechno, na svojí kvalitu je řara Performance Gear předražená, hraje to jako číňan, platíš jenom logo SHURE. Totéž levný EV, to dokonce JE číňan jen přetištěný logem EV a zvl. ty kondíky jsou nic moc...
Osobně bych Ti doporučil nakoupit jednotlivé mikrofony, tak si totiž můžeš vybrat to relativně nejlepší a zároveň pokud možno nejlevnější - moje volba by byla: Kick - SHURE BETA 52, Snare - SHURE SM57, Toms - Sennheiser e604, HH - sE Electronic sE1A, OVH - sE X1 (to je výborný levný velkomembránový mikrofon, kterým můžeš točit skoro všechno, i zpěvy. Ve finále máš výbavu, která sice bude stát cca dvojnásobek než sada, ale v příštích pěti letech ji nebudeš muset lacino prodat a koupit něco jiného...

wallty

Příspěvek od wallty » čtv 06. úno 2014 21:36:41

a počuj...ak moj NB nema rozhranie FW (FireWire)
tak existuje nejaky konektor anebo nieco co by som zapojil do NB a napoil zvukovku cez to ?...

J.J.
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od J.J. » čtv 06. úno 2014 21:41:49

Tak si kup zvukovku s rozhraním USB.
Třeba tato http://www.audiotek.cz/product-49786-pr ... ox-1818vsl
Zvukař bez www stránek

blaha
Uživatel
Uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaha » čtv 06. úno 2014 21:45:37

Pouze pokud máš na něm ExpressCard Slot, nebo možná ještě Thunderbolt. Ale i když na NB je FW, neznamená to nutně, že s ním bude zvukovka fungovat.
Mám 2 DELLy a ani s jedním třeba MOTU 828 mk3 Hybrid přes FW nechodila.

A pokud se ptáš jestli existuje USB-FW převodník, tak NE.

Proto je dnes lepší k NTB zvukovka s USB, ale opět pozor některé můžou mit problém s USB 3.0 (opět MOTU).

Jo a FW nemá běžně dnes už ani Lenovo nebo DELL, pokud se bavíme o NTB do 20k :( .
Zdeněk "Bláha" Blahovec, divadlo Jaroměř, občas zvučení na sebe mimo divadlo, občas nějaký ten prodej i instalace techniky

wallty

Příspěvek od wallty » čtv 06. úno 2014 22:17:09

mmm praveže . tá alesis mi sedíí viac... aj cenovo pre mna.. vikem u zohnat do 200 ecok.. čo je pre mna fakt dobrá cena..
ale tak mam aj stolový PC .. a snáď ten má FW rozhranie.. co myslite ? nesom doma newm to pozriet.. :)

J.J.
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od J.J. » čtv 06. úno 2014 22:33:30

No tak si ji kup, když ti sedí...
Firewire do stolního počítače dořešíš přídavnou kartou, do NTB by to mohlo jít pomocí slotu expresscard (pokud ho tam máš. nákladově to vychází od 300,- do cca 4500,-Kč dle rozhraní.
Zvukař bez www stránek

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » pon 20. črc 2020 13:28:39

Ahoj, můžete mi nekdo prozradit, Jestli se IO26 dá použít i jako analog / Adat převodník, něco jako Ada8000 ?
Děkuju

STIGMA
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od STIGMA » pon 20. črc 2020 14:48:31

Já bych řekl, že by to měla umět. Jukni se tady do návodu od str. 35 " Using the Hardware Direct Monitoring
(HDM) panel "
https://7132afa424c2f1a2ab6d-54d68a14e2 ... l_revc.pdf
Edit: asi to bez připojení k počítači nepůjde viz strany 40 -41. Zřejmě ti jde o to, použít ji jako mic preamp bez počítače.

mkarr
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od mkarr » úte 21. črc 2020 12:38:31

Ano, jde mi o možnost použití jako zvukovka (proto se koukám po něčem jako je tahle I/O26) ale také jako rozšíření vstupů pro digitální mix co má dva páry ADAT rozhraní kde už používám jeden ada8200. No zdá se že to fakt nejde, což je trošku škoda. M-audio tohle chápe a když jejich zvukovku zapojím jen k napájení, je z ní Analog - SPDIF převodník. Tady by se krásně nabízelo všech osm vstupů i výstupů propojit na ADAT a po ptákách.

STIGMA
Uživatel
Uživatel

Příspěvek od STIGMA » úte 21. črc 2020 13:19:10

Relativně nedávno jsem toto hledal na jinej Alesis a ten to uměl. Byla to taky taková "vykopávka", ale přesně na typ si už bohužel nevzpomenu. Jak popisuješ to M-Audio mě takhle chodí Tascam US 08x16 - jen nemá SPDIF. Optiku má až US 20x20. Co jsem se dočetl tak Focusrite 18i20 si i pamatuje nastavené narotouvání signálů, které sis předtím nastavil pomocí počítače.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“