Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Kitter
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. úno 2017 17:52:33

Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od Kitter » stř 15. úno 2017 21:58:29

Zdravím všechny,

už delší dobu přemýšlím, jak přenést zvuk (mluvené slovo, příp. hudbu) z jednoho místa do druhého, dejme tomu 30m vzdáleného (vzdušnou čarou, přímá viditelnost). Líbil by se mi nějaký set vysílače a přijímače, do/z kterého by se dal zapojit linkový signál např. přes cinche; v jednom místě by se připojil zdroj (např. Record zdířka z mixážního pultu) a na druhém místě by se připojil výstup (např. do kamery anebo třeba také do PA reproduktorů).

Konkrétní situace je ta, že ve sportovní hale při sportovním utkání (florbal) komentátor uvádí jednotlivé týmy a dělá další hlášení během zápasu. Mikrofon má přípojený přes svůj mixážní pult a ten je zapojený dále do reprobeden sportovní haly. pro Pro účely živého videopřenosu je zvuk (hlas) komentátora snímán mikrofonem v kameře, což je problém, protože s přihlédnutím k akustice sportovní haly mu ve videopřenosu není dobře rozumět. Problém je v tom, že já s kamerou mám stanoviště na druhé straně haly a tak by byla velká komplikace táhnout předlouhý audiokabel po stěnách haly.
Další konkrétní situace může být ta, že na oslavě cca pro 20 lidí je umístěna hifi věž ve/na skříni. Připojení notebooku s hudbou je zde problém, protože do skříňky se s ohledem na ovládání notebook vložit nedá a na vysokou skříňku položit také nejde. Nejbližší možnost pro stůl na notebook je cca 5metrů daleko.

Již jsem hledal po několika obchodech s audio technikou, ovšem všude nalézám pouze řešení pro osobní bezdrátové odposlechy/mikrofony. Výraz FM transmitter pro změnu najde takové ty spotřební zařízení pro autorádia. Také jsem našel tohle http://pavouk.org/hw/purepathwireless/index.html , což by bylo pěkné, ale sám si to postavit neumím, a má to pouze digitální vstup.

Vyjma konkrétního modelu-řešení, bych uvítal také radu, jak takového zařízení hledat, jak se věci tohoto typu mohou nazývat. Výraz FM transmitter už si "rezervoval" "spotřební sektor"... Pro tuhle mojí aplikaci se nebráním ani ebay a lehkému bastlu.
Díky :-)

Uživatelský avatar
Pavel Sedlák
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 1326
Registrován: úte 24. črc 2007 12:44:06
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od Pavel Sedlák » stř 15. úno 2017 23:44:22

Nemám strach z lopaty, mám strach ze srpu a kladiva

Uživatelský avatar
KarlosSou
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: pon 25. led 2016 20:59:36
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od KarlosSou » čtv 16. úno 2017 9:51:47

já používám body packy a přijímače Sennheiser ew300 G2, které jsou primárně určeny pro něco jiného. Vhodnější je však použít přijímače a body packy z nějakého IEM, pokud jsou tedy k dispozici. Jinak samozřejmě jednoúčelové zařízení z odkazů výše vyjde levněji ...

Bassman
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 465
Registrován: stř 03. čer 2015 15:02:59

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od Bassman » čtv 16. úno 2017 10:01:19

U nas na firme sme skusali tie denony, ale paradoxne bol lepsi a spolahlivejsi Bluetoothovy transmitter ako ten wifi.
"Keď je zvuk dobrý, tak je zvuk dobrý"
http://www.hrbikmedia.eu

Uživatelský avatar
Vitek

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od Vitek » čtv 16. úno 2017 14:46:33

Pokud mas kameru na stativu, tak bych jeste jednou zvazil zapojeni kabelem. Je to levnejsi, spolehlivejsi reseni. Natahnout 50 - 100m kabelu v linkove urovni neni problem a bude to chodit vzdy. Jinak se pouzivaji bezdraty napr. Sennheiser G3 s kostkou. Ale 30m uz je celkem vzdalenost. Idelane s pouzitim ext. anten. Coz ale zacina byt robustnejsi a drazsi reseni.

Uživatelský avatar
Mayo

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od Mayo » pát 17. úno 2017 8:17:08

Myslým že k bezdrôtovým veciam sú aj smerové antény aj "zosilňovače" signálu. Pri live prenosoch TV som videl že majú prídavné antény (vyzerali ako smerové) a fungovalo im to snáď možno to aj cez 200m bolo. Myslím že značka wisycom abo tak dajak bolo na tom napísané.

miro
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: pon 18. led 2010 20:07:27

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od miro » pát 17. úno 2017 20:59:35

Sennheiser transmiter 100mW a receiver s pádlem (směrovou anténou) udělá za ideálních podmínek bez problémů kilometr. Ale taky v městské zástavbě s průmyslovým rušením max pár desítek metrů. Otázkou je pravděpodobnost dropoutů. Ty při bezdrátu nelze 100% eliminovat nikdy. Vysílací výkon zvyšovat nelze, je možné pouze na přijímací straně zvýšit zisk právě směrovou anténou. Předzesilovače pro přijímače nemají valný efekt, samotné receivery jsou citlivé dostatečně. Pokud se používají, tak jako spliter, tedy výkonový zesilovač pro více přijímačů z jedné (dvou) antén. Mám nedobré zkušenosti z podobných akcí, kdy bylo všechno předem připraveno, odzkoušeno, všechno chodilo na 110%. Při ostré akci se objevili s vysílačkama hasiči, pořadatelé, zdravotní služba a přenos šel do kopru přestože jejich vysílačky pracovaly úplně na jiných kmitočtech, tak silný výkon řádově wattů poblíž prostě mikroporty nezvládly.

vitek_cz
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 428
Registrován: ned 10. črc 2011 12:25:24
Bydliště: Praha 6

Re: Jak zařídit bezdrátový přenos zvuku (ideálně stereo)

Příspěvek od vitek_cz » ned 19. úno 2017 23:43:31

A tady se bavime o Wysicomech, kde by ty dva kanaly staly pres 200tis?? To je trochu mimo.. Jinak ano, v televizi pouzivame treba Wysicomy 12ks s antennama splittrama, zesilovacema.. ale to je trochu jiny pripad... Miro> 100mW neni povoleny vysilaci vykon.



Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“