Kalibrace ext. zvukovky / loop kabel XLR / TRS (RCA)

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Kalibrace ext. zvukovky / loop kabel XLR / TRS (RCA)

Příspěvek od strapal » čtv 08. bře 2018 9:01:14

Zdarec.

Chlapi, chtěl bych se naučit používat REW nebo Smaart pro měření základních věcí a mám dotaz. Jak správně zapojit smyčkový kabel pro kalibraci zvukovky pro karty Steiberg UR12 případně Focusrite Scarlet 2i2 ?

Zatím zakoupená bazarová Steiberg UR12: Provedl jsem neúspěšně pár pokusů, kdy jsem propojil vstup Hi-Z s RCA výstupem "R" , ale lezou z toho nesmysly, vůbec se nepodobající výsledkům návodů na YT. Propojení TRS (mono) a RCA je dle mého soudu jasné, takže zřejmě mám špatně nakonfigurován REW, který jsem zkoušel. Nebo je vhodnější vyrobit smyčku pro první vstup XLR a RCA výstup "L" (vypnutý fantom)? Nejsem si ale jistý, jestli nechat cold pin volný nebo ho spojit se stíněním. Třeba kvůli nechtěnému zapnutí fantomu a pod.

Nebyl by po ruce nějaký rychlý tip na konfiguraci zvukovky pro REW nebo Smaart abych věděl, jestli jsem koupil nějakou nakřáplou mrchu z bazaru nebo je chyba na židli, což je pravděpodobnější.. ?

Díkes !

https://www.steinberg.net/en/products/a ... /ur12.html
https://us.focusrite.com/usb-audio-inte ... arlett-2i2

strapal
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: úte 15. zář 2015 11:42:50
Bydliště: Valašské Království

Re: Kalibrace ext. zvukovky / loop kabel XLR / TRS (RCA)

Příspěvek od strapal » pát 09. bře 2018 13:57:46

Narazil jsem na nejasnost, totiz rozdil karet UR12 a UR22. Zjistil jsem, ze UR12 ma sice dva vstupy, ale spolecny L/P vystup. Takze pokud pouziju napr. XLR vstup (1) tak na obou vystupech L/R je stejny signal, coz nechci. Neni tady nekdo, kdo ma UR22 aby mi potvrdil, ze UR22 ma dva samostatne vystupy? Ptal jsem se u ruznych prodejcu, ale nikdo to poradne nevi...

Neni tu nekdo kdo ma UR22 pripadne UR22 MK II ? Potreboval bych tam jen vrazit mikrofon a zjistit jak se chovaji vystupy..

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“