Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » sob 09. črc 2016 7:37:44

Zdravím.. Koncom tohto mesiaca som bol pozvaný aby som zahral jednu open-air akciu viac-menej súkromú.. cca 50 ľudí ale vonku na lúke.. Napájanie bude práve centrálou s čoho mám trošku obavy o techniku, preto som rád že sa tu táto téma objavila.. Čo sa týka techniky tak nemám síce AUNA, ale...

Satelity:
Stage: RCF ART 722A (aktív)
Odposluch: dB Cromo 10+ (aktív)
Basy:
Stage: the box pro TP218 (pasív) (kus na stranu)
Zosilňovač: Behringer iNuke NU6000DSP
+ Behringer CX2310 cross, ale iba na odposluch, nech mi do toho nejdú basy na plno

Ako zdroj hudby bude Pioneer XDJ-RX, set bezdrátových mikrofónov, notebook a nejaké malé spotrebiče (nabíjačky, adaptéry, atď)

Osvetlenie:
2x laser KVANT 1W
4x laser LASERWORLD 500mW
4x LED svetlá
+ osvetlenie lúky 4x 50W LED

Najväčším problémom vidím dymostroj Antari 530 kde má topné teleso výkon 3kW, nemusí byť použitý, ale...

Centrála Swiss Kraft 8500 v prípade že budem chcieť vedia mi zabezpečiť 2ks

Rád by som poradiť či vôbec do toho ísť, pretože zárobok nie je adekvátny tomu čo všetko tam beriem a nerád by som o to všetko prišiel kvôli centrále.. Poprípade akú prepäťovú ochranu kúpiť aby som predišiel zlobe a vysokej škode..?

Ďakujem..

Havlis
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: pon 14. zář 2015 16:08:33

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Havlis » sob 09. črc 2016 8:04:32

Vzhledem k tomu, že ten swiss Kraft dává reálné něco kolem 2,5 kW, tak mám obavy, že ti to především všechnu zmíněnou techniku ani neutahne...

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Petr Z. » sob 09. črc 2016 9:05:09

Toto asi nebude ten případ, ale některé moderní 3F EC stejných značek a typů asi od 5kVA nahoru jdou synchronizovat, mezi jinými třeba Honda a Husqvarna. Větší mobilní EC jdou i přifázovat k síti, fázovací aparátek je velikosti 6 modulů na DIN lištu, viděl jsem to v kogeneračních jednotkách TEDOM.
Asi bych se bál o ty Behringery.
Opravdu funkční a účinná přepěťová ochrana bude pravděpodobně stát víc, než pronájem těch dvou EC..

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » sob 09. črc 2016 15:11:04

Myslím, že by šlo zariadiť aby zobrali do prenájmu nejakú centrálu ktorá by to zvládla.. Poprosil by som rady akú(é) teda s ktorými by nebol problém..
Čo sa týka fázovania, tak na to som nemyslel, skôr to bolo myslené že jedna by bola na svetlá,konzola + drobné veci a ďalšia len zvuk..

Ďakujem..

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od blaha » sob 09. črc 2016 15:40:02

Nedávno jsem zvučil takovou menší akci, která jela komplet na centrálu od Boels (Hornbach), komplet stánky, několik skákacích hradů, registrace a já a odjelo to naprosto v pohodě.

Centrálu si zařizoval pořadatel, ale jak jsem kdysi koukal, ceny jsou poměrně slušné, dá se to tam půjčit třeba i s vlekem. Když si to porovnám s takovým menším vesnickým festiválkem, kterej jsem dělal asi před 2ma rukama, kde na 3x25A jel zvuk, světla (klasický PARy), hospoda, několik stánků s občerstvením kolem, osvětlení stanů, no když jsme večer povypínali část světel a v hospodě odpojili 2kW friťák, tak jsme to dojeli, ale šťávy bylo asi 180V. Kdysi si tam nechávali na tuhle akci posílit jistič, ale to už není tak jednoduchý, tenkrát říkali, žádat tak 3-6 měs. předem a min. 5k poplatek, za to by měli tu 20kW centrálu (teda bez nafty).
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » sob 09. črc 2016 18:40:26

Našiel som firmu ktorá za celkom slušnú sumu (100€) požičia elektrocentrálu ENDRESS ESE 2006 DBS-GT ES čo vyzerá podľa popisu už celkom v pohode, čo Vy na to..?

http://sev-stromerzeuger.com/stromerzeu ... gt-es.html

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Petr Z. » sob 09. črc 2016 19:57:57

To jste myslel úplně vážně? Že si má Čech jet půjčit elektrocentrálu do Německa či kam?
Vážně doporučuju nehulit tu novodurovou trubku od splachovače, nedělá Vám to dobře.
Kdyžtak si to balte aspoň do vlnité lepenky..

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » ned 10. črc 2016 10:02:33

[OT]Myslím že názory na to sa rôznia, pretože niekto povie založ novú tému a ďalší prečo si to nedal do už existujúcej témy, chodím tu už pár rokov a preto si myslím, že je celkom v pohode sa pridať do rovnakej témy keď ide vlastne o to isté, len sa to týka inej aparatúry a myslím že aj inej centrály.. Ale pokiaľ sa mýlim, tak budem rád ak ma na to upozornia a admin to presunie..[/OT]

Blaha: Myslíš že by to s tou centrálou ENDRESS ESE 2006 DBS-GT ES šlo..?

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Petr Z. » pon 11. črc 2016 12:34:09

Ano, přesně to jsem měl na mysli.
Že jde o úplně jiný druh aparatury a jinou třídu EC a proto by si to zasloužilo už od počátku svoje téma.
Vletět do cizího tématu, postovat tam svoje linky a vyžadovat odpovědi na své otázky, jakoby původní téma mělo přestat existovat, to podle mne není fér ani lidsky a myslím, že ani podle pravidel tohoto fóra.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Martin » pon 11. črc 2016 16:52:19

djducato píše:[OT]Myslím že názory na to sa rôznia, pretože niekto povie založ novú tému a ďalší prečo si to nedal do už existujúcej témy, chodím tu už pár rokov a preto si myslím, že je celkom v pohode sa pridať do rovnakej témy keď ide vlastne o to isté, len sa to týka inej aparatúry a myslím že aj inej centrály.. Ale pokiaľ sa mýlim, tak budem rád ak ma na to upozornia a admin to presunie..[/OT]
Není lehké spolehlivě rozeznat, kdy založit nové téma. V tomto případě to ale bylo lepší, protože v rámci původního dotazu nebylo zjevně vše zodpovězeno, pročež se začaly odpovědi k jednotlivým otázkám/tématům míchat... Admin tedy přesunul a děkuje za zábavných 20 minut, které pracnému rozdělení tématu věnoval. A nyní zpět do práce...
administrátor, moderátor

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » pon 11. črc 2016 18:53:40

Super, dík Martin..

Uživatelský avatar
Petr Z.

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od Petr Z. » úte 12. črc 2016 9:33:51

Výborně, takhle to mělo být už od začátku, díky asminovi za 20 minut dřiny :-)
djducato:
Pokud stojíte o mé vlastní, asi tak čtvrtstoleté zkušenosti s napájením z centrál ve spojení s přepěťovými ochranami, pak to sem napište. Může Vám to býti užitečným nejméně tak, že uchráníte zařízení před zkázou. Ale jako vždy bude toto bezpečí něco stát.

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » úte 12. črc 2016 9:40:31

Samozrejme že mám záujem, to snáď nemusím písať.. :) Budem vďačný za každú radu ktorá ochráni aparatúru..

Uživatelský avatar
djducato
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: stř 08. úno 2012 7:27:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrála - obavy o techniku - jak chránit?

Příspěvek od djducato » ned 17. črc 2016 18:30:44

Takže som dohodol že bude požičaná EC typu ENDRESS ESE 2006 DBS-GT ES s tým že dymostroj nebudem používať, takže by to malo utiahnuť snáď všetko.. :)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“