in ear - typy a zkušenosti?

DI, kabely, konektory, sluchátka, software, zvukové karty, počítače...
Odpovědět
  • Reklama
  • DEMO 15
mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od mifune » stř 18. bře 2020 22:28:47

Borci rád bych taky zkusil "in ear" - rád bych dostal pár rad, nemám zatím žádnou zkušenost: drát - bezdrát, na PRSo používám bezdrát, na Furcha su na kabelu. Nepotřebuju hned ultimátní řešení, ale přece nějakou rozumnou hladinu...(hraju na PRS, Kemper, Furch, Acus..) dík za typy a zkušenosti (mix základ Ui..)

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od mifune » ned 22. bře 2020 19:18:22

... aspoň typ na rozumný sluchátka by nebyl.....Shure?

Damton
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát 07. dub 2017 11:29:59
Kontaktovat uživatele:

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Damton » ned 22. bře 2020 19:31:11

No já jsem musel bohužel po vyzkoušení pár levných InEarů (6-8tis) koupit sennheisera :-(
nedalo se to poslouchat. Bylo to jako když si pustíš MP3 tak v kvalitě 16kb :-D no hnus....
ALe je to tak 5 let nazpět. Možná už i ty levnější hrajou lépe.

Např. https://www.thomann.de/cz/the_t.bone_ie ... 06_mhz.htm
by nemuselo být špatné , hodnocení má slušné.
Jako sluchátka používám už hodně let Apple Earpods drátové, hezky mě pásnou do ucha, jsou pohodlné na celovečerní hraní.
Klasické špunty nesnesu v uchu, ten pocit zalehlého ucha mi vadí. Většinou mi stačí dát si jenom do jednoho ucha, nejsme hlučná kapela.
Ale opravdu se obávám že ten Sennheiser nebo Shure nestojí tolik peněz jenom tak z prdele... a přece jenom posloucháš to celý večer a věř mi že hnusný zvuk tě pěkně rozhodí...

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od mifune » ned 22. bře 2020 19:52:30

No já jsem si říkal, že bych začal právě Thomannem - t. bone- (nakupuju už jen u něho...) - kopíruje perfektně - má svou vlastní fabriku v Číně nebo si to nechává dělat? - no to jedno, ale jeho duální bezdrát, co mám, za ty love (cca 5.000) šlape, jak hodiny a naprosto splnil moje požadavky a to hraju na USA Top 10 PRS....a nehodlám hrát už na nic jinýho, můj sen = PRS Private Stock s portrétem zesnulé dcery....... ale dost keců... já totiž nesnáším sluchátka a muziku přes ně v podstatě neposlouchám....tak nevím, ale každej "in ear" chválí, zvlášť když teď nehrnu přes flašku, ale Kempera (od Thomanna).......

Krakonosh
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: čtv 12. úno 2015 7:23:10

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Krakonosh » pon 23. bře 2020 13:42:11

Mám zkušenosti s LD SYSTEM MEI 100 - rozhodně nebrat, a MEI 1000 - to je podle mne hranice, zdá se to být docela použitelný, ale pokud jsou peníze, rozhodně doporučuji Senheisery. Jinak ten MEI 1000 je docela fajn, dokonce jsem s nim prováděl přenos zvuku do vykrejvkovejch beden na 40 m, bylo to v toleranci...

Co se sluchátek týče, tam mám spodní hranici na SHURE SE215-CL https://www.thomann.de/cz/shure_se215cl.htm, měl jsem FENDER za 1500, ale ty byly úplně na nic, tyhle jsou za mě velmi dobré. Drží v uchu, odizolují okolní zvuk a mají super přenos.
TCHKPH - zvukař mírně pokročilý, pořadatel, muzikant

aandree
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: stř 20. kvě 2015 14:50:13

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od aandree » úte 24. bře 2020 11:44:55

Přidám pár svých zkušeností s low-end kategorií. Jsem bubeník, takže je mi jasný, že zpěváci budou mít asi jiný nároky. S in-earama hraju na bicí v podstatě od začátku, mám trochu strach o sluch, takže i když cvičim sám, jedině s nima. Moje první byly Klipsch Image S4 - jeden měnič, s trojtejma silikonovejma stromečkama, který suprově izolovaly okolí. Pak jsem přešel na Etymotic ER-6 - jeden měnič, hodně starej model, ale hrály super. Oproti Klipsch hrály víc vyrovnaně v celym spektru, což znamenalo trochu míň basů, než bych si představoval. Takže jsem basy musel hodně vyhnat přes EQ na svym mixu, pak pro mě osobně zněly super. Problém jsem měl, když jsme hráli s kapelou koncert a odposlech mi míchal zvukař, většinou nebyla možnost použít EQ na odposlechový cesty, takže jsem skoro neslyšel basu. Na druhou stranu, hrávali jsme na malejch pódiích, stačilo si basový kombo dát blíž nebo natočit na sebe. Zvuk bicích i basy uplně v pohodě prolezl skrz stromečky, pokud jsem si je nezarazil až do mozku. A moje poslední, který používám aktuálně, jsou KZ ZS10 - 5 měničů. Kvalita zpracování sice neni uplně top, ale zvuk je parádní a zdaleka nejlepší z toho co jsem doteď používal. Alespoň pro mě, co nikdy neslyšel profi in-eary (což mi mimochodem bylo několikrát "nedoporučeno", pokud si je nakonec nehodlám koupit, protože po poslechu už bych jiný nechtěl) :-D Na těch KZ mám pěnový nástavce, protože silikonový mi nedržely v uších. Trochu víc sice propouštěj zvuk, ale nakonec je to vlastně výhoda, protože opravdu neni potřeba si do odposlechu míchat bicí a utlumení je tak akorát. A co se týče podání namíchaný basy, která je pro mě asi nejdůležitější, jsou nesrovnatelně lepší, než ER-6. Paradox je, že nový stojej polovinu toho, co jsem tenkrát dal za použitý ER-6...holt Čína nás jednou převálcuje no...
Goydovy Přízraky - http://www.goydovyprizraky.cz/

mifune
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: stř 22. lis 2017 17:29:43

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od mifune » úte 24. bře 2020 16:40:22

Všem díky za typy, začnu se tím pomalu prokousávat...

Petr S.
Nováček fóra
Nováček fóra
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 10. úno 2022 6:10:22

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Petr S. » stř 09. bře 2022 10:26:40

Zdravím vím že vlákno je staré dva roky ale zkusím jestli němá někdo zkušenosti s Fischer Amps In Ear a Behringer MP1 mám to teď obojí doma jedu přes to na Sennheiser EI 100 u obou je to celkem v pohodě. Na korekce AUXů z mixu UI24R to reaguje jak má. Fisher Amps má malinko nižší šum, ale téměř to není znatelné. Co je u Fishera výhoda, přepínání na vyšší impedanci. U obou je nastavitelné stereo/mono. Jinak jsou to téměř totožné konstrukce a jede to na baterky. Oba mají XLR/Jack kombi vstup. za mne Fisher je lepší, ale poměr cena výkon je dostačující ten Behringer MP1. Má někdo nějaké postřehy nebo zpětnou vazbu ohledně použití? Nebo nějaké případně kazítka a nespolehlivost ať vím co by mne mohlo překvapit?

Kajman2nd
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 14. led 2016 11:40:22

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Kajman2nd » stř 09. bře 2022 11:11:51

Včera mi z Alíka dorazila sada Anleon S2, zkusil jsem to koupit podle zahraničních recenzí jako údajně jedny z "best budget" fungujících, a zřejmě nekecali. Zatím jen test na zkušebně, ale vše šlape, spokojenost, aby ne, za cca 2,5T Kč, uvidíme. Mám k tomu teda jiné sluchátka, nějaké KZ. Kolega si loni pořídil výše nedoporučované LD Mei 100, jede to přes Shure 215ky a taky si nestěžuje.

Uživatelský avatar
Lea A.

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Lea A. » pát 17. úno 2023 10:47:30

Pánové,
potřebuju bezdrát odposlech na zpěv - doporučili byste mi, prosím, něco? Na co si dát pozor? Nejsem úplně elektrotechnik, takže pásma a tyhle věci jsou pro mě úplně španělskou vesnicí... :?: Budu to mít v kapele sama, ostatní jedou na monitory klasický. A jak funguje propojení v době, kdy zvukař má mix v ruce v tabletu? Omlouvám se, jestli to je mimo mísu, jsem u vás prvně :shock:

atrakce
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon 01. črc 2013 18:55:44

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od atrakce » pát 17. úno 2023 20:40:05

Já sám doporučuju, používám, a nedám dopustit, Sennheiser. Ideál tak IEM G3 z bazaru. Levné IEM stojí za .... LD100, JTS byly o ničem, náš zpěvák když přešel s LD100 na Sennheiser G3, tak byl unešený. Ale jde to i jinak. Vsetínské TRASH formaci IROKEZ jsem vymyslel in-ear monitoring na XVIVE, třeba https://www.thomann.de/cz/xvive_u4_moni ... system.htm , a jsou nadšeni. Pokud stačí mono (i naše kapela jede in-eary mono), je to o.k. Sluchátka pro začátek https://www.thomann.de/cz/sennheiser_ie_4.htm - bývají dodávané jako základ s IEM Sennheiser. A bezdrátové ovládání mixu tabletem a jeho stabilita nemá obecně žádnou spojitost s nastavením úrovně signálů (AUX) do IEM. Pokud vypadne signál a tablet se odpojí, tak holt jede mixpult na poslední nastavení...
Avantis, SQ5, CQ20B,DL1608, Ui24, Megaton NP377, ENGL Fireball II, TC G system,TC G major 2,Sennheiser IEM G4 ....

Udoharys
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: úte 06. kvě 2014 23:38:35
Bydliště: Ostrava

Re: in ear - typy a zkušenosti?

Příspěvek od Udoharys » pát 17. úno 2023 23:15:54

Mám zkušenost se sennheiserem. K němu dodaná sluchátka jsou na prd a se systémem budí dojem, že celkový IE stojí za zlámanou grešli. Avšak po zakoupení vyšší verzi sluchátek se stal systém použitelným. Jsem s ním spokojen, byť používám sporadicky. XVives system máme v kapele vyzkoušené. Už nikdy. Systém, alespoň ten náš, fungoval na wifi kanálech. Čímž se stal lehce rušený v hospodskách, kde jsme hráli. Jak místním routerem, tak mobilními telefony, které se snažily k němu připojit. Největším zklamáním byla pro mne vnitřní baterie. Ani né 2 roky a výdrž klesala a klesala a ...k ničemu. U kolegy v pohodě. Rozhodně se vyplatí investovat.
Tož tak.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství“