Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
  • Reklama
  • DEMO 15
domacisestava
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25. úno 2019 14:36:57

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od domacisestava » úte 26. úno 2019 19:43:10

Všem vyjadřujícím se k věci děkuji.
Pro ostatní - jsem v tomhle naprostý neznaboh, proto jsem se obrátila na fórum, kde se lidé baví, radí si a vzájemně pomáhají. Jsou lidé, co dané věci rozumí, mohou tedy přispět názorem a lidé, pro které je to španělská vesnice. Netušila jsem, že odpovědět na pár otázek tu některé tak vyvede z míry (doporučovala bych se tedy vyhýbat diskuzím :-D) Jen všechny lidi, co s některými z vás (pan Martin a Sláva) přijdou do kontaktu lituji, protože jestli takhle jednáte s každým...
Já se zase zaobírám bankovnictvím, exekucemi, insolvencemi a nyní pracuji ve zdravotní pojišťovně. Věřte, že se leckdy v práci bavíme dotazy ostatních, co dokáží vyprodukovat. Nikdy by mne ale nenapadlo chovat se nadřazeně a nebo s nimi takhle jednat. Naopak se jim snažím pomoci a vše a někdy hodně polopaticky vysvětlit. Tak aby tomu rozuměli. Protože na tomhle světě není každý odborník na vše. I když nejsem věřící, zaplať pán Bůh za to. To by byla přece jen nuda.
Pro admina: radši to téma uzavři, ať tu některým nepraskne žilka.
Ostatním děkuji.

Uživatelský avatar
Martin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 11. srp 2005 1:16:45

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od Martin » úte 26. úno 2019 20:07:26

Pokud jste slečno nepochopila, že se Vám opravdu snažíme pomoci, tak se navzdory Vaší empatii naprosto míjíme...
administrátor, moderátor



Uživatelský avatar
slava

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od slava » úte 26. úno 2019 20:56:11

Než to zmizí,omluva za double - prostě mě to rozhodilo.Ta dotyčná fakt neví co chce a obrací se na lidi,kteří pracují s kW a ne s desítkami watů.Tyhle lidi si potom kompenzují svoje mindráky jinde.Jak jsem psal,je to už spíše designová než zvuková záležitost.A pokud někdo se mnou nesouhlasí,je možno.Rád zodpovím,proč se tomuto vyhýbám.Před měsícem jsem byl nastavovat domácí aparát,s tím,že to nehraje.Vydováděl jsem se do alelujá,protože na radu "odborníka" vrazili SW do kouta. skleničky poskakovaly,ale v poslechovém prostoru ticho.A merit věci je,po vytažení SW do plochy - ty vole,to je paráda.A tak tyhle věci řeším spíš ze soucitu.Ale s arogancí tohoto typu - asi jsem citlivej.A Martine díky - všichni kromě tazatele pochopili.

Otas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 535
Registrován: ned 06. lis 2011 15:59:02
Bydliště: Bílina

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od Otas » úte 26. úno 2019 21:10:12

Nechme to být, jen tak zkusím, pro dobré jméno fóra, odpovědět přesně na položené otázky. Mám v tom praxi, spolupracuji 25 let s DJkou :):
1. Ano dá, ne žádné top, ale nějaké ano.
2. Asi ano, samozřejmě lze doplnit řadu věcí, ale nebývají už obvyklé.
3. Ano, je to tak.
4. Ano
5. Již jsem odpovídal, ani kněz dvakrát nekáže.
6. Bluray může mít i vlastní zesilovač, pak ho nepotřebuje. Záleží od přístroje. Ale na jedny bedny nelze připojit dva zesilovače a dávat dvojnásobek beden není rozumné.
7. V předchozím bodě snad první část zodpovězeno.
Na gramofonu je předzesilovač, aby upravil velmi slabý a náchylný signál, nahraný kmitočtově zpotvořeně ze snímací přenosky do podoby, se kterou lehce pracuje každý zesilovač. Na to, proč musí být zesilovač, jsem odpověděl výše.
9. Že se nabízí bez předzesilovače, s předzesilovačem, zesilovačem s bednami. Obchod zajistí potřeby každého.Zodpovězeno výše...
10. Je vždy potřeba. Nehrál.
11. Odpověď viz v 6 a 9.
12. Chci-li ještě další zdroje signálu, je lepší samostatný zesilovač. Ale zase to není 100% pravda, není gramofon se zesilovačem jako gramofon se zesilovačem.
13. Odpověď je na článek o pěti stranách. Z pohledu tohoto návrhu sestavy to není zásadní. Čili prašť jak uhoď.
14. Jehly se u slušného výrobku dají snadno měnit. Ano, šikovný člověk to zvládne.
15. Kvalitní gramofony se dodávejí nastavené tak, aby do nich nemusel nikdo sahat, nebo jen seskládat z přepravní pozice do pracovní. Hifisti supermani (lidé, kteří společně s netopýry slyší rozsah kmitočtů nad 40 kHz a jasný zvukový rozdíl mezi kabelem za 500 a za 5000 Kč) desku samozřejmě potřebují.
16. Automaty jsou vždy praktičtější. Gramofony i střelné zbraně.
17. DVD, protože nemám nic v BL
18. Teď už jsme v názoru na značky. Takže pro mne Sony. Věřím, že pro kolegy třebas Denon atd. a mají proto pádné důvody. Můj důvod je opravna za humny.
19. Zvládne to kterýkoliv dobrý. Pro mne Sony.
20. Ano. Kus od kusu. Ale připojení 2 - 3 stereo vstupů zvládne každý.
21. Opět věc názoru, co se týká značky. A peněz, co v tom utopit. A tady se jich dá utopit hooodně. Musí ale odpovídat zesilovači povoleným příkonem a impedancí (probůh, jen se nezeptejte, co to je :))
22. Žádné, viz 23.
23. Do obýváku v paneláku bych vystačil i s 2.1

Odpovědi jsou mým subjektivním názorem. V této problematice existuje velká různorodost názorů.
Na většinu otázek existuje jednoduchá, stručná, pochopitelná ale zavádějící a chybná odpověď :). Tak, jako ve filosofii ani zde neexistuje absolutní pravda.


Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od CharlesBass » úte 26. úno 2019 22:44:58

Rozáhlost a komlikovanost dotazů, skutečně poukazuje na člověka, kterej dělá smlouvy, hypotéky, pojistky atp. Nic ve zlém! :-)

Tzn, domacisestava dokáže hodinu dávat do kupy "otázku" o dvaceti bodech, ale i přes veškerou dobrou vůli si myslím, že i tak jistou věc neobejde. Tím sou zkušenosti. To je věc, která se prostě nedá získat takhle vyptáváním se a odpovědmi či diskuzí. Byrokracií :-D Ty praktické věci, které svou fyzikální podstatou dávají odpověď samy - buď dou, anebo nejdou - Člověku to vyjasní spousty otázek velice rychle a věcně. A někdy dost draze, či bolestivě :-)

To jsem napsal velice stručně moji verzi na to otřepané klišé.

Začněte v reálu mnohem jednodušeji, ani případný špatný výběr některých základních komponent, nebude tak drahý, jako si nechat namluvit cokoliv kompletního "na klíč" a pak zjistit, že to původní představu NESPLŇUJE!!! To je myslím i jeden z jasných signálů, VŠECH kteří tu již přispěli, to mají všichni společné. To téma je dost komplikované, i když se to nezdá - přeci jen zodpovědět 20dotazů - a pochopit - naráz prostě nejde. Ani Vy polopatě nevysvětlíte negramotnému za jedno sezení celou abecedu. Ale aspoň aby uměl podepsat smlouvu a pochopil její podstatu, nikoliv každé jedno slovo z dodatků psaných 2mm písmem.

Rozhodně doporučuji obejít pár krámů, kde mají i takovéo věci, prohlídnout si nabídky beden, přehrávačů BR, gramofonů nechat poradit od prodavače, co je potřeba, co doporučuje. Zmíněné modely hodit do gůgla a číst recenze, hodnotit vlastnosti. Ty přístroje poznat!! Zjistit co to je zač prostě. To chvíli trvá, pár týdnů určitě.... po večerech. Koupit si nakonec nějakej přehrávač, nebo jen gramec ... vždyť pro začátek to jde nějak napojit i na stávající repráky ... či domácí kino. Pohrát si .... pokoukat i bazary, nemusí být všechno zbrusu nové ... pokud je omezen rozpočet....

Kvituji nasazení, se kterým chcete dosáhnout co nejlepšío výsledku ... ale nepůjde to prostě hned. Nikdo netvrdí, že se má člověk naučit a umět vše. Ale nějakej postup tam podle mě bejt musí, proč třeba jen pro začátek nepřijít na to proč původní gramofon nehraje dobře? Ten typ HC16 není Hi-Fi ale parametry nemá tak špatné (rozhodně lepší jak kdejakej gramec z datártu) aby si prostě nemohl pustit desku a pěkně si ji poslechnot. A na důkaz si jdu - přesně na tomto gramofonu - pustit PnkFloydy, přes Transivat TW40 do bedýnek Denon SC-F88. Zvuk je velice dobrý. Řekl bych, že by Vám na dlouhý čas postačil.
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

domacisestava
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25. úno 2019 14:36:57

Re: Domácí sestava (gramofon, blu-ray přehrávač, zesilovač, reprobedny)

Příspěvek od domacisestava » stř 27. úno 2019 10:37:55

Děkuji zejména uživatelům "Otas" a "CharlesBass" za zodpovězení.
Pomohlo mi to pár věcí pochopit.
Téma můžete uzavřít.
Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“