Paravan k bicím DIY

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Paravan k bicím DIY

Příspěvek od CharlesBass » stř 17. dub 2019 10:06:05

Ahoj,

tak mě napadlo, se poptat po zkušenostech s plexi paravanem k bicím - ohledně výroby a materiálu.

Podařilo se mi velice výhodně získat plexisklo 6mm. Nadělil jsem ho na rozměr cca 150x65cm celkem 5ks. A nějak sem uváznul :-D
Přemýšlel jsem následně o pantech. A pak o tom, že by se určitě daly sehnat ty pružné spojovací lišty s profilem H... jako to mají kupenské paravány. No nějak jsem na ně, nebo alespoň podobné, zatím nenarazil. Nebyl by pro mě totiž problém na okraji plexi vyfrézovat malou drážku, aby lišta dobře držela. A ty panty se mi nechce dělat, vím že by se to vylámalo a hlavně by to nevypadalo tak úhledně.

Takže zatím mám pět kusú plexi ve folii. A přemýšlím jak to dotáhnout. No a pak budu muset to někde vyzkoušet, jestli ta šlamastika za to stála....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: Paravan k bicím DIY

Příspěvek od Kajman2nd » čtv 18. dub 2019 10:46:28

Než vymyslíš něco lepšího na spoj, co to třeba provizorně slepit průhlednou izolepou z obou stran tak, aby se to dalo varhánkovitě skládat? Na zkoušku funkčnosti by to mělo stačit

Uživatelský avatar
CharlesBass
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 546
Registrován: ned 20. dub 2008 13:11:38
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Paravan k bicím DIY

Příspěvek od CharlesBass » čtv 18. dub 2019 11:53:25

jj, to je také alternatíva. Hodil jsem dotaz do pléna, kdyby to už někdy někdo řešil. Tím myslím hlavně ty lišty, které jsem popsal sice jako tvar H, ale jsou to vlasně dvě C spojená pružnou částí. Nedokázal jsem najít zatím nic, v příslušenství např lexanu, oken, stavebnicví obecně ....
Basista zajímající se značnou měrou o zvuk, tedy i samozvučení a jeho následky :lol:
A drze se deroucí do vyššího levelu sorty podivínů říkající si zvukaři :-)


Uživatelský avatar
blaha
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 3588
Registrován: úte 30. pro 2008 18:13:14
Bydliště: cca 10km od Jaroměře
Kontaktovat uživatele:

Re: Paravan k bicím DIY

Příspěvek od blaha » čtv 25. dub 2019 23:08:01

Pak by bylo možné na ohranění použít toto:
https://imusicdata.cz/penn-eg-0650
plexi v tom usadit třeba do transparentního Mamuta a přinýtovat

nanýtovat k tomu i panty a nohy a to už nic neudělá, jen bude na spojích cca 3 cm neprůhledný pásek
Zdeněk "Bláha" Blahovec, ozvučení, světla, stage, instalace, poradenství, divadlo Jaroměř

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“