Přehrávač do Win 10

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
ThemeHospital

Přehrávač do Win 10

Příspěvek od ThemeHospital » čtv 31. led 2019 21:43:09

Ahoj, nevěděl byste někdo prosím o slušném free přehrávači se snadným ovládáním, zhruba v podobě VUPlayeru, který ve Win 10 bohužel nefunguje? S ním jsem byl celá dlouhá léta nejspokojenější.

Jde mi zejména o snadné přesuny songů, jejich vkládání pomocí drag&drop přesně do určitého místa a super by bylo, kdyby se některé písně v playlistu daly označit např. barvou (ale to není nutné).

Používám VLC, ale manipulace s ním není zrovna komfortní - přidané songy např. hodí na konec playlistu. Windows Media Player se mi jeví nepřehledný.

Díky moc

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od blaha » čtv 31. led 2019 22:30:59

Win 10 1803 a VU Player 2.49 mi normálně funguje.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od mkarr » ned 03. úno 2019 20:50:43

Používám winamp protože jsem na něj zvyklý, má ovládání klávesama, umí přidávat skladby do playlistu tím, že poklikám na skladbu, má ASIO plugin. Drag and drop umí taky, ale nejsem si jistý že na konkrétní místo v playlistu. _Umí zobrazovat čas do konce skladby, No asi by se našel lepší přehrávač celkem snadno, ale nejsem DJ, takže občas nějakou muziku aby nebylo ticho, nebo abych si posledchl aparát, asi pustím z čehokoli.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od blaha » pon 04. úno 2019 0:04:20

Já používám WinAmp třeba taky, i třeba proto, že má ruční posun v playlistu, takže na divadlo nebo podkresy OK. Na VU mě pak přivedla nutnost pálit hodně tracků za sebou (u náročnějšího divadla), aniž bych se na ně třeba musel i kouknout (WinAmp se sice zastaví, ale neskočí na další skladbu).

Teď používám kombinaci obou (WinAmp, hudba na pauzy, VU třeba na podkresy).

Oba mají horké klávesy, konfigurovatelné (VU Player si je ale vyblokuje v systému a dané klávesy nelze použít pro nic jiného).
Oba mají autostop po konci skladby (WinAmp se na další musí posunout ručně).
Oba můžou routovat zvukový výstup do libovolných kanálů zvukovky (třeba u jednoho divadla ve spojení s Si Impact, mi Winamp jede do 1,2 a VU do 3,4 a na mixu si je můžu nezávisle míchat).
Oba ukazují čas do konce skladby, atp.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
mkarr
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 683
Registrován: pon 28. říj 2013 19:21:32
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od mkarr » pon 04. úno 2019 10:30:05

Tak koukám že budu muset otestovat VU Player. Podle popisu vypadá že by se mohl hodit. To že si přehrávač zarezervuje nějaké klávesy a nemusí být aktivní v popředí, aby fungovaly, je lákavé. Wiamp to sice nějak umí taky, ale pomocí jakéhosi pluginu a mám pocit že to nikdy nefungovalo spolehlivě.

Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od blaha » pon 04. úno 2019 11:09:14

Jj, akorát s tou rezervací mám problém, když pak k tomu třeba něco dostahuju a popisuju, tak se může stát, že si nechtěně odpálíš třeba track, ale tohle se povětšinou děje při zukovkách, tak to tolik neva a časem se to naučíš ohlídat.
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Uživatelský avatar
Kuchteleski
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: ned 14. říj 2018 23:51:28

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od Kuchteleski » úte 05. úno 2019 2:36:13

@ThemeHospital

Pro Windows, jako přehrávač, jsem zatím nejspokojenější s Foobar2000.

Je plně modulární s velkým množstvím rozšíření, včetně např. zobrazení waveformy, VST bridge nebo převádění formátů...
foobar.PNG
Vámi popsané požadavky (kromě individiduálně barvených tracků) by měl splňovat.

muchacho
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: stř 03. lis 2010 17:37:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od muchacho » úte 05. úno 2019 15:29:38

Léta páně používám malinký free přehrávač mp3Tunes, až na malou chybku, že umí jen mp3, má vše. a jede ve W10
mp3tunes.png
2x RCF ART 310A, 2x RCF ART 705AS, mix DENON PRO DN-408X, mic SHURE PG48, PG58, kabely Adam Hall a Tasker, vše s Neutrik XXseries, NTB Lenovo IdeaPad Z510, zvuk.karta Lexicon Alpha, bezdrátový přenos signálu DENON PRO DN-202WT/WR

Uživatelský avatar
paveln

Re: Přehrávač do Win 10

Příspěvek od paveln » stř 06. úno 2019 13:35:42

AIMP

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“