Propojení audio interface

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » ned 25. led 2015 14:06:47

:-D Možná v tom opravdu zbytečně hledám vědu, ale logicky...Z master Out do Slave In to chápu...Ale přece himbajs když má převodník jen Out tak z něj data dostanu...Ale jak je dostanu dovnitř...:-D
A pokud řikáš, že po jednom vlákně se dá přenést osm kanálu tak kde mam těch dalších osm, které potřebuju pro zpětný monitoring...:-)
Nechci působit jako lojza, ale přece když "píchnu" něco do ADDA rozraní tak to potřebuju slyšet v uších, tzn když je monitoring vyvedenej z Master tak to do ní potřebuju nějako dostat...:-)
Nebo mi něco ještě uniklo? :-)
jinak díky za trpělivost :-D

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » ned 25. led 2015 14:07:29

Nebo je to tak, že těch osm kanálů je obousměrných?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od KamilV » ned 25. led 2015 14:49:36

Ne. Máš kartu. Ta má X vstupů a Y výstupů.
- když si koupíš převodník, co má ADAT OUT (data z něj tečkou do zvukovky), rozšíříš tím těch X vstupů o X2 (podle toho, kolik má převodník vstupů, často 8 ), výstupy rozšířeny nejsou
- pokud má převodník ADAT IN (data přijímá), rozšiřuje výstupy zvukovky o Y2 výstupů

Pokud bys potřeboval separé monitoring pro každý kanál, musel bys mít převodníky dva. Např. ADA8000 či ADA8200 umí IN i OUT, takže když koupíš dva, jeden pověsíš na ADAT IN a jeden na ADAT OUT.
Mezi vstupy a výstupy pak routuješ dle libosti.

Důležitý je, a to asi pořád děláš, nenahlížet na převodník jako na nějakou SLAVE kartu. Ne, je to jen rozšíření původní karty o vstupy či výstupy, ne oboje.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od vitek_cz » ned 25. led 2015 16:00:31

Uz prosim nepouzivej slovo SLAVE.

Jsem myslel, ze jsem to napsal jasne.. asi ne.

Prevodnik muze byt bud AD (umi prevadet z analogu na digital) v tvem pripade by mel jen adat out (ten co sviitii)

nebo DA (prevadi z digitalu na analog) ... v tvem pripade ma jen adat in (nesviitii)

a nebo funguje obousmerne ADDA - v tvem pripade by mel 2 Adat konektory In a Out.

Presonus d8 je jen AD

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » ned 25. led 2015 16:08:32

Děkuju vám oběma za trpělivost :-) Kamil mě svou odpovědí poučil, leč nepotěšil..:-D Místo 10k za převodník dám ještě dalších cca 5 za další pro monitoring...Ach jo :-D

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od vitek_cz » ned 25. led 2015 16:10:45

nektere funguji obousmerne..

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » ned 25. led 2015 16:34:09

Skvěle....trochu přemýšlim jestli jsem si nevzal moc velké sousto...Dokážeš mi říct jak to poznám...?

Uživatelský avatar
KamilV
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1439
Registrován: pon 30. lis 2009 13:10:24
Bydliště: Olomouc

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od KamilV » ned 25. led 2015 16:47:28

A to používáš tolik monitorových cest? Kolik výstupů máš na kartě, že to potřebuješ rozšiřovat o další?

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » ned 25. led 2015 17:04:26

Safra...My si pořád nerozumíme....
Tak ještě jednou...Když budu nahrávat naživo tak v kartě budu mít napíchaný bicí a basu (PŘÍKLAD) a v převodníku kytary a zpěvy... Do karty mam zapíchaný tři monitorový cesty a logicky potřebuju aby do těch cest lezlo i to co je na vstupech převodníku...
Prostě potřebuju zpěv ze vstupu 10 převodníku naroutovat na výstup 3 zvukové karty (opět jen pro představu)
Už jsem v tom zamotanej až po uši...

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od blaha » ned 25. led 2015 18:04:13

Ale vždyť to jde, každá zvukovka má svůj sw mix v ovladačích, jsou na něm vstupy, třeba u Steinbergu UR824 prvních 8 ze zvukovky a pak 2x po 8mi ADAT 1 a 2. Tyhle vstupy se pak můžou namíchat do celkem až 8mi výstupů, které si přiřadíš, ať už z karty, nebo přes ADAT rozšíření.

Ty potřebuješ 16 vstupů, 8 na kartě + 8 na převodníku připojeného přes ADAT, ve zvukovce se to vše smíchá a pak potřebuješ 3 výstupy, který máš na zvukovce, takže do žádnýho dalšího převodníku už signál posílat nemusíš.

Jediný co potřebuješ propojit směrem karta - převodník je WorldClock, kterej se dá poslat buď přes ADAT optikou, nebo BNC koaxem.

A je jedno, jestli jako rozšíření použiješ jen převodník, nebo zvukovou kartu.

Ale ještě jednou přes jeden ADAT pošleš při 96kHz jen 4 kanály.

Taky je možné pokud by jsi pořídil druhou stejnou zvukovku, pokud to umí ovladače, že by jsi je vůbec nepropojoval (nebo maximálně WC) a ovladače by si je načetli dohromady a najednou by se ti počet kanálů zdvojnásobil a to i při zachování 96kHz, výstupy by se pak měli míchat podobně jako jsem uvedl výše.
Ale musí to umět ovladače zvukovky, tohle myslím umí třeba M-Audio, které podporuje až 4 zvukovky najednou.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » pát 06. úno 2015 22:50:03

Ahoj,
tak jsem pořídil na test ADA 8200 a jako teda nevim...:-D Tušíte někdo v jaké "vrstvě" funguje synchronizace? Jinými slovy mi jde o to jestli neva když jedna "karta" jede na 96kHz a ADDA je 48kHz.
Zatim mi to totiž nedělá nic jiného než že štrachá, píská, atp....:-/ Podle rad zde a "manuálu" by vše mělo být zapojeno OK, ale ve chvíli kdy připojim na vstup MIC (phantom i bez něj) tak místo záznamu hlasu jsou zaznamenány jen pískot a skřípot :-D
Jsou dvě varianty...Buď to něco dělám špatně (patrně špatně nastavená synchronizace) nebo mi poslai šmejd..:-D

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » pát 06. úno 2015 22:56:52

Tak OK, už jsem asi přišel na to, že synchronizace přes ADAT není možná pokud jedna karta pracuje na 96kHz a druhá na 48kHz... Je to tak....?
Vyřešila by to synchronizace přes BNC?
Měl jsem totiž takovou představu, že na živý hraní je jedno, že to je v 48kHz, ale na studiové tak že bych části bicích kde záleží opravdu na zvuku vezmu před interface na 96kHz a "méně podstatné" jako je třeba struník nebo druhej MIC pro BD vezmu ADDA na 48kHz...
Byla moje představa zcestná...? (nebo totální pí.....kravina?)

janek
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: čtv 18. zář 2008 13:40:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od janek » pát 06. úno 2015 23:07:36

Aby to fungovalo, musela by to karta resamplovat na 96k takze v tejto cenovej kategorii to nehrozi. Obe musia ist rovnako.

Grazlll
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: ned 27. bře 2011 10:12:21

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od Grazlll » sob 07. úno 2015 7:34:45

Jinými slovy prostě obě musej frčet na stejné samplovací frekvenci...Pokud jde synchronizace přes ADAT...
A pakliže by se jednotlivé kanály nahrávaly přes ADAT a synchronizace byla nastavena na BNC? Ani tak to nejde...?

J.J.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 600
Registrován: pon 21. led 2008 18:38:20

Re: Propojení audio interface

Příspěvek od J.J. » sob 07. úno 2015 8:36:14

Musel by sis koupit převodník který umí 96kHz nikoliv ADA8200 který má strop 48kHz. Takhle to použiješ spolu jen do frekvence 48kHz výš ne - fyzicky to není možné.
Zvukař bez www stránek

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“